Архивы за месяц Серпень, 2014

В військовому збірному пункті “Близнюки” було нагороджено козаків

IMG_1345 IMG_1331 IMG_1341 IMG_1342

21 серпня в військовому збірному пункті “Близнюки” за участю МСК “Запорозька Січ” на честь Дня Незалежності України були нагороджені козаки, які особливо відрізнилися за активну участь і допомогу у формуванні батальйонів АТО.

 

 

Концерт з нагоди Дня Незалежності України

IMG_1317 IMG_1323 IMG_1324 IMG_1325 IMG_1327

20 серпня в Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Магара пройшли урочистості з нагоди Дня Незалежності України. Після виступу голови Запорізької обласної районної адміністрації Баранова В. А., робітниками театру був проведений концерт.

Валерій Баранов: «Запорука нашого успіху — це якнайшвидше досягнення миру на Сході України»

IMG_1318   

20 серпня в Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Магара пройшли урочистості з нагоди Дня Незалежності України.

На зібранні перед присутніми виступив голова обласної державної адміністрації Валерій Баранов.

В своєму виступі очільник області звернув увагу на негараздах, які спіткали нашу державу в добу незалежності. Посадовець підкреслив, що протягом двадцяти трьох років популізм та непрофесіоналізм одних політиків змінювався свавіллям інших, що й призвело до сьогоднішньої кризи.

Голова ОДА підкреслив надзвичайну необхідність негайного досягнення миру в Україні.

— Очевидно, що в умовах військових дій, проведення будь-яких реформ майже неможливе. Тож запорука нашого успіху — це якнайшвидше досягнення миру на Сході України. Цей мир має бути реалізований в рамках плану Президента. Терористи повинні скласти зброю, звільнити всіх заручників та всі захоплені будівлі, і лише після цього можливий справжній діалог, але не з убивцями, а з представниками громади Донбасу — з шахтарями, металургами та представниками інтелігенції. Всі причетні до сепаратизму особи не мають права брати участь у будь-яких майбутніх виборах, — наголосив Валерій Баранов.

Також очільник області вручив нагороди військовим та волонтерам за особливі заслуги перед державою в непростий час.

Під час зібрання учасники заходу вшанували хвилиною мовчання запорізьких воїнів, які загинули в зоні проведення АТО.

М. Мордовський

Дитячі малюнки до свята 400-річчя походів Петра Сагайдачного

IMG_1292 IMG_1293 IMG_1294 IMG_1295 IMG_1296 IMG_1297 IMG_1298 IMG_1299 IMG_1300 IMG_1301 IMG_1309IMG_1302 IMG_1303 IMG_1304  IMG_1306 IMG_1307 IMG_1308  IMG_1305

 

Спеціально до святкування 400-річчя походів П. Сагайдачного діти зі всієї України, що наразі відпочивають у ДОЗ «Дзержинець» (м. Бердянськ), підготували тематичні малюнки. Дитячій оздоровчий заклад «Дзержинець» — один з найкращих на азовському узбережжі. Директор табору Л.М. Старовойтов, розуміючи роль козацтва в історії України, активно займається його популяризацією, проводить конференції та «круглі» столи на козацьку тематику. Дитячі малюнки були урочисто передані козакам і отаманам.

Сагайдачний і нині воює проти ворогів України

 

image002

Більше сотні запорозьких козаків стоять на блокпостах, беруть участь в антитерористичній операції у складі Збройних сил України в Луганській і Донецькій областях. Деякі чоловіки мобілізовані до складу нашої артилерійської бригади, несуть службу на полігоні Близнюки, готуються до бойових дій. Цими воїнами пишаються їхні побратими – члени козацьких організацій, які приготували солдатам й офіцерам гуманітарну допомогу.

 

Але 15 серпня в Запоріжжі на о. Хортиця козаки святкували ще й 400-річчя потужних і переможних походів Війська Запорозького Низового на чолі з гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним.

