Архивы за месяц Вересень, 2015

Фольклорно-спортивне свято «Витоки-2015» відбулося!

Найкраща погода, про яку тільки можна мріяти, сотні людей від найменшого до великого, вбрані в колоритну українську одежу, поетично розвіюються численні прапори, а у далині синіє ріка Дніпро… Ні, це — не картина художника, це славнозвісне Фольклорно-спортивне свято «Витоки-2015» у Старих Кодаках!

Цього року, 26 вересня, на залишках Кодацької  фортеці, на честь святкування 16-го Дня народження школи «Спас-Штурм», зібралося чимало гостей. Їх радо вітали ініціатори створення козацької школи на Дніпропетровщині директор КПНЗ «Дитячо-юнацький центр «Штурм» ДМР, Президент обласної Федерації козацького традиційного бойового мистецтва «Спас», керівник Зразкової школи «Спас-Штурм» Геннадій Поляков. Учасникам свята привітав від Запорозького козацтва кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов.

Святкове дійство розпочалося із захоплюючих показових виступів вихованців Школи «Спас-Штурм». Старші продемонстрували високий рівень підготовки з українського рукопашу, особливо ефектно у них виходили різноманітні стрибки та сальто – це підтвердила енергійна публіка, яка була в повному захваті від майстерності хлопців. Молодші вихованці підкорили глядачів своїм завзяттям та дисципліною – підростає неймовірно талановите покоління!

Феєричне свято прикрасили виступи хореографічних колективів Центру «Штурм», відзначилися й тхеквондисти, а вихованці клубу «Штурм-Бодібілдинг» влаштували для глядачів справжнє шоу!

Але найурочистіша мить попереду – це посвята маленьких хлопчиків у козачата! З рук старших побратимів вони отримали свої перші в житті шаровари і, нарешті, повноправно ввійшли до лав спасівців. Завершився хвилюючий обряд благословенням вихованців духовним наставником центру «Штурм». Малечу з важливою подією привітала ТМ «Vladi Toys», подарувавши настільні ігри, ТМ «Живчик» пригостила їх своїми напоями, а пекарня «Бабусині смаколики» — солодкою випічкою.

Завершилося офіційна частина свята грандіозним видовищем – жовто-синім кушаком довжиною 100 метрів  було опоясано вихованців ДЮЦ «Штурм», їхніх батьків та педагогів, почесних гостей і всіх бажаючих. У ті хвилини присутні пригадали, яким дружнім є український народ, і як важливо залишатися єдиними, не зважаючи ні на що. Інтерактивна акція не залишилася без уваги: представниця Книги рекордів України в м. Дніпропетровську Євгенія Циганкова зафіксувала рекорд «Найдовший кушак. Найбільша кількість людей, опоясаних одним кушаком» у номінації «Масові заходи».

Для найактивніших учасників організаторами «Витоків» було передбачено козацькі розваги, для шанувальників прикладної творчості – виставку майстрів, а для любителів попоїсти (таких завжди є чималенько!) – найсмачніший, найкорисніший та найдобріший козацький куліш, яким пригощали всіх  без винятку після закінчення свята.

Підводячи підсумки, можна сказати без прикрас – козацька сила та мужність, щедрість та єдність дніпропетровців  завжди буде прикладом для всієї країни. Як чудово знати, що завдяки Зразковій школі «Спас-Штурм» виростає сумлінна нація патріотів, гідних своїх пращурів-козаків!

Резолюція Першого міжнародного Конгресу козацтва

РЕЗОЛЮЦІЯ

Першого міжнародного Конгресу козацтва

24 – 26.09.2015                                                                                                                м. Запоріжжя

Ми, делегати Першого Міжнародного конгресу козацтва, які представляють козацькі організації різних країн світу та всіх регіонів України,  усвідомлюючи відповідальність перед нашими славними  пращурами, Богом та Україною, прагнучи до збереження свободи, незалежності та територіальної цілісності України, забезпечення миру, європейського вибору та гармонійного соціально-економічного розвитку нашої держави, вирішили:

1. Підтримати постанову Верховної Ради України «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором».

