19 СЕРПНЯ У ЛЕГЕНДАРНОМУ СЛАВЕТНОМУ ЦЕНТРІ НАРОДЖЕННЯ КОЗАЦЬКОГО ЗВИЧАЮ – ЗАПОРІЖЖІ ВІДБУВСЯ ДРУГИЙ ІСТОРИЧНИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС КОЗАЦТВА

За історичною традицією нашої держави дуже багато вирішальних для нас, козаків-українців, великих справ захисту держави , доленосних рішень, щодо  свободи та збереження людських життів, переможних походів та відродження національно-визвольного руху відбувалося на теренах лицарського вільного Запорожжя. Й сьогодні , коли  на долю народу знову випала нелегка справа по захисту своєї рідної землі, людей, культури та права на існування в сім’ї вільних європейців, знову на Січ приїхали вірні присязі, гідні слави пращурів, сильні духом, видатні козаки та отамани , майже , з всієї України та Славакії, Германії, Польщі. Всіх об’єднала одна велика справа й бажання створити умови для вирішального опору агресорам, бандитам та окупантам, які за допомогою зовнішніх сил вже не один рік намагаються стати на дорозі сталому розвитку країни, відкинути її на десятиліття назад , безкарно творити насилля, через руйнацію долі багатьох чоловіків та жінок, дітей та батьків, економіки та культури. Хочу підкреслити, що в  травні 2014 – го та у вересні 2015 років ми організували й провели Велику Раду отаманів України та Перший історичний міжнародний конгрес козацтва з метою дати чіткий сигнал всьому світу , друзям та ворогам , керівникам країн та народам Європи, про напрями та конкретні дії патріотів всіх поколінь, справжніх лицарів степу, учасників революції , бойових дій, АТО на сході країни , представників всіх соціальних груп, щодо організації оборони та мобілізації на інтелектуальний , духовний та військовий спротив проти навали всіх світових сил правди та справедливості, а саме головне – великої любові до Вітчизни. Впевнений, що Європа та народи планети нас почули, й сьогодні можна відверто сказати , що козацький рух України міцно тримає в руках не тільки кулемети чи автомати , знаходячись на службі в армії, а саме головне ідеологічну зброю – чітке бачення необхідності забезпечення миру та спокою на всій території держави, та безкомпромісну боротьбу з тероризмом. Тому згідно рішення постійно діючого оргкомітету міжнародного конгресу козацтва , Об’єднаної Ради Українського та Зарубіжного козацтва за підтримки переважної більшості потужних організацій держави та світу було вирішено провести Другий історичний міжнародний конгрес козацтва в м, Запоріжжі за актуальною темою : ” Світовий тероризм як головний чинник загрози людству ХХI століття та завдання світового козацького руху у боротьбі з ним”.

Мені , як голові оргкомітету міжнародного конгресу було дуже приємно , що керівництво облдержадміністрації, обласна рада народних депутатів, запорізька міська влада та  правоохоронні органи всі ці роки плідно співпрацювали , допомагали та приймали безпосередню участь в організації спільних заходів, тому робота проходила в атмосфері довіри та взаємної допомоги заради святої мети для кожного громадянина, мешканця області – не дати створити ще одну чорну пляму з крові та болі на нашій землі, дати відсіч бандитам.

Влада показала приклад розуму та високої довіри до суспільства, а козаки тисячами пішли на фронт , блокпости, бойове чергування, охорону стратегічних об’єктів, та організували історико – культурну, виховну, оборонно – спортивну ти мистецьку патріотичну роботу.

Привітання конгресу від активного учасника операції «Козацький волонтер» народного депутата України Артюшенка Ігоря Андрійовича оголосив його помічник, заступник голови ЗООВТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Олексій Мосейко та запевнив високоповажне зібрання, що при реалізації рішень та при підготовці документів буде надана необхідна допомога. Отамани висловили свою повагу патріотично налаштованим народним депутатам Артюшенку І.А. та Фролову М.О. (активному учаснику розробки програми козацької освіти.