– Сьогодні ми в черговий раз проводимо гуманітарну експедицію для наших солдатів-козаків, котрі призвані до Української армії, – сказав кореспондентам “Запорізької правди” перший заступник голови ради з питань козацтва при обласній держадміністрації Дмитро Сухінін. – Координаційна рада на чолі з Валерієм Барановим, головою облдержадміністрації, щомісячно збирає таку допомогу серед козаків та отаманів. Допомагаємо, чим можемо, всім, хто нині виконує військовий обов’язок – захищає рідну землю він внутрішніх і зовнішніх ворогів. Зазначу, що з державного бюджету не беремо жодної копійки. Усе це купуємо за гроші козаків, переважно членів Координаційної ради.

Харчові продукти, промислові товари (миючі засоби, одяг) – усе, що необхідне для виконання службових обов’язків, зібрали козаки. Перший вантаж – борошно. Його привезли на площу Фестивальну й перевантажили в автобус, який візьме курс на полігон Близнюки. До речі, автобус потім довантажувався ще в кількох місцях.

На Хортиці, біля історико-культурного комплексу “Запорозька Січ” учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятника герою повісті Миколи Гоголя Тарасу Бульбі. Адже це – один із символів Запорозького козацтва, збірний образ козака-запорожця.

Потім був урок мужності. Воїни-козаки, які брали участь в антитерористичній операції на Сході країни, поділилися пережитим і побаченим зі своїми побратимами. Відбувся також “круглий стіл” на тему військових походів Петра Сагайдачного, участь у якому взяли науковці та козацькі отамани.

– Ми вважаємо за честь бути в Запоріжжі в той знаменний момент, коли формуються військові підрозділи, а воїнам передаються вантажі з гуманітарною допомогою зазначили побратими з Дніпропетровську та інших міст, також підкреслили – Щодо особистості Петра Сагайдачного скажу: коли росіяни окупували Севастополь, перше, що вони зробили, – зняли пам’ятник цьому видатному гетьманові. Це свідчить про те, що він і мертвий воює проти наших нинішніх ворогів.

Чому ж постать Петра Конашевича і нині поперек горла російським ура-патріотам? Бо він – уособлення українських перемог, яких так не бажає кремлівська верхівка. Історія не пам’ятає випадку, коли б війська під проводом цього полководця зазнали поразки, були розбиті. Найбільшим супротивником Запорозького козацтва в ті часи була Оттоманська Порта (Туреччина) та її васал – Кримське Ханство. Саме з ними найбільше воював Петро Сагайдачний і здобував перемоги. Але в 1618 році з 20-тисячним загоном запорожців саме цей гетьман пішов на допомогу польському королевичу Владиславу, який здійснював похід на Москву й застряг під Вязьмою. Тоді поляки із запорожцями взяли столицю Московії, а кінь Сагайдачного топтав бруківку Москви.

Але брати Кремль Сагайдачний тоді відмовився. Він забрав запорожців і рушив в Україну. Чому гетьман так діяв? Бо чудово розумів, що як від сильної Московитії, так і від сильної Речі Посполитої Україні добра не буде. Тому він залишив цих монстрів на двобій, аби вони знесилювали одне одного. Як бачимо, вороги й досі не забули цього.

Організаторські здібності гетьмана стали тим суб’єктивним фактором, який безпосередньо вплинув на розвиток козацького воєнного мистецтва, його стратегію й тактику. Сагайдачний провів реформу війська на Січі: поділив його на сотні та полки, поновив навчання. Разом з тим впровадив сувору дисципліну, заборонив пити горілку під час морських походів, а за провини карав на смерть. Сагайдачний очистив козацькі лави від анархічних та кримінальних елементів, при цьому залучив до війська людей “осілих”, пов’язаних із землею та хліборобством. Унаслідок реформи партизанські ватаги козаків стали регулярним військом, покращилась організація та боєздатність. Сагайдачний запровадив у війську багато нововведень, зокрема, легку й маневрену артилерію та добре озброєну й навчену піхоту.

Він долучив Військо Запорозьке до вирішення проблем та прагнень жителів України, задіяв його до політичної самоорганізації. Саме завдяки Сагайдачному Військо Запорозьке по праву стало національним, що сприяло підвищенню його боєздатності. Унікальна територіальна, паланково-курінна система організаційної побудови Запорозької Січі забезпечувала високий ступінь готовності війська до війни.

