Архивы за месяц Грудень, 2015

Шановне козацьке товариство!

Шановне козацьке товариство!

Минулий 2015 рік був для нас дуже складним. Та все ж нам вдалося зміцнити наші ряди і створити потужну силу, яка здатна досягти успіхів у збереженні спокою та миру на нашій землі. Запорозькі козаки плідно попрацювали на благо України і зміцнення її обороноздатності. Координаційна рада з питань козацтва Запорізької ОДА очолила всеукраїнський козацький рух в проведенні бойових операцій “Перехоплення” і “Дозор”, а також в акції “Козацький волонтер”.

Крім того, в громадсько-політичному житті козацтва відбулась надзвичайно важлива подія – перший в історії Міжнародний конгрес козацтва. Його робота пройшла наприкінці вересня в м. Запоріжжі. За результатами роботи Конгресу була видана книга з виступами отаманів та видатних козаків.

Низькій уклін і подяка всім, хто працював на спільну справу. Висловлюю надію на спільну плідну роботу козацьких організацій України і в наступному 2016 році. Від щирого серця вітаю всіх з Новим роком! Бажаю Вам успіхів у вашій благородній діяльності, миру, злагоди, а також козацької вдачі. Слава Україні! Слава українському козацтву!

З великою повагою, заступник Верховного Отамана України, начальник обласного оперативного штабу КРК Запорізької облдержадміністрації Д.В.Сухінін

 

З Новим роком

unnamed

https://otkritkiok.ru/novii-god-gif-animatzia/

Вітальна листівка

Вітальна листівка

Высокочтимые Атаманы! Достопочтенные старики! Братья казаки и казачки! Дорогие кадеты!

КАЗАЧЕСТВО  РЕСПУБЛИКИ  БЕЛАРУСЬ

 

              

 

 

                  П О З Д Р А В Л Е Н И Е

                      

                   Высокочтимые Атаманы! Достопочтенные старики!

                                      Братья казаки и казачки!

                                                Дорогие кадеты!

ОтимениСоветаАтамановиказаковРеспубликиБеларусьсердечнопоздравляю, ВассНовымгодомивеликимхристианскимпраздникомРождествомХристовым!

Новый год и Рождество, очень светлые и добрые праздники. Они пробуждают в душе каждого из нас большие ожидания  и надежды. Новый год – хороший повод для нас казаков всего мира ещё раз осмыслить прожитый год, вспомнить ушедших боевых друзей, сказать спасибо Атаманам и братьям казакам, наметить дела и планы на год предстоящий. Мы с Вами счастливые люди у нас есть светлое  яркое прошлое, наполненное ратной службой и великими подвигами наших отцов, дедов и прадедов. А значить у нас с Вами, у наших детей и внуков есть и обязательно будет светлое будущее. От нашего единства, нашей чести и порядочности сегодня зависит  будущее казачества, будущее наших народов. Я благодарен Вам за то, что все эти двадцать лет вы были рядом, за ваше понимание и поддержку. Желаю Вам светлого пути, взвешенных обдуманных решений, здоровья, терпимости к тем, кто окружает, божьей благодати и помощи во благо казачества, во славу Отечества. Выражаю надежду, что в следующем году сотрудничество казаков Республики Беларусь и казаков Ваших государств, принесёт огромную пользу нашему делу возрождения и становления казачества, укреплению межгосударственных связей. Желаю Вашим народам мира благополучия и процветания.

 

Храни Вас Господь!

 

Слава Богу,что мы казаки!

 

Верховный Атаман   Еркович Николай Иванович

Запорізькі козаки привітали із Новим роком прикордонників на Чонгарі.

Делегація обласної координаційної ради козацтва на чолі із Дмитром Сухініним побувала у Генічеському районі Херсонської області. З перших днів російської агресії козаки двох областей об’єднали зусилля. Отаман Усть-Азовського окремого полку, житель Запоріжжя Сергій Галич очолив оборону коси Арабатська Стрілка проти переважаючих сил російської морської піхоти. Завдяки активній взаємодії із бійцями Збройних Сил України та місцевими жителями, плани ворога із окупації рекреаційної зони було зірвано.

