Страшина МСК “Запорозька Січ” прийняла участь в роботі КРК ЗОДА

За традицією та спільним рішенням в приміщенні Запорізької облдержадміністрації 23 січня зібралися члени Координаційної ради з питань козацтва при ЗОДА. Чотире роки роботи зробили колектив міцним та дружним. Багато з активістів починали свій шлях з Революції гідності, самооборони, волонтерів та згодом створили перший в Україні запорозький патріотичний козацький рух опору. Засідання вів голова КРК Кость Рижов. На розгляд ми підготували декілька важливих та актуальних питань. Головне, безумовно план роботи козацьких організацій, який формувався з врахуванням напруженого положення на сході України, в АТО, необхідністю подальшого посилення спротиву неправдивій та необ”ктивній інформації про Україну, що надає супротивник, використовуючи величезні кошти та своїх таємних прихильників на нашій землі як “казачков” антимайданівців та інших проплачених “агітаторів”. Важливим було й проведення культурно-історичних та звичаєвих заходів, направлених на поглиблене вивчення наших тисячолітніх традицій та великої історії. Волонтерська діяльність також зберегла своє домінуюче положення, це і операція “Козацький волонтер”,започаткована нами в далекому травні 2014-го року, що за довгий час стала загальноукраїнською ( до нас приєдналися побратими з Київської, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської та інших областей ) і проведення багатьох гуманітарних та виховних заходів в бригадах, батальонах, полках та інших підрозділах ЗСУ.
На кожний квартал заплановані участь та проведення науково-практичних конфекренцій, семінарів, екслукрсій, навчань з оборонної підготовки. Збережені, як приклад для всіх патріотів-козаків країни розроблені та вперше проведені
в нашій області, а потім в Херсоні та Дніпрі Всеукраїнські патріотичні акції “Вшануймо українську історичну літературу”, “Вшануймо могили пращурів-героїв козаків” та “Молоді про українську армію”. Також всі одноголосно підтримали подальше проведення операцій “Дозор” в тих частинах області де необхідна допомога армії, особливо в районах, що безпосередньо наближені до фронтових областей. Операція “Перехоплення” також залишилася в плані роботи як форма взаємодії із спеціальними службами для профілактики та ліквідації можливостей ворога дестабілізувати мирне життя громадян в районах та містах.
Співпраця з департаментами освіти та науки, культури, інформаційної політики, центрами патріотичного виховання та органами влади на місцях також були предметом обговорення на засіданні. Як позитивний та результативний досвід роботи всі визначили співпрацю з департаментом ОДА, який очолює Тетяна Озерова, угоду та співпрацю з інститутом післядипломної освіти, центром туризму, школами, Запорізькою державною інженерною академією (ректор Банах В.А.), Запорізьким державним універсітетом (ректор Фролов М.О.), Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм (директор Мордовськой М.М.), Обласним драматичним театром ім. Магара, січовим колегіумом, Козацьким ліцеєм. Висловлена подяка керівникам Василівської, Пологівської, Гуляйпільської, Запорізької, Мелітопольської, Бердянської райдержадміністраціям за активну співпрацю та допомогу в проведенні національно-патріотичних заходів. Також заплановано розширення контактів з активістами та керівниками районів області. Мною запропоновано та прийнято рішення про проведення, непроведеного в 2017-му році Третього міжнародного конгресу козацтва та подальшої співпраці з європейськими структурами, громадськими патріотичними організаціями Прибалтики, Польщі та Західної Європи, подальшої підтримки поглиблення відношень з Північно-Атлантичним Альянсом, проведення навчальних заходів та роз”яснювальної роботи спільно з представництвом НАТО в Україні та створеною нами в області ГО “Запорізький обласний центр сприяння євроатлантичній інтеграції” (директор капелан Володимир Синєпольський),яка вже за 2018 рік провела дев”ять захолдів. Завдяки активістам Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди) літературу з питань співпраці України з НАТО вдалося надати у багато підрозділів ЗСУ на фронті, прикордонникам, морським пехотинціям. А це вкрай важлива робота для формування неупередженого погляду на бажання багатьох громадян бачити нашу державу в безпеці, у складі Європи та НАТО. Також за історичною традицією заплановано проведення та участь потужних козацьких патріотичних організацій в релігійних заходах Української Православної Церкви Київського Патріархату, спільної роботи з військовим капеланами на фронті. Всі подякували Патріарху УПЦ КП Філарету за благословіння нашого руху та духовну підтримку. Було заплановано участь у Хрестній ході на день Володимира Святого в Київі.