Військова стратегія і тактика гетьмана були розраховані на ведення бойових дій в умовах чисельної переваги супротивника, при цьому Петро Сагайдачний володів умінням чітко розподіляти сили й правильно визначати напрямки головних ударів супротивника, а також визначати його найслабкіші ланки. Він чи не першим у військовій справі активно застосовував тактику засадних та зустрічних боїв, коли нечисленні загони добре вишколених козаків нападали на чисельно переважаючі маршеві колони супротивника і вносили безлад і паніку у його лави.

Хотинська битва 1621 року (між Туреччиною й Польщею) стала для Сагайдачного зенітом його слави як полководця. В умовах гострої нестачі часу та ресурсів для облаштування козацьких позицій Петро Сагайдачний зумів організувати надійну оборону козацького табору, що була спроможна витримати інтенсивні артилерійські обстріли противника. Під час оборони Сагайдачний використав тактику концентрованого вогню козацької піхоти по наступаючому ворогу. Після того, як вогонь вносив розлад у ворожі лави, Сагайдачний організовував стрімкі контратаки, одна з яких поставила турецьке військо на межу цілковитого розгрому.

Його тактика нічної війни не лише завдавала важких втрат противнику, але й підривала його моральний дух. Саме атакуючі дії запорожців, що виснажували супротивника та руйнували його плани, дозволили не тільки витримати облогу Хотина, але й завдати армії Османа ІІ стратегічної поразки. Вірменський хроніст Авксентій писав: “Якби не козаки, польське військо було б розбите за 3-4 дні. Перемогу було здобуто тільки завдяки Богові й запорозьким козакам”.

– Нинішня молодь повинна знати свою історію, – зауважив директор Запорізького обласного краєзнавчого музею, доктор історичних наук Георгій Шаповалов. – Адже нам є ким пишатися. Однією з легендарних постатей серед багатьох українських героїв був Петро Сагайдачний. І добре, що наше нинішнє козацтво займається патріотично-виховною роботою. Бо нащадкам великого гетьмана нині доводиться воювати за Україну. Упевнений, що вони братимуть приклад із нього, захищатимуть рідну землю так, як це робив свого часу Петро Сагайдачний.

Пилип ЮРИК

 

Запорозькі та київські козаки об’єдналися задля допомоги армії

1 2 3 4 5 6

au5fuIBDWUs IMG_8563 (2) IMG_8563 (4) zRk57xEq42w

 

15 серпня в день 400-річчя славетних походів Петра Конашевича-Сагайдачного згідно спільного рішення координаційної ради з питань козацтва Запорізької обласної державної адміністрації та Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, запорізьким військовослужбовцям була направлена чергова партія гуманітарної допомоги. Всі розуміють, що сьогодні без підтримки армії — налагодження миру та подальший розвиток держави неможливий. Тому сьогодні члени координаційної ради намагаються якомога більше допомагати Збройним силам України.

Гуманітарні експедиції в допомогу українським військовослужбовцям стали вже доброю традицією. Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, починаючи з весни 2014 р., регулярно відправляють у військові частини необхідні речі та продукти харчування. Тим більше, що в лавах українських Збройних сил служать сотні козаків-запорожців — мужніх синів Вітчизни.

В рамках відзначення пам’ятної дати відбулася ціла низка цікавих і потрібних заходів. Так, для молодих козаків та активу з метою поглиблення знань з історії та в цілях патріотичного виховання було проведено ряд заходів на острові Хортиця та території культурно-історичного комплексу «700-річний Запорізький дуб».

На славетному острові Хортиця відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника козаку. Гості та учасники свята змогли прослухати вельми цікаву екскурсію в історико-архітектурному комплексі «Запорозька Січ», оглянути захисні споруди, побудовані козаками П. Сагайдачного, після чого в Музеї історії запорозького козацтва відбулося засідання «круглого» столу з питань участі козацтва в заходах по захисту територіальної цілісності України. Старійшини козацтва, отамани та історики повідали присітнім про сиву давнину, овіяну легендами та таємницями, про вмілих козаків-мореплавців гетьмана П. Сагайдачного, про переможні морські походи до Синопу, Варни, Трапезунда, Кафи та Константинополя, про тисячі українців-невільників, визволених з полону та багато іншого.

