Запорозькі козаки брали активну участь в організації та проведенні Дня українського добровольця в Запоріжжі

Вперше в історії країни 14 березня 2017 року в Україні всі патріотичні сили, громадяни, волонтери, творча інтелігенція та, що саме головне, військові, вже багато з яких є ветеранами АТО позначають нову визначну дату в календарі — День українського добровольця.
Минуло вже три роки з буремних часів Революції Гідності, Майдану, коли корумповані державні «керманичі» покинули владу та начолі з Януковичем розбіглися хто куди з України. Народу залишилися величезні борги, зруйнована та слабка система державного управління, скорочена до декількох десятків тисяч, у важкому матеріальному стані армія та велика кількість прибічників та «смотрящих» в правоохоронних органах.

У цих найскладніших умовах велика кількість представників нового вільного українського суспільства стала добровільно, з бажанням кращої долі для людей, користуючись демократичними принципами, європейськими цінностями та історичним досвідом минулих часів не дала створити проект чужинців та бандитів з розколу держави, створенню «сірої» зони та перетворенню славетного козацького споконвічного центру визвольного руху опору на черговий анклав під назвою «ЗНР».
Ми – учасники тих подій, добре пам»ятаємо, що були впевнені в перемогу, хоча в плани супротивника входили різні методи — від страйків з побиттям до військового вторгнення та масових арештів та вбивств. Ніхто з тих героїв — наших козаків-побратимів не думав про якісь преференції чи заняття теплих кабінетів . Добровольці, що з Майдану в центрі та областях пішли на фронт, навіки залишаться в історії держави, а ,саме головне, в пам»яті народу, як захисники та визволителі.
Ми впевнені, що цей день слід вважати днем честі та гідності, великої звитяги для всіх небайдужих, чесних та активних учасників всього періоду, починаючи з Революції гідності по сьогоднішній день, коли теж в армію йдуть добровільноза позовом серця, щоб забезпечити мир та спокій матерям, сестрам, батькам, пращурам та всій країні.
Ми низько ссхиляємо голови перед загиблими братами й волонтерами, що вже ніколи не повернуться з війни. Їх подвиг, самовідданість військовій справі та військовому боргу в суворій реальністі битви за незалежність України навіки буде прикладом для прийдешніх поколінь, а наші прадіди й прапрадідигерої минулих часів пишаються й благословляють нащадків на небі.
Завдяки народній підтримці швидко сформовані добровольчі батальони зробили жорсткий заслон та встали непереборною силою на шляху окупантів, що на той час вже загарбали Крим та вважали вірішеним питання створення «Новоросії». Пам»ятаю як спільно захищали та організовували операцію «Дозор» з самооборонцями , що пройшли горнило перших років ворожої навали Лобаса Олександра, Ігоря Грицаєнка, Іллю Лапіна, створивших з «нуля» потужну та високопрофесійну силу — 37 — й батальон теріторіальної оборони, який, до речі, першим прийняв козацьку присягу, підкресливши повагу до великої звитяжної спадщини предків. Багато добровольців пішли служити в 55-у артбригаду з наших отаманів — це Юрій Хижняк, Ігор Лютий, Сергій Лисенко та багато інших козаків.
Блискавична фахова підготовка командира бригади полковника Брусова, його заступників, учасника -бойових дій орденоносця полковника Немінського дозволили навчити добровольців бути зправжніми майстрами артилерійської справи, уникнути помилок та
створити в бригаді справжні братирські відносини, що в армії дуже важливо. Навічно в особовому складі залишиться й син мого друга Миколи Говорухи — Олександр , сміливий український патріот віддавший життя за віру та волю країни.
Тому, саме в Запоріжжі, цей день відзначався урочисто та масштабно. Завдяки зусиллям оргкомітету облдержадміністрації було сплановано цілу низку заходів культурно-історичного та громадсько-політичного напрямів. Отамани та старшина — учасники бойових дій та волонтерських операцій, провели уроки мужності в навчальних закладах та гідроенергетичному коледжі Запорізької державної інженерної академії. В облраді , спільно з керівництвом, на урочистих зборах вручили нагороди від депутатського корпусу почесні грамоти солдатам та офіцерам — добровольцям 37-го батальону та 55-ї бригади — нашим козакам. Володимир Подорожко в своєму виступі зазаначів важливість для вшанування подвигу героїв фундацію Дня добровольця. Як активний учасник запорозького козацького руху, підкреслив велике значення дій громадськості області щодо підтримки армії, волонтерства, організації інформаційного спротиву, національно-патріотичного виховання молоді, наукової та мицтеької роботи. Грамоти також були вручені побратимам й від Запорізької міської влади. На коордраді в цей день були обговорені й питання допомоги сім»ям загиблих побратимів. Ректор Запорізької державної інженерної академії Віктор Банах та директор гідроенергетичного коледжу Віктор Черненко активно підтримали плани ради щодо виховної роботи в навчальних закладах та внесли цікаві пропозиції.