На зустрічі із першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Сиващенко було обговорено координацію дій із охорони морських та сухопутних кордонів, недопущення проникнення диверсійно-розвідувальних груп противника на азовське узбережжя, спільного патрулювання важкодоступних районів Чонгару, боротьби з контрабандою тощо. «Із кожним днем козацький рух стає сильніше. До наших лав вступає все більше молоді, студентства, інтелігенції, хлопців, які воювали у зоні АТО. Адже спільна мета всіх патріотичних сил – не допустити будь-яких спроб дестабілізації ситуації, підтримати наших військових як на Сході, так і на рубежах із тимчасово окупованим Кримом», – наголосив голова обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін.

Запоріжці відвідали передові позиції наших прикордонників, провели спільне бойове чергування на блокпостах. Гуманітарний ватаж охоронцям кордону передала міжнародна громадська організація «Рада екологічної безпеки», яку очолює Сергій Орєхов. Отаман куреня Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького, учасник АТО Андрій Лісовик передав солдатам новорічні подарунки від студентів – цукерки, фрукти, свіжу випічку, малюнки та святкові листівки, побажав здоров’я, сил та наснаги заради України.  Також Сергій Галич провів екскурсію по місцях бойової слави козацьких чорноморських походів та Другої світової війни, члени делегації віддали данину пам’яті полеглим захисникам України різних поколінь.IMG_6322 IMG_6329 IMG_6333 IMG_6336

МІЖНАРОДНИЙ СОЮЗ КОЗАКІВ “ЗАПОРОЗЬКА СІЧ” НА ОСВЯЧЕННІ ПАТРІАРХОМ ФІЛАРЕТОМ ІКОНОСТАСУ ДЛЯ ХОРТИЦЬКОГО КОЗАЦЬКОГО ХРАМУ

27 грудня 2015 року відбулась велика історична подія в житті козацтва України. Вранці в історико-культурному комплексі “Запорозька Січ” Національного заповідника “Хортиця” біля храму Покрови Пресвятої Богородиці відбувся збір козаків із п’ятнадцяти областей України.

Козаки і старшини стали біля церкви в урочистому шикуванні для зустрічі предстоятеля Української православної церкви Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. У почесній козацькій варті стояли герої АТО – учасники бойових операцій “Перехоплення”, “Дозор”, “Козацький волонтер”.

Назустріч Патріарху на чолі з головою Запорозької козацької ради отаманів генерал-полковником козацтва Дмитром Валентиновичем Сухініним вийшли отамани крупних патріотичних козацьких організацій – козацькі генерали – Олег Миколайович Барабаш, Микола Миколайович Кущ, Сергій Вікторович Волков, Вадим Миколайович Лютий, Віктор Ігнатійович Кучинський, Олександр Леонтійович Притула, Сергій Павлович Кириченко, Костянтин Анатолійович Рижов, Ілля Євгенович Лапін. Від Ради українського козацтва, а також від “Ради екологічної безпеки України”, Патріарха привітав генерал козацтва Сергій Миколайович Орєхов. Дмитро Валентинович Сухінін – вчений, військовий історик, автор восьми наукових видань, – вручив Патріарху свою книгу “Запорозькі козаки: героїчні захисники Русі-України”.

Разом із Патріархом на Січ прибули українські державні діячі – Юрій Віталійович Луценко, Ірина Володимирівна Геращенко та Євген Миколайович Нищук, а також виконуючий обов’язки голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Іванович Бриль, його заступник Едуард Анатолійович Гугнін та голова Запорізької обласної ради Григорій Вікторович Самардак. Разом із ними були старійшини українського козацтва. Зустрічав гостей генеральний директор Національного заповідника “Хортиця” Максим Анатолійович Остапенко.

Юрій Віталійович Луценко виступив перед представницьким зібранням. У ході виступу було наголошено на необхідності зміцнення Збройних сил України та обороноздатності держави, а також нагальності патріотичного виховання молоді та просвітницько-культурної роботи в масах. Після цього Юрій Віталійович подарував козацькому храму Покрови Пресвятої Богородиці іконостас періоду гетьмана Івана Мазепи.

Після урочистої зустрічі Патріарх Філарет разом з архієреєм Запорізьким і Мелітопольським Фотієм та священнослужителями Запорізької єпархії Української православної церкви Київського патріархату відслужив у храмі Божественну Літургію і освятив щойно подарований іконостас. У ході проповіді Патріарх наголосив на необхідності захисту України від зайд і бандитів, збереженні цілісності держави. Козаки, які брали участь в АТО, почули на свою адресу від Патріарха добрі слова подяки.