Також в цей день відбулася нарада, де обговорювалися питання посилення виховної та ідеологічної роботи, майбутнє козацьких організацій, питання законодавчого закріплення за козаками права несення служби зі зброєю на прикладі Швейцарії та інших держав. Змістовно і цікаво виступили Д.В. Сухінін, Ю.О. Копишинський, А.Ф. Пилипенко, С.В. Волков, С.П. Кириченко, А.П. Белан, М.М. Нікіпілий та інші.

Верховний Отаман МКО «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва» О.П. Левандо, відмічаючи вагомий вклад у розвиток і популяризацію козацтва, вручив заступнику голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Д.В. Сухініну вітальний Універсал і кортик.

За дорученням голови Запорізької обласної державної адміністрації В.А. Баранова були вручені нагороди військовослужбовцям, а також отаманам для врученням українським героям, які наразі виконують бойові завдання. Були відзначені і активісти козацького руху, які приймали активну участь в операціях «Дозор» та «Перехоплення», а саме: козаки Хортицького полку М.Ю. Шестков, М.В. Накалюжний, члени ВГО «Запорізька громада «Братство козаків» В.В. Шавирін, І.А. Черненко, майстри старовинного козацького бою групи Ю.О. Копишинського Я.М. Коваль, В.А. Лейнер, козаки Токмацького полку П.П. Чучко, В.С. Мараховський, а також В.М. Нікіпілий та А.О. Василенко.

На території культурно-історичного комплексу «700-річний Запорізький дуб» в рамках відзначення 400-річчя походів Петра Сагайдачного відбулися військово-спортивні змагання вихованців Всеукраїнської федерації «Спас». Член оперативного штабу, керівник Всеукраїнської федерації «Спас» О.Л. Притула розповів про роль федерації у патріотичному вихованні молоді.

Спеціально до святкування 400-річчя походів П. Сагайдачного діти зі всієї України, що наразі відпочивають у ДОЗ «Дзержинець» (м. Бердянськ), підготували тематичні малюнки. Дитячій оздоровчий заклад «Дзержинець» — один з найкращих на азовському узбережжі. Директор табору Л.М. Старовойтов, розуміючи роль козацтва в історії України, активно займається його популяризацією, проводить конференції та «круглі» столи на козацьку тематику. Дитячі малюнки були урочисто передані козакам і отаманам.

На завершення, для всіх учасників святкових заходів відбулася екскурсія на катері навколо острова Хортиця.

Організатори висловлюють щиру вдячність за підтримку В.А. Баранову, Д.В. Сухініну, Ю.М. Ружину, В.Б. Глухенькому, А.А. Константинову, Ю.П. Козаченко, А.Ю. Бондареву, М.А. Остапенку.

 

                                                                                                                                       М.Мордовський

Запорізькі козаки – на захисті суспільного порядку

0 1 2 3 4

З метою захисту області від екстремістських елементів, головою облдержадміністрації Валерієм Барановим був затверджений план спецоперації «Перехоплення». Відповідно до неї активісти козацького руху мають чергувати на блок-постах, посилювати охорону, перевіряти залізничні переїзди, станції та вокзали.

Як повідомив керівник громадського об’єднання «Культурно-історичне товариство «Запоріжжя козацьке» Дмитро Сухінін, перші перевірки було започатковано в Дніпропетровську.

– В сусідній області регулярні рейди проводяться вже протягом місяця. Тепер наша черга. Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ» спільно зі співробітниками лінійної міліції також провели перші рейди на залізничних вокзалах міста. Враховуючи факти перетину українського кордону диверсантами, ця робота вкрай важлива та спрямована, перш за все, на те, щоб зберегти мир та спокій у нашому регіоні, – підкреслив громадський діяч.