Народи планети зрозуміли та прийняли позицію українського козацтва. Тому всі дні роботи, починаючи з Великої Ради отаманів України та безпосередньо Другого історичного міжнародного конгресу козацтва не було ідеологічних та політичних суперечок, шановні колеги намагалися запропонувати найкращі , на їх думку пропозиції. напрями роботи, конкретні дії щодо боротьби зі світовим тероризмом та бандитами й агресорами на нашій Батьківщині. 18 серпня , за традицією, в овальному залі Запорізької обласної ради народних депутатів відбулася рада отаманів, яку відкрив заступник голови Владислав Марченко , відзначивши почесними грамотами за  вагомий внесок у розбудову патріотичного руху отамана Сергія Волкова, голову ради старійшин ЗВН «Запорозька Січ» Олександра Горшкова, голову ради отаманів Володимира Лютого, та голову Запорозького козацького руху Дмитра Сухініна з врученням козацької шаблі за мужність при захисті держави. Марченко дав характеристику військово – політичної ситуації в Україні та офіційно привітав учасників зборів та конгресу, підтримав нашу пропозицію щодо затвердження обласної державної програми розвитку козацтва на наступні роки.

Відверто кажучи, мені було приємно вести раду бо всі побратими ретельно готувалися й прибули з серйозними пропозиціями та конкретними прикладами ведення виховної та бойової роботи. Визначаючи повагу оргкомітету за проект підсумкового документу, керівники підкреслили можливий негативний вплив на процес підвищення обороноздатності держави через втягування козаків в створення політичної партії, обурення переважної більшості викликали ідеї так званого “коренного казацкого народа”, як ворожої системи, спрямованої на розкол українців. Всі чітко визначили козацтво як історичний авангард українського народу, який очолив національно-патріотичний рух та створив Гетьманську державу.

Враховуючи наявність представників інтелектуальної еліти, науковців, митців, інтелігенції, педагогів та військових  дискусія прийняла характер  ретельного та глибокого аналізу проблеми боротьби зі світовим тероризмом , вирішення питань захисту населення, та укріплення армії.

Особливою темою була робота з інформаційного спротиву, створення системи подання об’єктивної інформації, розширення складу всеукраїнського комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ та співпраця з відповідними установами (міністерством інформаційної політики КМУ), й підтримку останніх ініціатив очільника цього закладу.

Взагалі тероризм сприймався всіма учасниками, як нова система знищення миру  та встановлення хаосу, чого неможна допустити а ні в нас вдома , а ні на Землі.

Цікаво , з аргументами та прикладами своєї діяльності виступили отамани з Києва : Олександр Левандо його заступник В’ячеслав Падалко, з Запоріжжя : Ілля Лапін, Сергій Волков, Іван Матвієнко, Костянтин Рижов, Олександр Притула, з Дніпра Микола Кущ, Віктор Кучінський, Володимир Мельниченко, з Харкова Георгій Тягунов, з Херсону Володимир Федченко, з Миколаїву Валентин В’юн, старійшини Ігор Синьопольський, Володимир Мельник, старшина Володимир Гарбуз , Анатолій Пилипенко, Павло Белан, Володимир Лютий , Сергій Ігнатченко, Авдєєв Роман, Михайло Крисько, Микола Григоряк, з Херсону Олег Чемересюк , помічник Запорізького міського голови Миколенко Дмитро  (від імені мера міста, який підтримав  рух опору), генерал козацтва, представник міжнародної організації з боротьби з корупцією          «Ікокрім» із Словацької республіки Йозеф Затько та інші високоповажні гості. Наш словацький друг , як і багато ветеранів правоохоронних структур Європи привітали зібрання, розуміючи великий вплив рішень форуму на роботу органів влади та суспільство .