Після Божественної Літургії перед зібранням виступив Дмитро Валентинович Сухінін, який виказав велику шану Патріарху за освячення

іконостасу, а Юрію Віталійовичу Луценку – за його безцінний подарунок козацькому храму. Опісля до лав козацтва влилося чергове поповнення: в хортицькому храмі Покрови Пресвятої Богородиці було прийнято присягу і висвячено півсотні нових козаків.

Козацтво України впевнено крокує вперед і достойно продовжує традиції своїх героїчних пращурів.

Слава Україні!!!

Героям слава!!!

Геннадій Шпитальов

Козацька церква відтепер з іконостасом

27 грудня 2015 р. у церкві Покрови Пресвятої Богородиці на острові Хортиця Святійший Патріарх Української Православної церкви Київського патріархату Філарет освятив унікальний іконостас початку XVIII ст.
Освячення іконостасу відвідали і представники запорізького козацтва – Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва на чолі з головою координаційної ради, начальником оперативного штабу козацтва Дмитром Сухініним, а також представники різних козацьких організацій м. Запоріжжя, Запорізької та Дніпропетровської областей. Дмитро Сухінін привітав Філарета на славетній землі запорожців та на легендарній Хортиці і подарував патріарху власні книги з історії козацтва.
Раніше іконостас козацької доби перебував в одній з церков Закарпаття. В 2001 р. його змушені були виставили на продаж. Отримані кошти витратили на порятунок будівлі церкви. Напередодні Нового Року реліквію передали з приватної колекції до Національного заповіднику «Хортиця», де він перебуватиме постійно в церкві Покрови Пресвятої Богородиці Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».

Запорожские казаки посетили с рабочей поездкой город Славянск

 Вот и сегодня, как в былые времена тысячи сильны и честных патриотов, находясь в зоне АТО,  берегут мир и покой Украины, совершают подвиги, несут службу вчерашние гражданские люди и не думавшие в прошлом, что через 10 – 30 лет службы в армии придется взять в руки оружие.

Запорожское казачество, которое сплотилось в эти годы вокруг идеи сохранения целостности страны, защиты свобод и прав граждан, сегодня личным примером показывает, что значит любить Родину, сотни молодых парней прошло через ад войны, сотни служат и сегодня.

Поэтому мы первыми стали на боевое дежурство, блок-посты, охранять вокзалы и мосты. Принимать участие в охране государственной границы в Херсонской области, были под Мариуполем и других горячих точках. Авторитет и уважение  членам операции «Дозор», «Перехват», а волонтерская деятельность стала неотъемлемой частью повседневной жизни многих казаков.

Залог успеха всегда был и остается взаимная поддержка казачества, облгосадминистрации Запорожья, армии и лучших представителей территориальной громады.

Да, в рамках операции «Дозор» по приглашению штаба АТО большая группа казаков прибыла 18 декабря 2015 года в г. Славянск.

Благодаря работе оперативного штаба, управления внутренней политики и связи общественностью Запорожской облгосадминистрации и горисполкома Славянска, активного участия штаба АТО, удалось провести мероприятие.  Которое дало положительный результат и положительный опыт не только на боевых постах во время несение службы и выполнения поставленных задач, но находит братские взаимоотношения с патриотическими силами Донецкой области, славянскими казаками-патриотами.

Во время встречи в городском совете заместитель городского головы Дмитрий поблагодарил за приезд и участие в совместной работе в том числе на идеологическом фронте запорожцев, а Дмитрий Сухинин вручил на добрую память, в подарок, флаг Запорожской области и подарки к Новому Году от работников нашей облгосадминистрации.

Далее, в библиотеке, был проведен круглый стол по вопросам развития и укрепления дружбы и сотрудничества между областями и городами, а также казаками и патриотическими организациями. В доверительной и братской атмосфере проходило собрание. Рассказывали об изучении и популяризации героической истории страны, о поисковой работе, развитие культуры.

С большим интересом посетили выставку работ славянских художников, которые своим творчеством делают жизнь города ярче, и общество одухотворённое.