Під час рейдів перевірялися адміністративні будинки, потяги Донецького, Луганського та Кримського напрямків, документи подорожуючих та їх багаж на предмет наявності вогнепальної зброї, вибухівки та інших небезпечних речовин.

За словами Дмитра Сухініна, ніхто з пасажирів не чинив опору, всі без винятку до вимушених перевірок поставилися з розумінням.

Памяти запорожского кошевого атамана И.Д. Сирка

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

9 августа 2014 года на святом для каждого казака месте – у могилы великого сына Украины – Ивана Дмитриевича Сирка, собрались его славные потомки, чтобы отдать дань уважения и почтить память талантливого атамана Запорожской Сечи, покрывшего неувядаемой славой казачество, как защитника украинского народа и православной веры.
По приглашению Верховного атамана Всеукраинской казацкой громады коренного суверенного народа Украины «Координационный совет казацкого движения» Полоза Ю.И. прибыла и делегация от Координационного совета по вопросам казачества при председателе Запорожской областной государственной администрации во главе с Д.В. Сухининым.
Председатель высокого собрания Ю. И. Полоз в своем выступлении ярко и правдиво осветил деятельность выдающегося казацкого атамана Ивана Сирка.
Выступали и наши земляки- запорожцы – первый заместитель председателя областного Координационного совета по вопросам казачества Д.В. Сухинин зачитал официальный приветственный адрес от председателя Запорожской облгосадминистрации В.А. Баранова. Подчеркнул значимость военных и политических побед казацких лидеров, спасших народ от уничтожения и стоявших у истоков государственности и военной организации: И.Д. Сирко, Д.И. Вишнивецкий, П.К. Коношевич-Сагайдачный. Верховный атаман Всеукраинской Запорожской громады «Братство казаков» С.В. Волков привез настоящий казацкий хор из г. Энергодара. Казачки исполнили песню о легендарном атамане – характернике. Руководителю были торжественно вручены документы о присвоении чина полковника. Также были награждены участники боевых действий – отважные рыцари современной эпохи.
Верховный отаман Союза казаков юго-восточной Украины «Войско Запорожское» П.И. Заболотный говорил о серьёзности политической ситуации, необходимости вооруженной борьбы с агрессорами за сохранение независимости Украины.
С болью и горечью другие ораторы доносили до собравшихся мысль о страданиях мирных жителей и беженцев из Донецкой и Луганской областей, нашедших теплый прием, как на юге так, и на западе нашей страны. Председатель Совета старейшин казачества И.А. Синепольский подчеркнул колоссальное значение военных достижений И.Д. Сирка и необходимость воспитания подрастающего поколения на славных традициях прошлого.
После молитвы атаманы собрались на казацкое коло, чтобы обсудить насущные проблемы развития казацкого движения, политическую ситуацию в стране, ход военной операции на юго-востоке и возможную помощь армии.
С интересными и конкретными предложениями выступили Ю.И. Полоз, Д.В. Сухинин, П.И. Заболотный, С.В. Волков и многие другие. Было принято решение доработать проект закона Украины «О казачестве», помочь Вооруженным силам Украины с приобретением бронежилетов, создать представительный орган казачества при органах власти, предложить Кабинету Министров Украины создать сеть реабилитационных центров помощи для военнослужащих, вернувшихся с войны.
Единогласно было принято решение посетить Запорожье 15 августа 2014 года в дни чествования 400- летия военных побед гетмана Петра Сагайдачного.
Хозяева – николаевцы пригласили всех желающих в Музей истории казачества. Неизгладимое впечатление на присутствующих оказали исторические экспонаты, относящиеся к периоду расцвета и боевых побед сечевиков, о которых интересно и профессионально рассказывали местные краеведы.
В завершении хочется поблагодарить организаторов – николаевских казаков и лично Полоза Ю.И. за высокую организацию праздника и бережно сохраняемую память о прошлом.
Подвиги великого атамана И.Д. Сирка навечно останутся в памяти благодарных потомков.

Член областного координационного
совета по вопросам казачества                                             М.Мордовский

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.