Архивы за месяц Серпень, 2015

Козаки відвідали виставку церковних старожитностей в ІКК «Запорозька Січ»

28 серпня 2015 р. в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» на острові Хортиця члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва на чолі з першим заступником Дмитром Сухініним відвідали виставку церковних старожитностей.

 

Виставку освятив єпископ Запорізький і Мелітопольський Української Православної Церкви Київського Патріархату Фотій.

Вітаємо з Днем Незалежності

Шановні українці! Щиро вітаємо вас з Днем незалежності України!

Наша країна, наш народ святкує вже в котре річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія українців – бути господарями на своїй прекрасній і чарівній землі. Майже тисячу років, з часів Київської Русі, українці прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції та звичаї не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Та історичні умови складалися так, що на українській землі панували більш згуртовані центральною владою народи-сусіди. Та попри все українці боролися за свою свободу.

Безумовно, ці роки незалежності стали випробовуванням для всіх нас – випробовуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, нарешті – на здоровий глузд. І не може бути сумніву в тому, що працелюбний народ України поліпшить життя у своїй власній державі. Тій державі, що вистраждана поколіннями українців, за яку віддано скільки життів і крові, крові наших предків. Впевнені у безхмарному завтрашньому дні України. Цей день обов’язково настане і тим швидше, чим більш свідомо ми працюватимемо сьогодні на благо Батьківщини і проникнемося почуттям патріотизму до свого міста та своєї України. Повірте, без цього дуже важко досягти поставленої мети. Віремо – ми її досягнемо!

Шановні співвітчизники! Бажаємо вам здоров’я, щастя, успіхів у всіх ваших справах і нехай мрія про краще життя окриляє вас на нові звершення, на нові добрі справи в ім’я нашої України, та її майбутніх поколінь.

Зі святом Вас!

Козаки МСК “Запорозька Січ”

Поздравляем с Днем Рождения Сухинина Д.В.

 

24 августа день рождения Сухинина Д.В.

Казаки МСК “Запорозька Січ” искренне поздравляют с Днем Рождения Сухинина Дмитрия Валентиновича – активиста казаческого движения Украины, первого заместителя атамана МСК «Запорозька Січ», заместителя «Верховного атамана ОРУЗК», генерал-полковника, первого заместителя Координационного совета по вопросам казачества Запорожской ОГА, правозащитника и автора научных статей.

Неслучайно Ваш день рождения совпал с Днем Независимости Украины. В это непростое для страны время Вы многое делаете для защиты Украины и ее граждан от врага.

Желаем Вам крепкого здоровья, счастья и успехов в работе.

Казаки МСК “Запорозька Січ”

Історична ретроспектива та ґенеза цивілізаційного 1000-літньої Русі –України на шляху здобуття незалежності та становлення гетьманської держави

Ґенеза та встановлення впливових та розвинутих європейських країн своїм корінням уходить  в сиву давнину коли колиска цивілізації тільки робила перші кроки на шляху створення системи цінностей які сьогодні є зразком для всього світу.

Ми з інтересом вивчаємо досвід Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Польщі інших країн де завдяки здоровому глузду, реального втілення у життя принципів громадського договору, справедливих як пишуть в багатьох нормативно – правових актах вищевказаних країн встановлена система високої соціальної відповідальності бізнесу, держави та суспільства, яка дозволяє мати достатній рівень життя, зразкову професійність, засновану на технологіях,органи державного та місцевого самоврядування котрі працюють не проти народу, а на його інтереси. Все це безумовно орієнтир та зразок нашого майбутнього й не такого вже далекого життя.

В умовах сталого часу, коротко проаналізуємо наслідки процесу державотворення в Європі в період раннього середньовіччя. Треба відмітити, що такі держави як Англія, Франція, Іспанія, Священна римська імперія германської нації, Київська Русь мали загальні риси так і притаманні тільки їм відмінності.

Так головним чинником успіху думаю правильно буде вважати боротьбу за державну незалежність та самобутність. Не вдаючись до критики марксистської моделі фундації державності, підкреслимо що війни не завжди були наслідком економічних умов, тут й сьогодні велике поле для досліджень істориків, культурологів та фахівців з етногенезу, але без перемог в битвах які мали вирішальне значення для народу чи нації, для їх майбутнього контролю за певною територією, природними ресурсами, створенням культурних традицій, та на початку звичаєвого права.

