Архивы за месяц Квітень, 2015

Влада та громадськість об’єднуються проти терористичної загрози та проявів сепаратизму

У Запорізькому медіа-центрі відбулася прес-конференція, присвячена спільній роботі влади та громадськості з протидії терористичним та інформаційним загрозам. Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко повідомив, що з серпня минулого року в області поширюються листівки з рекомендаціями, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів,  розроблені спільно з управлінням СБУ. Значну увагу приділено житловим кварталам, промисловим підприємствам, гаражним кооперативам, що розташовані поблизу залізничних шляхів, стратегічних мостів, шляхопроводів, електропідстанцій, артезіанських свердловин, газорозподільних станцій, організації інформаційних годин у школах, дитсадках, позашкільних закладах. Роздано понад 73 тис. листівок, проведено 9300 зустрічей за участі майже 183 тис. осіб.

Із середини квітня розпочато регіональний  етап всеукраїнського проекту проти «побутового» сепаратизму. Як зазначив голова обласного осередку Самооборони Майдану Дмитро Харьков, щоб запобігти спробам антидержавних сил дестабілізувати ситуацію в регіоні, важлива активна профілактична робота. Влада розповідає людям, до якої біди можуть призвести заклики до введення путінських «миротворців», виступи проти мобілізації, розмови про дискримінацію російської мови тощо. Водночас для співробітників спеціальних служб корисною буде будь-яка інформація про появу невідомих людей та автомобілів, виготовлення і поширення літератури антидержавного змісту, публічні заклики до порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України.

В області розміщено понад 5 тис. самоклейок та розповсюджено майже 70 тис. листівок «Як розпізнати «побутового» сепаратиста?». Найбільш активно попрацювали м. Енергодар, м. Бердянськ, м. Мелітополь, Вільнянський, Запорізький, Оріхівський, Приазовський,  Приморський, Якимівський райони. Реакція наших земляків помітно відрізняється – від суцільної підтримки до тотального неприйняття. Енергодарські волонтери Петро Бейнер та Олександр Радецький, наприклад, розповіли, що багато жителів Кам’янсько-Дніпровського району досі не вважають Росію агресором та щиро вірять брехні кремлівських пропагандистів про «київську хунту». Щоб змінити ситуацію, потрібно не лише доносити до людей правду про наслідки окупації Донбасу, але й створити нові ринки збуту для ранніх овочів, зокрема, в столиці та на Західній Україні. Тут потрібне сприяння центральної та обласної влади.

Координатор громадського волонтерського комітету при облдержадміністрації, член Ради оборони області Михайло Сушко резюмував, що сьогодні обласна влада у тісній співпраці з громадськими формуваннями належно підготувалася до травневих свят, у посиленому режимі працюють усі правоохоронні органи, а понад 400 волонтерських організацій беруть активну участь у поширенні матеріалів щодо цивільного захисту населення та протидії антидержавним проявам. Запорізький регіон надійно захищено від зовнішніх та внутрішніх загроз, а «русского мира» запоріжці не чекають, вважає Михайло Сушко.

Управління у справах преси та інформації

В Запоріжжі відбулося позачергове засідання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва

В останній день квітня в 300 залі Запорізької обласної державної адміністрації відбулося позачергове засідання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва під головуванням заступника голови координаційної ради, начальника оперативного штабу козацтва Дмитра Валентиновича Сухініна.

 Однією з причин позачергового засідання координаційної ради стало розповсюдження в засобах масової інформації неправдивих та провокаційних статей та заяв, що дискредитують діяльність та добре ім’я українських козацьких організацій. Одностайно на засіданні було прийняте рішення про відповідне реагування на подібні випадки. «Запорізькі козаки були, є і завжди будуть вірними захисниками Української держави і народу», — підкреслив у своєму виступі Д.В. Сухінін.

 Поміж іншим, на засіданні були розглянуті питання про проведення Всеукраїнської операції «Козацький волонтер». Зокрема, було вирішено координувати волонтерську та гуманітарну роботу козацьких організацій Запорізької області, а також щомісячно підбивати підсумки діяльності за цим напрямом та інформувати населення через засоби масової інформації.

Одним з питань, винесених у порядок денний, була організація та проведення 30 травня Тризни на острові Хортиця. На засіданні було обрано організаційний комітет з підготовки Тризни, до якого увійшли Д.В. Сухінін, О.Л. Притула та інші шановані козаки.