Дуже вчасно , на високому професійному рівні оргкомітетом з волонтерів  були організовані екскурсії по місту, навкруги острова Хортиця, по музеях зброї та краєзнавчому музею де коштовності козацької доби і не тільки , яскраво розповідали про мирні досягнення та перемоги в битвах нашого народу. Особлива дяка Мордовському Михайлу та Шлайферу Михайлу.

19 серпня в залі Запорізької облдержадміністрації до 9-ї години почали збиратися представники делегацій . Їх зустріли запорозькі майстри культури та мистецтва обласного департаменту освіти та науки ОДА (керівник Озерова Т.Я.), хорового колективу наших дорогих друзів з Великолепетиського району Херсонської області (голова РДА Кумановська С.С.) та козацького хору з                   м. Енергодар ( отаман Волков С.В.). Національні та козацькі пісні й декламування віршів не один раз викликали в залі овації, співали разом з метрами жанру, дуже тепло приймали й довго не хотіли відпускати , зі сльозами радощі на очах з квітами дякували та шанували виступаючих. Учні початкових класів зробили малюнки про козацьку долю, переможні походи, життя сучасної України радощі досягнень та біль війни та боротьбу з тероризмом. Нам дорослим надовго запам’ятається ця повоєнна творчість дітей . які стикнулися з війною, смертю й подвигом захисників – їх батьків, братів та дідів. Дуже приємно , що на запрошення оргкомітету прийняти участь у роботі конгресу відгукнулися військовослужбовці 55-ї окремої артбригади , 37-го козацького окремого мотопіхотного батальйону (м, Запоріжжя), батальйону “Січеслав” також козацького , який формувався на території нашої області та правоохоронці обласного управління поліції та СБУ в Запорізької області, тому що вже одна тисяча наших та з інших областей козаків несуть нелегку почесну службу, б’ються з тероризмом , пильно й ретельно охороняють кордони держави. Моє вступне слово було недовгим бо всі гарно підготувалися для участі в цьому важливому форумі. Без аккомпонименту, голосно  заспівали державний гімн, та під іконою Покрови пресвятої богородиці почали працювати.

Заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін  нагородив почесними грамотами голову МГО ОРУЗК Верховного отамана Левандо О.П., його заступника Падалко В.М.,  начальника штаба МСК «Запорозька Січ» Ігнатченко С.Б., привітав конгрес,  та зосередив увагу присутніх на актуальності порядку денного, ролі запорозьких козаків в організації захисту кордонів держави, операцій “Дозор”, “Козацький волонтер” та “Перехоплення”, захисті мирного життя мешканців області, та необхідності колективної боротьби з тероризмом, небезпекою для українців та всього людства, подякував всім хто прийшов захищати демократію в ті далекі часи початку навали.

Згідно рішення ради, доповідати було доручено мені , а співдоповідачем був Олександр Петрович Левандо. Враховуючи в залі фахівців , в доповіді була дана оцінка діям світових терористів в країнах Північної та Південної Америк, Західної Європи, Близького Сходу, інших гарячих місць планети. Особливий глибокий аналіз військово-політичних подій був даний по подіях в Україні, АТО,  фактична ідеологічна та інформаційна війна , яку з нами веде східний сусід РФ та бандити.

Дана інформація про досвід роботи з питань організації вищевказаних операцій, створення координаційної ради з питань козацтва при ЗОДА, допомоги в  охороні стратегічних об’єктів, проведення виховної та мобілізаційної роботи в області, багатьох культурно-історичних та мистецьких заходів сумісно з органами влади для молоді та школярів, це і робота міжнародної організації “Спас” і створення в Міжнародному Союзі Козаків «Запорозька Січ» Першої національної громадської козацької бібліотеки ім. князя Д.І. (Байди) Вишневецького, навчання з курсантами на полігонах, уроки мужності в школах , які проводять наші старійшини, встановлення монументів пам’яті – отаману Вишневецькому – першому керманичу Хортицької Січі, алеї творців України, та інше, а також щорічне проведення започаткованої запорожцями та підтриманої херсонцями патріотичної акції «Вшануємо та збережемо могили пращурів – героїв давньої історії Русі-України». Для консолідації суспільства та козацького руху підтримати зусилля президента та патріарха Української Православної Церкви Філарета по створенню єдиної помісної Православної Церкви в Україні. Долучитися до розробки вкрай необхідної суспільству  проекту програми черкаських козаків, економістів, культурологів та інтелектуалів під назвою «Нова економічна модель» та створення всесвітнього штабу по проведенню операції «Козацький волонтер».