Так, погляд на ґенезу французької нації дає всі підстави вважати, декілька моментів вирішальними  в історії цієї країни, це безумовно, всесвітньо відомі битви при Суассоні у 486 р. де король франків Хлодвіг I з династії Меровишів внаслідок запеклої битви розбив Сіагрія, захопивши територію Риму (останні землі), внаслідок чого й була створенаФранкська держава, другий серйозний іспит франки завдали у 732 р. де в битві при  Пуатьє великий Карл Мартелл (715 – 741рр.) розбив аратів, які захопили південь Галії та швидко просувалися на північ. Поразка зупинила їх загарбницький нищівний похід в Західну Європу, араби не змогли створити на землях сьогоднішньої Франції свій халіфат, а завдяки своєчасній реформі в армії (високопрофесійна важко озброєна кіннота) та надання бенефіцій (земельних ділянок) магнатам за службу держава ще раз зберегла свій суверенітет та культурні цінності, а Піпін Короткий повністю звільнив від арабів Галіф. Прикладом служіння ідеї державності став і славнозвісний  Карл Великий – полководець, дипломат, та політик який не тільки зберіг спадщину пращурів, а в двічі розширив кордони країни, створив своєрідний державний лад, відкривав школи, монастирі, культурно розвивав своїх громадян, активно вів будівництво. Але без сильної армії й мови не було б просаксоновські війни чи завоювання Лангабардії та в результаті франко аварської війни була знята, в котрий раз, для франків дуже серйозна потенційна загроза для держави та до складу королівства було включене Баварське герцогство.

Читать далее »

Запорізькі козаки вшанували пам’ять Івана Сірка

Делегація Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва взяла участь в урочистостях із вшанування пам’яті видатного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка. Меморіальний захід, що зібрав представників понад 20 козацьких організацій із Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Харківської областей, відбувся у Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області. Саме там у с. Капулівка знаходиться могила легендарного запорозького отамана. Біля неї й відбулося урочисте шикування та молебень, який провів намісник Київо-Печерської Лаври владика Павло. Хвилиною мовчання тут було вшановано козаків всіх поколінь, борців за незалежність України та відзначено козацькими нагородами – орденом Івана Сірка та медаллю «За оборону держави» учасників антитерористичної операції, волонтерів і активістів Майдану. Серед нагороджених – командир першого в історії України козацького танкового екіпажу, який разом із трьома побратимами давав відсіч російсько-терористичним військам під м. Дебальцеве.

 

Вклонитися своєму славному пращуру прибули й нащадки Івана Сірка у сьомому поколінні – Сергій та Зоя.

 

Вітаючи учасників заходу від запорізької громади начальник обласного оперативного штабу козацтва Дмитро Сухінін зазначив, що традиції бойової дружби, започатковані чотириста років тому, укріплюються козацтвом Запоріжжя та Дніпропетровщини. Дмитро Сухінін вручив найкращим активістам грамоти виконавчого комітету Запорізької міської ради.

 

Представники козацьких організацій також взяли участь у Великому козацькому колі, під час якого було обговорено військово-політичну ситуацію на Півдні та Сході України, внесок козацтва у допомогу Збройним Силам України, підтримку волонтерського руху, розвиток військово-патріотичного виховання молоді.

 

За матеріалами Управління у справах преси та інформації

Запорізькі козаки на Хортиці розірвали договір з донськими козаками

 

Цей документ було підписано у січні 2003 року між сімома козацтвами: Міжнародним союзом козаків «Запорозька Січ», Терським, Всекубанським, Уральським військами, козацтвом Калмикії та Придністров’я. Свій підпис під угодою поставив і отаман Всевеликого війська Донського Микола Козіцин. Відповідно до статей 18 та 19 договору сторони брали на себе зобов’язання не вчиняти агресивних дій один щодо одного, а у разі збройного нападу на одного із підписантів – надавати підтримку, сприяти збереженню миру та подоланню загроз національній безпеці, конституційному ладу.

 

У травні 2014 року Микола Козіцин на чолі чотирьох тисяч озброєних найманців вторгся до України, захопив міста Антрацит, Свердловськ, Лисичанськ, Алчевськ Луганської області. Переважно займався грабунком місцевого населення, шахт, промислових підприємств, мародерством. Під час прямих бойових зіткнень із силами антитерористичної операції «військо» Козіцина швидко відступало. На окупованих територіях терорист ввів свої «закони»: обклав підприємців непосильною даниною, заборонив жінкам відвідувати розважальні заклади та запровадив публічні тілесні покарання.

 

Перший заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитро Сухінін наголосив, що порушивши клятву, норми моралі, міжнародного та звичаєвого права, Козіцин не може більше носити звання козака. Голова Всеукраїнської федерації «СПАС» Олександр Притула розповів, що за давніми традиціями агресор із Дону буде переслідуватися у всіх країнах світу, де існують козацькі організації – від Канади до Австралії. З рішучим осудом колишнього побратима виступили отамани Володимир Лютий, Анатолій Шеремет, Олександр Лазутін, Володимир Федченко та інші.