 Останнім було вирішено взяти участь у заходах, присвячених Дню пам’яті та примирення (8 травня), та 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі (9 травня). У своїх виступах козаки зазначили, що вшановуватимуть не лише героїв, які воювали у Другій світовій війні, але й героїчно загиблих за Батьківщину козаків, а також героїв, що віддали життя за Україну під час антитерористичної операції 2014 – 2015 рр.

Запорізьке козацтво – проти зрадників та провокаторів

ідбулося екстрене засідання оперативного штабу обласної координаційної ради з питань козацтва, приводом до якого став лист анонімних «козаків Запоріжжя» верховному отаману козацтва Російської Федерації із закликами до повалення конституційного ладу, повернення В.Януковича, розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі.

Члени оперативного штабу вимагають від козаків Російської Федерації схаменутися, припинити кровопролиття, масові вбивства мирних жителів, руйнування міст та сіл, вивести з Донбасу козацько-терористичні збройні формування. Вагоме слово у протидії агресії проти Українського народу зобов’язана сказати православна церква.

Перший заступник голови координаційної ради Дмитро Сухінін від імені козацької старшини та Ради старійшин жорстко засудив спроби деструктивних сил дестабілізувати ситуацію в регіоні, наголосив, що запорізькі козаки не чекають жодних іноземних «захисників» та готові віддати життя, захищаючи Батьківщину, спільно з обласною владою, співробітниками правоохоронних органів зробити все для збереження миру та стабільності в Запорізькому краї. Особливою увагою та турботою козацька громада Запоріжжя оточить ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань.

Звернення підтримали отамани Українського козацтва, представники козацьких організацій Дніпропетровської та Херсонської областей.

Управління у справах преси та інформації

В Никополе состоялся выездной Собор Президиума Рады атаманов Украины

26 апреля 2015 г. в Никополе состоялся выездной Собор Президиума Рады атаманов Украины (РОУ). Присутствовали члены президиума и делегации из городов, сёл южных, восточных, северных и центральных регионов Украины – Полтавы, Павлограда, Днепродзержинска, Николаева, Херсона, Киева, Никополя, Никопольского района, Марганца, Орджоникидзе, Одессы, Энергодара, Днепропетровска, Запорожья, Кривого Рога, Мариуполя, Харькова, Броваров, Змиева, Желтых Вод.

Рада началась минутой молчания в память о погибших в АТО и молебна, который провёл благочинный Никополя отец Николай. В напутственном слове он обратил внимание всех присутствующих на сложную реальную ситуацию в стране, при этом церковь видит положительное решение всех сложных проблем в единстве возможностей всех собравшихся атаманов на благо Отечества – всё это традиции казачьих Соборов. Координировали собрание верховные атаманы Ю. Полоз (г. Никополь), Ю. Засядьвовк (г. Кривой Рог), А. Плужник (г. Николаев), П. Заболотний (г. Запорожье). Во вступительном слове Ю. Полоз пояснил цель собрания – отработать механизм территориального построения казачьей общины Украины, решить проблемы финансирования казачьего движения, расширить опыт волонтёрства на все казачьи товарищества страны, обменяться опытом по внедрению «Звичаєвого права» и работы есаульской службы, наметить план совместных действий на 2015 год.

После утверждения повестки дня, куда старейшина И. Синепольский (г. Запорожье) внёс дополнение по достойному ответу псевдо-казаку Вадалацкому на его ложь о «казаках-бендеровцах», а верховный атаман Ю. Засядьвовк внёс предложение по обсуждению открытого письма к Президенту, началось обсуждение поднятых вопросов.

Читать далее »

На Раді Отаманів оголосили подяку отаманам О.П. Левандо та Д.І. Сагайдаку

ПОДЯКА

Вільне шановні брати Отамани Олександр Петрович Левандо та Дмитро Іванович Сагайдак!

18 квітня 2015 р. у Запоріжжі в приміщені генеральної канцелярії відбулася розширена Рада Отаманів Міжнародного Союзу Козаків «Запорозька Січ», де були підведені підсумки роботи організації за період справжньої бойовій історії козацтва.

На засіданні були присутні керівники побратими 6 областей України, та місцевих потужних осередків.  Також розглядалися важливі питання проведення операції «Дозор», «Перехоплення» та допомога армії в складний період існування держави.