Для історії країни та козацьких переможних традицій важливо, що урочистий мітинг проходив на острові Хортиця, неподалік від реально існувавших фортифікацій Сагайдачного та Вишневецького, в місці де традиція сивої давнини змикається з сьогоденням. І це символічно. Біля церкви , як і століття тому, владика Фотій (УПЦ КП ) відслужив молебен. Голова облдержадміністрації, генерал-майор СБУ Костянтин Іванович Бриль проголосив добрі слова нашим добровольцям, підкресливши особисто їх великий внесок в недопущення окупантів на нашу теріторію, захист України, безмежну любов до Вітчизни та особисту мужність та звитягу. Говорив від щирого серця, просто, але з повагою до побратимів. Нам був довподоби його виступ. Під оплески орденами та медалями були нагороджені ветерани АТО. Також виступили керівники облради , міста Запоріжжя та учасники бойових дій. Потім всі щиро вітали друзів, фотографувалися, сміялися, гуморили. Хто із сльозами пригадував жахливі та драматичні дні та ночі минолої служби. Добровольців підтримали учасники операції «Козацький волонтер», з десяти районів з»їхалися представники козацьких організацій, що відправлялися два роки в зону АТО, Серед учасників та нагороджених ми привітали козаків з самих потужних в Україні — МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька СІч», ГО «Запорозьке військо низове «Запорозька СІч», ГО » Козаки-Запорожці», «Запорозький кош» та інші. Нас привітали отамани з десяти областей. Від Великої Ради отаманів Запорозького козацтва ми направили відповідні листи до громадських та державних органів. Мітинг пам»яті пройшов в місті Запоріжжі в парку Металургів, покладені квіти до монументу пам»яті війни (загиблих).
Слід зазначити, що підтримати свято та переможців прийшли багато молоді, учнів та студентів навчальних закладів м. Запоріжжя. Великі групи на чолі з патріотами-викладачами та керівниками з Запорізької державеної інженерної академії та гідроенергетичного коледжу принесли та поклали багато квітів. З зацікавленням та повагою слухали виступаючих.
Увечорі в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї була відкрита-експозиція про початок війни, добровольчі батальони та волонтерський рух. Незважаючи на насичену програму дня, відвідало музей не одна сотня людей. Телебачення, преса гарно висвітлила таку значиму в громадсько-політичному та історичному аспекті подію, бійці навіть іноді впізнавали свої речі. На фотографіях були знайомі обличчя наших козаків-майданівців добровольців. Спорядження та предмети військової амуніції, пошкоджені вибухами та кулями бронежилети, каски, зброя захисників малювали яскраві картини боїв, драматичних подій, втрат та великої сили духу колишніх простих пересічних громадян, що взяли зброю та не дали прийти на нашу землю терористам та окупантам. Доречі, й наш прапор МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», до складу якого входять колишні самооборонці, солдати та офіцери 37-го батальону та 55-ї бригади був представлений на виставці як символ непохитної відданості справіі захисту теріторіальної недоторканості та вірністі стародавнім традиціям та звичаям пращурів. Багато наших членів ради брали участь в допомозі та організації такої необхідної з точки зору правди та державної концепції інформаційної безпеки талановитої та актуальної дії істориків та ветеранів запорозького козацького руху опору. Велика подяка Михайлу Мордовському, Георгію Шаповалову, шановному колективу музею. Свято завершив концерт неперевершених майстрів мистецтва Запорізької філармонії в залі урочистих прийомів музею.
Підводчи підсумки та ознайомившись з організацією заходів в інших областях, хочу підкреслити, що урочитстості в Запоріжжі були одними з найкращих. Це й налагоджена спільна співпраця громадськості з обласною державною владою та депутатами, активна конкретна допомога міських органів виконавчої влади, а, саме головне, підтримка та розуміння громади, що подвиг добровольців не повинен бути забутий ніколи.
Слава героям України ! Слава добровольцям!

З повагою,
Голова Великої ради отаманів Запорозького козацтва, член Національного союзу журналістів України, Дмитро Сухінін (Гора )

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

*

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.