 

Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Запорізької облдержадміністрації Олександр Зубченко зазначив, що більшість козацьких формувань Росії підтримують путінську агресію. Одні вербують найманців, інші – постачають зброю «ДНР» та «ЛНР», треті – за вказівкою Кремля сіють ненависть до України. Завдання запорізьких козаків – максимально консолідуватися заради допомоги Збройним Силам, збереження миру та стабільності в регіоні, недопущення проявів сепаратизму.

 

Учасники кола одноголосно вирішили анулювати договір, повідомити всім козацьким об’єднанням Європи та світу про зраду Миколи Козіцина, вчинення ним військових злочинів, масових убивств, тортур військовополонених та мирних жителів. Члени Ради старійшин Володимир Мельник та Ігор Синєпольський розірвали на дрібні шматки та розвіяли над дніпровськими кручами текст угоди.

 

Відтепер за першої можливості кожен козак має законну можливість затримати донського отамана та віддати його українському правосуддю.

 

За матеріалами Управління у справах преси та інформації

Крах договору про дружбу й співробітництво українського і російського козацтва: отаман Всевеликого войска Донського, порушивши умови договору і Звичаєве право козацтва заслуговує страти

Договір народився в м. Запоріжжі 18 січня 2003 р., кожних 10 років він автоматично пролонговувався. Підписали договір сім підписантів: за Терське козацьке Військо отамани М.В. Інкавцов, за «Всевеликое войско Донское» М.І. Козіцин, за козацьке військо Калмикії П.Н. Шармадовсинов, за Уральське (Яіцьке) козацьке військо В.Б. Водолазов, за козаків «Запорозької Січі» отаман Е.А. Близнюк, за Всекубанське козацьке військо отаман В.І. Комлацький, за Чорноморське козацтво Придністров’я отаман В.І. Рябінський.

 

Договір іменований «О дружбе и сотрудничестве казаков Запорожской Сечи Украины, России, Республики Казахстан и Приднестровья», складався з розділу «Загальні положення», «співробітництво у сфері економіки», «співробітництво в соціальній сфері», «співробітництво в області екології»,з розділу «Співробітництво в області безпеки і боротьби із злочинністю» та «Протокольної частини». Зараз немає можливості встановити чиї спецслужби корегували сутність цього договору, але на наш погляд його автори слабо були ознайомлені з історією українського і російського козацтва, православними нормами і принципами їх управління. Крах договору мав відбутися раніше, в момент оголювання М. Козіциним бойовиків в АТО, яким він фактично відрікся від всіх чотирьох статей розділу «Сотрудничество в области безопасности и борьбы спреступностью». Так ст. 18 вимагала від сторін: «не допускать прямых или косвенных агрессивных действий со стороны третьих сил против другой Стороны, и в случае угрозы безопасности одной из Сторон – оказывать помощь и поддержку». Подібних запевнень в договорі аж 23 [1].

 

Козацька громадська організація «Запорозька Січ», очолювана капітаном першого рангу у відставці Євгеном Близнюком, на превеликий жаль нині усопшого, характеризувалась своєю молодістю і напрягала зусилля віднайти свою нішу в суспільному і політичному житті незалежної України. Як в російського, так і в українського козацтва було спільним те, що одні і другі нічого не виробляли, а існували на ресурси про які могли знати лише спецоргани обох держав. Знаю, як тодішній генеральний суддя цього козацького товариства, що його склад міцно хворів українофобією, сепаратистськими настроями, і що було властиво більшості суб’єктів незнанням історії виникнення й розвитку козацтва, його попередників, історичних прототипів. Проте, основний контингент козаків з обох сторін, це чоловіки у відставці, здебільшого в минулому кадрові воєнні радянської доби.

 

Серйозні наміри договору були, на мій погляд, маневром, за яким стояв інтерес російської сторони до суспільно-політичних процесів у незалежній Україні, яка орієнтувалася на західний, європейський вектор розвитку. Йшли роки, мінявся контингент козацьких організацій, російські козацькі організації, числом біля 5 млн. чоловік готувалися захищати російський простір після розвалу СРСР та приймати участь в регіональних конфліктах, які мали місце то в Середній Азії, то на Кавказі, то в Афгані, то в Придністров’ї. Роботи вистачало. Українське козацтво несло в основному фольклорний характер, організоване я громадські організації воно не могло навіть подати руку допомоги державній міліції. Все змінив патріотичний рух 90-х років, «Небесна сотня», агресія РФ на сході Донецького регіону, народні рухи волонтерства, відродження збройних сил України, формування Національної гвардії. Війна в «АТО» приймала жорсткі форми і незбалансовані можливості обох сторін. Ось в цей момент ми бачимо пробудження козацького духу в учасників «АТО», молоді хлопці, українські інтелігенти, досвідчені стройовики довели і доводять, що дух козацтва не можна викорінити, а українські воїни патріоти без всякого сумніву, кращі в нинішньому світі. Історична традиція…

Читать далее »

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.