Правльною та необхідною була визнана робота на підставі угоди з Запорізьким військоматом, виїзди з концертами та подарунками, книгами до морської піхоти, 37-го батальону, традиційно системна волонтерська допомога та культурно-історична робота з особовим складом 55-ї легендарної артбригади.
До плану роботи також внесені пропозиції щодо підтримання питань вивчення національних традицій, пам”яті та збору інформації про видатних пращурів-героїв, пошукову роботу щодо стародавніх документів та свідоцтв історії Запорозької Січі та січовиків різних періодів миулого.
У порядку розширення інформаційної роботи, розпосюдження правди та цікавих фактів та подій, вшанування світлої пам”яті прадідів та висвітлення сьогоднішньої боротьби прийнято рішення про підтримку видання першого номеру альманаху “Українське патріотичне козацтво”( головний редактор Д.В. Сухінін) – чергового всеукраїнського проекту за участю нащадка Гетьмана І.С. Мазепи, пана Ігоря Мазепи.
Підтримані були пропозиції про створеняя та подання на сесію Запорізької міської ради програми – “Запоріжжя – світова духовна столиця козацтва” та продовження фінансування обласної програми розвитку козацтва.
Зазначена необхідність входження наших представників до міської топонімічної та інших комісій. Добре, що старейшина руху Костянтин Лямцев був одним з ініціаторів таких правильних та своєчасних думок.
Підтримані пропозиції Великої Ради отамагів Запорозького козацтва про надання ім”я Дмитра Вишневецького Набережній магістралі, продовження перейменування вулиць з сумнівними та дивовижними назвами на кшталт “Насосна” та інші історичних козацьких назв та створення конкурсу для будування пам”ятнику Запорозьким козакам на площі в районі річпорту.
Добре, що звітували вчасно та надали свої пропоцизії, які увійшли до плану роботи МГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ”, ГО “Велика Рада отаманів Запорозького козацтва”, Всеукраїнська федерація “Спас”, ГО “Запорозьке військо низове “Запорозька Січ”, ГО “Козаки-Запорожці”, ГО”Запорозький звичаєвий козацький лицарський орден ім.Дмитра Вишневецького (Байди), ГО “Всесвітня генеральна асамблея нащадків козацькіх родів”, ГО “Гетьманська шляхетська академія” та інші.
Обговорили козаки своєчасність та необхідність прийняття проектів Законів України “Про реінтеграцію Донбасу” та “Національну безпеку” ( робочі назви проектів). Вирішили підтримати та письмово висловити свою думку до Верховної Ради України. Михайло Геращенко сосередив увагу присутніх на необхідності прийняття відповідної Програми розвитку козацтва в масштабах країни.
Не залишили без уваги й організації що зареєстровані, але недіючи та ті що не звітують про роботу, деструктивну та непатріотичну позицію так званого “атамана” Панченка, що в газеті висловив свою думку про “государственній переворот” в Украине, чим обурив та образив українську громадськість.
Також прийнято рішення письмово звернутися до правоохоронних органів та голови Запорізької ОДА з метою інформування та висловлення протесту.
На зборах виступили Віталій Пилипенко, Ілля Лапін, Павло Білан, Кость Рижов, Микола Деркач, Віктор Прийменко, Роман Авдєєв, Михайло Геращенко, Олександр Зубченко, Ігор Зубко, Костянтин Лямцев, Михайло Пирог, Ігор Зубко, Олекса Сич, священник УПЦ КП отець Василь.
Запорозький патріотичний козацький рух опору з побратимами з інших областей продовжив свою роботу, а нові учасники прискорили та розширили ареал та масштаби діяльності.
З повагою, заступник голови КРК ЗОДА,
Голова Запорозького звичаєвого козацького лицарського ордену ім. Дмитра Вишневецького (Байди) Дмитро Сухінін (Гора).
Запоріжжя, обласний оперативний штаб, 25.01.2017року.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий

*

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.