В підсумках пролунали пропозиції про прийняття Закону України “Про козацтво”, комплектацію відповідних військових підрозділів в системі Міністерства оборони України та прийняття необхідних нормативно-правових актів , державної програми розвитку українського козацтва, з метою встановлення історичної справедливості та звичаїв, перехід на козацькі звання періоду Гетьманської Держави та УНР. Пропозиції було одноголосно підтримано .

Олександр Левандо також засудив агресію відносно України та дії терористів по всьому світу та на території України, дав характеристику ворогам та підкреслив важливість у період проведення АТО підтримки армії козаками нашої держави, засудивши піратські вилазки псевдокозаків злочинця Козіцина та інших та в цілому підтримав резолюцію конгресу.

Полковник ЗСУ Лапін Ілля, учасник АТО, колишній начальник штабу  37-го батальйону теж підтримав ідеї укріплення армії, запропонував створення дійової системи підготовки та перепідготовки молоді та резервістів , підкресливши необхідність та велику честь захисту держави всім суспільством. Наголосив на необхідності створення козацьких учбових закладів, як державних та і на громадських засадах для підвищення рівня знань отаманів та старшини.

В режимі інтернет-зв’язку, до заходу долучились побратими з інших континентів,  старійшини та ветерани козацтва з Канади та Австралії – Армін Конн, Микола Федевич та Юрій Менцинський.

Учасник ІІ Світової війни, ветеран Радянської Армії та Військово-повітряних Сил Канади, Наказний отаман Українського вільного козацтва Канади, генерал-хорунжий – Армін  Конн, привітав учасників Конгресу. Відзначив, зокрема, що терористичні виклики, які пов’язані з ескалацією військової активності Російської Федерації в Криму та Східній Україні потребують адекватної реакції з боку міжнародної спільноти. А, у свою чергу, нарощування присутності на українських територіях російських військових формувань під виглядом козаків, дискредитує козацтво, як явище у світовій історії. За твердженням отамана А. Конна, використання козацтва в кремлівській імперіалістичній політиці та причетність російських  козаків  до терористичної діяльності, потребує невідкладного розслідування та засудження з боку відповідних міжнародних інституцій та козацьких організацій. Важливим, на думку пана Арміна, є об’єднання українського козацтва задля захисту незалежності та територіальної цілісності.

Від  Старшинської Ради Коша  Українського Вільного Козацтва Австралії ім. Гетьмана Петра Сагайдачного,  у роботі Конгресу взяв участь генерал-хорунжий Юрій Менцинський. Пан Юрій є видатним громадським діячем та старійшиною української громади міста Сідней.

У зверненні до козацького товариства, отаман Менцинський засудив агресію РФ щодо України та відзначив, що від російського тероризму та злочинної  політики диктатора В. Путіна, також, постраждало й австралійське суспільство. Терористичний акт, який здійснили росіяни щодо цивільного літака «Боїнг» компанії Malaysia Airlines 17 липня  2014 року забрав життя громадян Австралії. Від імені козацтва Австралії, отаман закликав світові засоби масової інформації до об’єктивного висвітлення фактів російського тероризму та ведення гібридної війни на території України. У свою чергу, організація Українського Вільного Козацтва Австралії готова стати рупором українського суспільства в Австралії та доносити до австралійців правду щодо подій в Україні.