2. Підтримати зусилля Президента та Уряду України зі створення потужної, дієвої, ефективної системи збройного захисту найважливіших стратегічних об’єктів та військової самоорганізації населення шляхом залучення козацьких організацій України. 

3. Враховуючи загострення військово-політичної ситуації, посилення російської агресії та активізацію бандформувань на Сході України, світовій козацькій спільноті забезпечити розширення матеріально-технічної, дипломатичної, інформаційної підтримки армії та народу України в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність. 

4. Сприяти реалізації нової військової доктрини держави щодо розбудови сучасної, високопрофесійної, оснащеної за високими стандартами, армії та флоту.

5. Рекомендувати Генеральному Штабу України, Міністерству оборони України з метою поширення та популяризації славних бойових традицій, створити у складі Збройних Сил України козацькі частини та підрозділи з відповідними старовинними званнями.

6. Міжнародним козацьким організаціям та інститутам громадянського суспільства сприяти проведенню в України національних та регіональних козацьких навчань із військової підготовки із залученням учасників Антитерористичної операції на Сході України.

7. Схвалити ініціативу Запорізької обласної ради козацтва із проведення операції «Козацький волонтер», сприяти поширенню досвіду серед світових козацьких організацій, створенню міжнародного центру допомоги сім’ям загиблих, поранених та постраждалих під час проведення Антитерористичної операції.

8. Для підтримки боротьби Українського народу за свободу та європейський вибір, козацьким організаціям активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу із Урядами, парламентами, політичними партіями та громадськістю своїх держав.

9. Підтримати діяльність Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй щодо запобігання виникненню військових конфліктів, які порушують територіальну цілісність та державний суверенітет країн світу.

10. Для об’єктивного та широкого висвітлення ходу Антитерористичної операції на Сході України, суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в державі, популяризації історичного досвіду боротьби козацтва за віру і волю, створити ефективну світову мережу козацьких друкованих, електронних та он-лайн ЗМІ, підтримати роботу всеукраїнського комітету з питань преси та інформаційної політики Ради Отаманів України.

11. Виходячи з необхідності популяризації козацьких бойових звичаїв серед дітей та молоді, звернутися до уряду України щодо надання козацьким бойовим мистецтвам статусу національних видів спорту. 

12. Органам місцевої виконавчої влади активно впроваджувати в навчальних закладах України, військово – спортивну патріотичну гру «СОКІЛ – ДЖУРА», звернутися до міжнародної козацької спільноти про підтримку цього важливого напряму виховної роботи. 

13. Розповсюдити досвід Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради щодо реалізації програми «Запоріжжя – козацька столиця України», реалізувати проект козацького національного меморіалу отаманів-героїв у кожному обласному центі, сприяти створенню в м. Запоріжжя козацького всесвітнього інформаційно-просвітницького центру.

14. Звернутися до Уряду України, Національної Академії Наук України щодо реалізації культурно-мистецьких та науково-дослідних проектів із вивчення та висвітлення історії переможних козацьких походів, економічної, державотворчої та геральдичної діяльності козацтва.

15. Рекомендувати органам місцевого самоврядування України сприяти популяризації на регіональному рівні створенню системи козацьких нагород.

16. Створити Оргкомітет Конгресу для формування Всесвітньої Ради отаманів, запросити до участі у ній представників міжнародних організацій.

17. Клопотати перед ЮНЕСКО про надання Національному заповіднику «Хортиця» – духовному центру козацтва – статусу міжнародного, а Межигірському монастирю –  Спасо-Преображенського військово-козацького монастиря.

18. Клопотати перед Урядами України та Французької Республіки щодо організації перенесення на Батьківщину, до м. Гуляйполе Запорізької області праху видатного борця за свободу та незалежність України Н.І. Махна.