Особо хотелось сказать слова признательности коллективу местного краеведческого музея, куда хозяева любезно пригласили нас, а мы позже нашей новой традиции с удовольствием пошли. Глубокое знание материала, участие в археологических экспедициях, позволили местному лектору высокопрофессионально и конкретно осветить страницы развития многовековой жизни города, а масштабные экспедиции оживили прошлое ярко и колоритно. Особенно это коснулось периода основания, развития и культуры казаков Славянска.

По причинам военной секретности не буду описывать боевую часть пребывания, скажу лишь то, что по итогам операции «Дозор» каждому участнику, по хозяйства штаба АТО, на память за проявленную личную храбрость была вручена благодарность городского головы Славянска В. Ляха.

Хочется особо отметить высокий уровень дисциплины, профессионализм и братскую взаимную поддержку в прифронтовой зоне подразделений вооруженных сил спец. органов штаба АТО Службы безопасности Украины, которые  в непростой обстановке уверенно контролируют ситуацию, обеспечивая так необходимый мир и покой на исстрадавшейся земле.

Встреча с горожанами еще раз  показала насколько уважают ратный труд солдат и офицеров. каждый день жизнью рискуя ради женщин. Стариков и детей- родных украинцев!

Находясь в боевом походе казаки – запорожцы, при поддержке офицеров СБУ, провели учебные стрельбы, показав в соревнованиях высокие результаты, благодаря серьезной подготовке и опыту.

Проведя патрулирование в районе Святогорской лавры, по приглашению местных казаков, Дмитрий Валентинович, ранее дарил свою книгу об истории пращуров-героев, было посещение музея и церкви,  и так счастливо совпало, что мы присутствовали на службе в день Святого Николая. Словами сложно описать духовный подъем и внутреннее состояние каждого получившего возможность после успешной службы побывать в святых, для каждого православного христианина, местах и помолится у мощей  за мир, покой и любовь.

Дорога домой была быстро преодолена без сюрпризов, представители силовых подразделений СБУ подстраховали приезд и объезд.

На прощанье, по стародавней традиции на казацком коле решили и дальше крепить братские связи с прилегающими областями и территориями. Поехать на Чонгар к пограничниками продолжить уже традиционную службу так и дружбу. Опыт и знания , полученные в походах современной боевой истории казачества возродили славную память предков-победителей, которые не раз приходили на помощь матер-родине!

Слава Украине! Слава Запорожскому казачеству!

Козаки провели збори обласного оперативного штабу

15 грудня 2015 року в облдержадміністрації було проведено чергове засідання обласного оперативного штабу координаційної ради з питань козацтва  Запорізької ОДА.

Було вирішено провести сумісно із правоохоронцями операцію «Дозор», з метою профілактики та ліквідації правопорушень пов’язаних з незаконним переміщенням зброї та набоїв в області. Також затверджені доповнення до плану роботи щодо вшанування історичних дат перемог козаків, в тому числі проведення 26 травня 2016 року Великий зборів козацтва України на о. Хортиця присвячених перемозі у Хотинській битві та вшанування пам’яті загиблих козаків. Проведення з’їзду по історичним пам’яткам з метою проведення перевірки їх збереження та наведення ладу на території, 19 січня 2016 року провести на Дніпрі свято Водохреща за участю всіх козацьких організацій.

Прийняти участь в заходах федерації «Спас» та посилити роботу щодо розширення козацьких організацій. З метою підготовки звіту про операцію «Козацький волонтер» всім отаманам звітувати до 15 січня 2016 року. На засіданні виступили отамани Галич С.Г., Кіріченко С.П., Белан П.А., члени ради Мордовськой М.М., Лютий В.М., Матсалаєв В.Б., Ігнатченко С.М., Синьопольський І.А., Собакар Л.П., Грицаєнко І.М.

Пропозиції головуючого Сухініна Д.В. та отаманів підтримали одноголосно.

Також Дмитро Валентинович вручив нагороди-ордени Вишневецького ІІІ ступеню  отаману Барабашу Олегу Миколайовичу та Матвієнко Івану Станіславовичу за активну та результативну роботу згідно операції «Дозор». Вітаємо з нагородженням!!!