Враховуючи Ваш особистий внесок, дозвольте від імені Запорозьких Козаків ПОДЯКУВАТИ Вам за плідну співпрацю, побажати міцного здоров’я, наснаги, успіхів та натхнення у всіх справах.


Перший заступник Голови Координаційної Ради з питань
Козацтва при Запорізької облдержадміністрації                                               Д.В. Сухінін

Отаман МСК «Запорозька Січ»                                                                                С.П. Кириченко

Начальник штабу МСК «Запорозька Січ»                                                             В.Б. Матсалаев

Член Координаційної Ради з питань Козацтва при Запорізької
облдержадміністрації                                                                                                П.А. Білан

Запорізьке козацтво приймає нових козаків

22 квітня 2015 р. в Свято-Андріївському кафедральному соборі м. Запоріжжя до лав Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» було прийнято нових членів – артистів та співробітників Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара. В храмі новоприйняті козаки склали козацьку присягу, в якій поклялися перед Богом вірою і правдою служити українському народові, козацтву та православній церкві.

В Запоріжжі відбулася Перша Велика Рада МСК «Запорізька Січ»

18 квітня 2015 р. в штабі МСК «Запорозька Січ» відбулася Перша Велика Рада отаманів міжнародного союзу козаків. Засідання вів заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, начальник Оперативного штабу Дмитро Валентинович Сухінін. На Раді були присутні отамани козацьких організацій Запорізької та Дніпропетровської областей, а також начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Запорізької ОДА О.С. Зубченко, представники Головного управління Служби Безпеки України В Запорізькій області, Запорізького обласного військового комісаріату тощо.

 На самому початку засідання козацтво заслухало і прийняло звіти за рік членів Виборної Старшини Союзу. На Раді були затвердженні положення МСК в редакції 2015 р., а також підтвердженні повноваження Ради Отаманів та Виборної Старшини строком на 3 роки (до 2017 р.). Одним з питань Ради було обрання нового Судді Союзу.

 Пролунала інформація і про результати спецоперацій «Перехоплення» та «Дозор», в яких з весни минулого року активно приймають участь козацькі підрозділи.

 Однією з ланок роботи МСК «Запорозька Січ» у 2014 р. стала волонтерська робота. Так, члени союзу організували та взяли участь у понад 15 гуманітарних експедиціях. За словами Ю.Г. Батасова, з 1 квітня 2014 р. до 1 квітня 2015 р. військовим підрозділам та нужденним громадянам були передані лікарські засоби, перев’язувальні матеріали, понад 32 тонни продуктів харчування, матраци, білизна, одяг та багато іншого. Українським військовим, які проходять службу в районі с. Чонгар запорізькі козаки окрім продовольчих товарів відправили цілу вантажівку з дровами. З огляду на це, за пропозицією Д.В. Сухініна було підтримане рішення про проведення операції «Козацький волонтер», головною метою якої буде координація гуманітарної та волонтерської роботи козацьких організації області.

Читать далее »

На згадку про загиблих героїв запоріжці встановили пам’ятний хрест

На Кушугумському кладовищі відбулося освячення Пам’ятного хреста загиблим українським військовослужбовцям. Минулої осені тут з почестями поховали 54 невпізнаних бійців, більшість з яких загинули під час виходу із оточення під Іловайськом.

Освятити хрест прийшли представники різних конфесій – керуючий Запорізькою єпархією Української православної церкви Київського патріархату Фотій, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-католицької церкви Ян Собіло, єпископ Донецького екзархату Української греко-католицької церкви Степан.

Данину пам’яті захисникам України віддали народний депутат України Ігор Артюшенко, представники обласної виконавчої влади, військового комісаріату, волонтери та жителі міста. За словами громадського активіста Любові Мороко, ініціював встановлення хреста благодійний фонд «Лебедія», а виготовити його допоміг майстер Олександр Шейко. Пам’ятний хрест має стати початком меморіального комплексу героям, які полягли за свободу та незалежність України.

Управління у справах преси та інформаціїеси та інформації

Козацькі чергування на Великодні свята

 На Великодні свята козацький підрозділ МСК “Запорозька Січ” допомагав правоохоронним органам в охороні громадського спокою на культових об’єктах міста Запоріжжя, де під час свят традиційно збирається велика кількість вірян.

 Так, в ніч з 11 на 12 квітня запорізькі козаки несли службу у головному храмі обласного центру – Свято-Покровському кафедральному соборі.

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.