Старійшина запорозького козацтва Ігор Синьопольський передав щирі вітання від одного з фундаторів Української незалежності Левка Григоровича Лукьяненка, який направив в дар Першій національній козацькій бібліотеці (керівник Сухінін Д. В.)  в Запоріжжі свої книги, він розповів про Другу світову війну , жахи та враження дітей від бомбардувань та вбивств, про необхідність волонтерської роботи, допомогу армії, та сумісні з керівництвом коордради зусилля по створенню козацьких ліцеїв та неприпустимість вирішення питань з використанням брудних прийомів терористів.

Анатолій Пилипенко зосередив увагу на необхідності вирішення питань лікування учасників АТО, поглиблення реабілітаційної роботи, та залучення іноземних фондів та допомоги світових козацьких організацій.

Керівник робочої групи, досвідчений державний службовець та старійшина руху Володимир Гарбуз високопрофесійно обґрунтував свої пропозиції, стосовно створення бойових підрозділів з добровольців козаків та подальшого реформування армії та прийняв активну участь у доопрацюванні резолюції.

Ректори , професора, доктори наук з Мелітополю Валентин Молодиченко (Держпедуніверсітет ім.Богдана Хмельницького) та Валентин Вьюн (Міжнародний класичний університет                          ім. П.Орлика) зосередили увагу на необхідності реформування навчального процесу як в школах так і в вишах. Керманич з Мелітополю презентував новий спільний з координаційною радою проект про створення Гетьманської шляхетської академії, як бази для підвищення рівня освіти для отаманів та козацької старшини, а також для всіх  бажаючих  поглиблено вивчати історію, культуру, звичаї та традиції героїчного минулого нашої держави періодів середньовіччя, нової та новітньої історії, включаючи світову . Ректор з Миколаєва запропонував створення військово – спортивних клубів та конкурси гри “Сокір-Джура”, створення в кожній школі III-IV рівня та ВНЗ центрів впровадження козацьких методик в учбовому процесі.  В. Молодиченко урочисто подарував історичній бібліотеці цікаві книги для військових .А Притула О.Л. керівник міжнародної організації “Спас” запропонував Міністерству освіти та науки України створити Програму впровадження козацької педагогіки у навчальних закладах.

Старший офіцер 55-ї артбригади Олексій Іщенко подякував за допомогу армії, волонтерську та виховну роботу, проведення оборонної роботи, пов’язаної зі спецопераціями “Дозор” та “Перехоплення”, та вкрай необхідні культурно-історичні заходи які систематично  проводе Запорозький обласний оперативний штаб, підкресливши вагомий внесок запорожців щодо допомоги бійцям та необхідність боротьби за нашу свободу та із світовим тероризмом. Шановний та досвідчений професіонал , старший офіцер, колишній полковник словацьких спецслужб, а сьогодні генерал козацтва Йозеф Затько дав розгорнуту характеристику подій у світі , розглянувши ситуацію в Україні, дав дуже корисні пропозиції для подальшого укріплення взаємовідносин між армією, правоохоронними органами та козацтвом. Йозеф підтримав наш рух до незалежності та свободи.

Директор  НАТО  центру з Євро – Атлантичної безпеки в Запорозькому регіоні Олександр Лукашенко  подякувавши за запрошення на конгрес підкреслив колосальну важливість порядку денного, привітав бажання багатьох українців – козаків щодо європейського та євроатлантичного вектору руху, наголосивши на необхідності розширення стосунків та взаємодопомоги між козацтвом , збройними силами , правоохоронними структурами та владою заради забезпечення головної мети – громадської безпеки, територіальної цілісності та миру в країні, він запропонував спільну роботу задля більш ефективної боротьби із проявами тероризму, також максимально використовувати досвід закордонних парамілітарних громадських  організацій (наприклад “Кайтселійт” в Естонії за допомогою Посольства Естонії в Україні) Делегати підтримали виступаючого та вирішили додати пропозиції до резолюції конгресу.