Член обласної консультативної ради з питань козацтва С. Ігнатченко 

РЕЗОЛЮЦІЯ Великої Ради отаманів України

РЕЗОЛЮЦІЯ

Великої Ради отаманів України

12 грудня 2015 р.                                                                                                м. Київ

Ми, члени Великої Ради отаманів України, які представляють

козацькі організації всіх регіонів України, усвідомлюючи

відповідальність перед нашими славними пращурами, Богом та Україною,

прагнучи до збереження свободи, незалежності та територіальної

цілісності України, забезпечення миру, європейського вибору та

гармонійного соціально-економічного розвитку нашої держави, ВИРІШИЛИ:

1.Підтримати постанову Верховної Ради України «Про звернення до

Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської

Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської

Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів

держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором».

2. Підтримати зусилля Президента та Уряду України зі створення

потужної, дієвої, ефективної системи збройного захисту найважливіших

стратегічних об’єктів та військової самоорганізації населення України.

3. Враховуючи загострення військово-політичної ситуації,

посилення російської агресії та активізацію банд формувань на Сході

України, звернутись до світової козацької спільноти про забезпечення

матеріально-технічної, дипломатичної, інформаційної підтримки армії та

народу України в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну

цілісність.

4. Сприяти реалізації нової військової доктрини держави у

розбудові сучасної, високопрофесійної, оснащеної за високими

стандартами, армії та флоту.

5. Звернутись до Генерального Штабу Міністерства оборони

України про поширення та популяризацію славних козацьких бойових

традицій, про запровадження у Збройних Силах України козацьких

військових звань та назв військових підрозділів.

6. Звернутись до Міжнародних козацьких організацій та

інститутів громадянського суспільства щодо організації та проведення в

Україні національних та регіональних козацьких навчань із військової

підготовки, залучення учасників Антитерористичної операції.

7. Схвалити ініціативу козацьких організацій по проведенню операції

«Козацький волонтер», сприяти поширенню їх досвіду серед міжнародних

козацьких організацій про створення Міжнародного центру допомоги сім’ям

загиблих, поранених та постраждалих під час проведення Антитерористичної операції.

8.Козацьким організаціям активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу з

урядами, парламентами,політичними партіями та громадськістю своїх держав з питань

підтримки справедливої боротьби Українського народу за свободу та європейський вибір

9. Для об’єктивного та широкого висвітлення ходу

Антитерористичної операції на Сході України, суспільно-політичної та

соціально-економічної ситуації в державі, популяризації історичного

досвіду боротьби козацтва за віру і волю, створити ефективну світову

мережу козацьких друкованих, електронних та он-лайн ЗМІ, підтримати

роботу Всеукраїнського комітету з питань преси та інформаційної

політики Ради отаманів України.

10. Виходячи з необхідності популяризації козацьких звичаїв

серед дітей та молоді, звернутися до Міністерства молоді та спорту

України щодо надання козацькому бойовому мистецтву статусу національних видів спорту, запровадивши спортивну кваліфікацію до козацьких видів спорту.

11. Підтримати та рекомендувати до широкого поширення досвід козацьких

організацій щодо реалізації програми «Запоріжжя – козацька столиця

України» та проект козацького національного пантеону,сприяти створенню в м. Запоріжжі козацького інформаційно-просвітницького центру.

12. Президії Великої Ради отаманів України звернутися до Уряду

України, Національної академії наук України щодо реалізації

культурно-мистецьких, науково-дослідних проектів із вивчення та

висвітлення історії переможних козацьких походів, економічної,

державотворчої та геральдичної діяльності козацтва.

13. Президії Великої Ради отаманів України звернутись до Кабінету

Міністрів України про необхідність формування єдиної козацької

Координаційної Ради при Уряді України.

14. Президії ВРОУ розпочати підготовку з організації по проведенню ІІ з’їзду козацтва України – з’їзду єднання!

15. Внести до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо

поступового запровадження на державному рівні старовинних козацьких

нагород.

16.Звернутися до Кабінету Міністрів України про клопотання перед ЮНЕСКО

про надання Національному заповіднику «Хортиця», Межигірському історико-культурному

комплексу, Чернігівському козацькому кафедральному Собору Св. Єкатерини – духовних

центрів козацтва – статусу міжнародних.

17. Великій Раді отаманів України, регіональним козацьким

організаціям активізувати роботу із реалізації історико-меморіальних

проектів, що мають велике значення для підйому патріотичного духу

Українського народу.

18. Контроль за виконанням Резолюції покласти на Президію Великої

Ради отаманів України.

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.