19. Кабінету Міністрів України, Раді Отаманів України, регіональним козацьким організаціям активізувати роботу із реалізації історико-меморіальних проектів, що мають велике значення для підйому патріотичного духу Українського народу: комплекс «Козацька слава» Національного заповідника «Хортиця» (м. Запоріжжя), Пенати Івана Сірка (с. Грушівка Нікопольського району Дніпропетровської області), пам’ятне місце Козака Мамая (м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області), П. Сагайдачного та І.Суліми.

20. Рекомендувати Кабінету Міністрів України надавати постійну підтримку у створенні та діяльності козацьких підприємств як економічного підґрунтя козацьких організацій.

21. Рекомендувати Уряду України всіляко підтримувати, популяризувати роботу козацьких класів у середніх школах та розробити державну програму вивчення історії та традицій козацтва у вищих навчальних закладах 

22. Доручити постійно діючому Оргкомітету Конгресу забезпечити реалізацію всіх прийнятих рішень Конгресу.

23. Контроль за виконанням рішень Конгресу покласти на Раду Отаманів України.

Прийнято на пленарному засіданні

Першого Міжнародного Конгресу козацтва

25.09.2015

Козаки урочисто відкрили свій перший міжнародний конгрес

Представники українських козацьких організацій та іноземні делегації взяли участь в урочистому відкритті Першого Міжнародного конгресу козацтва, що відбуватиметься на запорізькій землі протягом трьох днів.

Українське козацтво представлено всіма регіонами України. Також до Запоріжжя прибула делегація зі Словаччини. Інші іноземні козацькі організації, зокрема з Білорусі, Польщі та Угорщини, привітають побратимів під час скайп-конференції.

На пленарному засіданні делегати готуються ухвалити резолюцію Першого Міжнародного конгресу козацтва. Зміст Резолюції було обговорено напередодні на Всеукраїнській раді отаманів. Її основні положення спрямовані на підтримку армії та народу України в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність держави.

Під час конгресу діятиме виставка дитячих малюнків на козацьку тематику. Учасників також привітали запорізькі поети, козачий хор, заплановано творчу зустріч з художником-баталістом О. Чайкою.

Учасників конгресу запропонована насичена культурна програма, зокрема: екскурсії у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї, Історико-культурному комплексі «Запорозька Січ», ІКК «Скіфський стан», ІКК «Протолче», а також де відвідання показових виступів майстрів козацьких бойових мистецтв. Останнім акордом конгресу стане яскрава програма біля Запорізького Дуба – виступи майстрів козацького бою та народних колективів.

 

За матеріалами Управління у справах преси та інформації 

Запорізькі козаки готуються до міжнародного конгресу

Всеукраїнська рада отаманів зібралася за круглим столом, щоб обговорити Резолюцію Першого Міжнародного конгресу козацтва, що розпочнеться у Запоріжжі 25 вересня.

Вітаючи учасників заходу від імені голови облдержадміністрації Григорія Самардака, його заступник Едуард Гугнін зазначив, що саме на запорізькій землі будувалися славні традиції козацтва, які сьогодні допомагають зміцненню держави та її захисту від ворогів.

— Ми дуже вдячні, що ви зібралися на нашій гостинній землі, бажаємо вам плідної праці та сподіваємося, що ваші рішення будуть сприяти головному, до чого ми сьогодні прагнемо – встановленню миру на українській землі, — дав напуття посадовець.

Під час обговорення Резолюції Першого Міжнародного конгресу козацтва учасники Всеукраїнської ради отаманів внесли низку пропозицій. Зокрема, щодо створення та розвитку в Україні і світі козацьких ліцеїв, визначення на офіційному рівні поняття «бойова культура українського народу», певної регламентації діяльності козацтва на державному рівні тощо.

Загалом майбутня резолюція містить майже двадцять пунктів, серед яких – про підтримку постанови Верховної Ради України «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», сприяння реалізації нової військової доктрини України, поступове запровадження на державному рівні старовинних козацьких нагород, надання Національному заповіднику «Хортиця»  статусу міжнародного та інші.