Вкрай важливою та актуальною була тема визволення з полону наших військових , в доповіді та виступаючі ( полковник Лапін І.Є., учасники АТО) підкреслили, що це питання честі й гідності не кидати своїх у біді, підготувати відповідні документи в ООН, ОБСЄ та інші організації щодо Панова Євгена та наших побратимів , які знаходяться за гратами, надати інформацію світовій спільноті про посилення сил окупантів на території України, почати працювати над новою концепцією будівництва збройних сил держави, фундації козацьких підрозділів у складі ВСУ, оновлення форми за історичними прикладами, зброї та технічної бази, вдосконалення системи мобілізації та роботи з резервістами ( полковник ЗСУ , отаман з Мелітополя Літвін О.І), повертаючись до конкретних заходів протидії бандитам та загарбникам О. Федченко (член КРК ЗОДА) запропонував не пропускати Дніпром маломірні човни в ночі, в період загострення ситуації на сході України ( для збільшення контролю над акваторією). Бердянський отаман В. Майборода , підтримуючи відповідні Укази Президента України дав пропозицію про перейменування посади на Гетьмана України.

Вперше на конгресі виступили жінки – патріоти – керівники Запорізької обласної організації профспілок працівників освіти Гринь Надія Іванівна, Малишко Євгенія Георгіївна методист відділу освіти м. Марганець, автор програми ” Козацькими стежками”, які розповіли про організацію суспільних заходів культурного, духовного, історичного та учбового напрямів, підключення до цих процесів молодих вчителів та інтелігенції.

Тема окупації частини суверенної території нашої країни була однією з головних, так для юридичної точності член козацької громади Р. Шевченко з Полтави вніс пропозицію звернуться до Верховної Ради України визначити територію так званих “ДНР” та “ЛНР” тимчасово окупованим агресором – РФ.

Яскраво та цікаво звітували про оборонну та громадську діяльність отамани Дніпра Микола Кущ (ще раз попросивши конгрес повернутися до перепоховання Н.І.Махна на Батьківщині), як керівник одного з самих потужних кінологічних клубів держави підкреслив важливість використання собак при антитерористичних заходах та розширення цієї важливої діяльності, та необхідності створення координаційних рад з питань козацтва при облдержадміністраціях як в Запоріжжі та подякував за допомогу при створенні аналогічного підрозділу в Дніпрі.

Заслужений майстер спорту по тхеквондо, заслужений тренер, отаман Кучинський Віктор, підтримавши резолюцію розповів про жахливу трагедію загибелі великої кількості людей (військових та мешканців) м. Запоріжжя в період Другої світової війни при затопленні НКВдистами частини міста через підрив греблі Дніпрогесу, не попередивши населення. Також визнав небезпеку створення у фактично військовий час всяких козацьких політичних партій та наявність в козацтві ганебної непритаманної патріотам та народу України ідеології так званого “коренного казацкого народа”, яка свідомо розколює суспільство, перекручуючи історію, створюючи міфи та підтримуючи відверту антиукраїнську брехню про козацтво як окремий від українців народ. Це дуже вписується в антиукраїнську риторику наших ідеологічних ворогів, та створює серйозні перепони для об’єднання всеукраїнського патріотичного руху, особливо у важу годину сьогодення Учасники конгресу підтримали виступаючого.

З серйозними звітами про антитерористичну діяльність, допомогу правоохоронним структурам виступили досвідчені колишні військові отамани Покровського полку Никипілий М.М.  керівник Енергодарських побратимів Волков С.В та отаман з Дніпра Мельниченко В.І. , які на початку загрози окупації  стали на захист своїх міст.

Старійшина Запорозької коордради Мельник В.М. закликав об’єднатися козаків, розповів про минулі часи дев’яностих, коли рух тільки починався, підтримав проведення цього важливого заходу та запропонував , як колишній офіцер медичної служби, введення навчань першої медичної допомоги в навчальних закладах та козацьких організаціях.