 

За матеріалами Управління у справах преси та інформації

Запорізьке козацтво готується приймати міжнародний козацький конгрес

 

Також під час засідання рада обговорила питання створення козацької територіальної громади області, герб Запоріжжя, заслухала та затвердила звіти за різними напрямами своєї діяльності, в тому числі операцій «Перехоплення», «Дозор» та програми «Козацький волонтер».

 

Крім цього, учасники засідання привітали та нагородили за підтримку та розвиток козацьких традицій керівника дитячо-юнацької спортивної школи бойового мистецтва «Спас» Олександра Притулу, директора обласного краєзнавчого музею Михайла Мордовського та начальника Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександра Зубченка.

 

За матеріалами Управління у справах преси та інформації

Дітей захисників України посвятили у козаки

У історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» на о. Хортиця відбулася урочиста церемонія посвяти у козаки 20 школярів із Пологівського району, батьки яких відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення антитерористичної операції.

Захід розпочався з молебну в пам’ять про захисників України всіх часів, який провів священик Української Православної Церкви Київського патріархату отець Анатолій. Присягу зачитав перший заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитро Сухінін. Цілуючи козацький хрест та прапор Пологівського куреня Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ», хлопці та дівчата поклялися любити Україну, боронити її волю, захищати своїх рідних та близьких.

Маленьких козачат привітав начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, який побажав їм здоров’я, успіхів у оволодінні шкільними знаннями та козацькою справою, попросив бути надійними помічниками своїх мам, бабусь та сестричок, поки батьки повернуться додому, а також  вручив солодкі подарунки.

Також на дітей чекала захоплююча вистава у Кінному театрі, екскурсія до Скіфського стану, стародавнього козацького поселення Протолче та музею історії зброї. Захід цей проведено завдяки допомозі Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, Пологівської самооборони на чолі з волонтером Вадимом Сопільняком та козацького отамана Віктора Гонтаря.

З а матеріалами Управління у справах преси та інформації

Запоріжці відзначили річницю створення 37-го батальйону

3 вересня 37-й окремий мотопіхотний батальйон 56-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ України відзначив першу річницю свого існування. Привітати бійців батальйону прийшли голова облдержадміністрації Григорій Самардак, представники запорозького козацтва на чолі з першим заступником голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитром Сухініним, волонтери, громадськість, друзі, рідні.

Захід відбувся за участю волонтерів та представників громадськості. Головні герої свята – демобілізовані бійці – підкреслили, що планують тісно співпрацювати з волонтерським комітетом при ОДА, аби так само, як і на полі бою, пліч о пліч допомагати відроджувати державу.

Тимчасово виконуючий обов’язки обласного військового комісара Михайло Логвінов нагородив 10 військовослужбовців батальйону грамотами обласного військового комісаріату та зазначив, що 37-й батальйон був створений у часи, найважчі для Збройних Сил України. Тоді до його лав приєдналися добровольці місцевої Самооборони. Нині ж у батальйоні служать близько 500 військовослужбовців. Серед них навіть вісім дівчат – колишніх волонтерок. Присутнім на святі Юлії Матвієнко та Ганні Чайці голова облдержадміністрації Григорій Самардак вручив квіти і звернувся до бійців з вітальним словом.

— У нашій області пройшло вже шість етапів мобілізації. Але ваш батальйон був одним з перших, до того ж практично повністю складався з добровольців. Ви захищали «дорогу життя» під донецьким аеропортом, ви обороняли Маріуполь та Широкіно. Хочу подякувати вам від імені всіх жителів області. За те, що ви добре виконали своє бойове завдання. Впевнений, якщо кожен з нас так само добре робитиме свою справу – ми неодмінно зробимо Україну насправді європейською державою, — підкреслив  Григорій Самардак.

Також присутні вшанували пам’ять  бійців 37-го батальйону, які віддали своє життя в бою за Вітчизну. Це: солдати Андрій Ломейко, Роман Швачко, Анатолій Дубовик, старший солдат Олег Макєєв та старший лейтенант Дмитро Щербак. Поминальну службу за українськими героями відслужив протоієрей Запорізької єпархії УПЦ Василь Пасічник.

За матеріалами Управління у справах преси та інформації

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.