Братська атмосфера в залі, єдність в досягненні мети захисту народу та відродження рідної землі , як міцної в економічному та військово-політичному сенсі центральноєвропейської держави надихала присутніх на творчу роботу, тому багато присутніх надали свої виступи до президії , погодившись прийняти участь у підготовці підсумкових документів другого історичного міжнародного конгресу козацтва та проектів нової нормативно-правової бази розвитку ЗСУ, козацтва, освіти, культурно-історичної роботи.

Делегати ще раз показали всьому світу, міцність державницьких позицій, реальні справи, бачення майбутнього та гаряче бажання працювати на користь народу та держави заради перемоги, миру та процвітання в світовій сім’ї вільних народів.

 

З повагою,

Заступник Верховно отамана України, член національного союзу жураналістів України, голова оргкомітету, письменник, кандидат наук з державного управління, голова всеукраїнського комітету преси та інформації козацьких ЗМІ ВРОУ  Д.В. Сухінін

IMG_8538 IMG_8539 IMG_8540 IMG_8541 IMG_8542 IMG_8543 IMG_8544 IMG_8545 IMG_8546 IMG_8547 IMG_8516 IMG_8517 IMG_8518 IMG_8519 IMG_8520 IMG_8521 IMG_8522 IMG_8523 IMG_8524 IMG_8525 IMG_8526 IMG_8527 IMG_8528 IMG_8529 IMG_8530 IMG_8531 IMG_8532 IMG_8533 IMG_8534 IMG_8535 IMG_8536 IMG_8537IMG_9240IMG_9242IMG_9249IMG_9251IMG_9254IMG_9259IMG_9262IMG_9265IMG_9268IMG_9271IMG_9275IMG_9279IMG_9280IMG_9282IMG_9290IMG_8609IMG_8610IMG_8652IMG_8657IMG_8668IMG_8737IMG_8743IMG_8758IMG_8760IMG_8767IMG_8782IMG_8785IMG_8791IMG_8794IMG_8796IMG_8814IMG_8820IMG_8833IMG_8845IMG_8849IMG_8860IMG_8865IMG_8872IMG_8884IMG_8887IMG_8909IMG_8910IMG_8921IMG_8929IMG_8952IMG_8959IMG_8965IMG_8995IMG_8998IMG_9002IMG_9010IMG_9019IMG_9020IMG_9025IMG_9036IMG_9042IMG_9048IMG_9058IMG_9071IMG_9088IMG_9092IMG_9101IMG_9112IMG_9115IMG_9118IMG_9137IMG_9141IMG_9147IMG_9152IMG_9157IMG_9170IMG_9160IMG_9174IMG_9184IMG_9189IMG_9196IMG_9198IMG_9201IMG_9203IMG_9207IMG_9215IMG_9219IMG_9225IMG_9229IMG_9238IMG_9242IMG_9249IMG_9251IMG_9254IMG_9259IMG_9262IMG_9265IMG_9268IMG_9271IMG_9275IMG_9279IMG_9280IMG_9282IMG_9290IMG_8609IMG_8610IMG_8652IMG_8657IMG_8668IMG_8737IMG_8743IMG_8758IMG_8760IMG_8767IMG_8782IMG_8785IMG_8791IMG_8794IMG_8796IMG_8814IMG_8820IMG_8833IMG_8845IMG_8849IMG_8860IMG_8865IMG_8872IMG_8884IMG_8887IMG_8909IMG_8910IMG_8921IMG_8929IMG_8952IMG_8959IMG_8965IMG_8995IMG_8998IMG_9002IMG_9010IMG_9019IMG_9020IMG_9025IMG_9036IMG_9042IMG_9048IMG_9058IMG_9071IMG_9088IMG_9092IMG_9101IMG_9112IMG_9115IMG_9118IMG_9137IMG_9141IMG_9147IMG_9152IMG_9157IMG_9170IMG_9160IMG_9174IMG_9184IMG_9189IMG_9196IMG_9198IMG_9201IMG_9203IMG_9207IMG_9215IMG_9219IMG_9225IMG_9229IMG_9238IMG_9240IMG_4429IMG_4653

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий

*

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.