Архивы за месяц Січень, 2016

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

Усі учасники Великої ради МСК “Запорозька Січ” вітають командира 37-го батальйону Олександра Лобаса з Днем народження, та присвоєнням козацького звагння тенерал-осавул, бажаємо козацького здоров’я, щастя, мирного неба над головою та усього самого найкращого.

Екскурсія по музеях м. Запоріжжя

Згідно плану виховних заходів члени обласного оперативного штабу козацтва на чолі з головою координаційної ради козацтва Запорізької обласної державної адміністрації Дмитром Валентиновичем Сухініним за проханням та участю викладачів ЗЗШ 89  Ігнатченко С.Б. та Губи А.В. провели екскурсії по музеях м. Запоріжжя – музей історії зброї, музей техніки «Фаетон», музеї «Скіфський стан»  та «Запорозька Січ» на території національного заповідника Хортиця.

Під час екскурсії головою координаційної ради козацтва Запорізької обласної державної адміністрації Дмитром Валентиновичем Сухініним були нагороджені грамотами Запорізької обласної державної адміністрації п’ятеро учнів ЗЗШ 89 за відмінне навчання та активну участь у суспільному житті школи.

Учням та батькам дуже сподобався цей захід, вони висловили свою вдячність за проведену роботу.

DSC03914DSC03918DSC03938DSC03939DSC03834DSC03840DSC03841DSC03843DSC03873DSC03826DSC03827DSC03829DSC03830DSC03832DSC03816 DSC03817 DSC03819 DSC03822 DSC03824

запорозьке козацтво прийняло активну участь в урочистих заходах до дня соборності україни

 

Представники 19-ти козацьких організацій з шести областей України прийняли участь в урочистих зборах, присвячених великому Святу, та серйозній політичній угоді в житті нашої держави, поклали квіти до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченко, прийняли участь в зібранні в театрі ім. В.Г. Магара та нагородили почесною грамотою за великий внесок у організацію допомоги в операції «Козацький волонтер» козака Кабиша Андрія.

 

Також на о. Хортиця отамани та козаки провели Козацьке коло, де ще раз підтримали прагнення народу до свободи та незалежності

IMG_6567 IMG_6570 IMG_6572 IMG_6574 IMG_6577 IMG_6587 IMG_6591 IMG_6595 IMG_6596 IMG_6598 на фото: Капишинський Ю., Сухінін Д., Рижов К.,Притула О., Лютий В., Білан П., Цвятков А., Грицаєнко І., Мордовський М., Остапенко М., Пилипенко В,Кіріченко С.IMG_6600 IMG_6607 IMG_6608 IMG_6609 IMG_6562 IMG_6563

Минуле і сьогодення козацтва – в одній збірці

IMG_6376Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва презентувала збірку матеріалів І Міжнародного козацького конгресу, яку видано за сприяння Запорізької облдержадміністрації. Голова координаційної ради Дмитро Сухінін нагадав, що конгрес міжнародного рівня відбувся в Україні вперше, і символічно, що місцем його проведення у вересні минулого року стала козацька запорізька земля. Під час цього представницького заходу було виголошено чимало ідей щодо об’єднання зусиль козацтва насамперед у справі оборони країни та забезпеченні безпеки, спрямування козацького руху на виховання патріотизму у молоді, були представлені також серйозні наукові розвідки. Тому, за словами Дмитра Сухініна, було б нерозважливо втрачати такі напрацювання.

До збірки увійшли виступи учасників конгресу, серед яких були не лише отамани, а й учасники АТО,  роботи таких відомих науковців, дослідників історії козацтва  як доктори історичних наук Арнольд Сокульський, Георгій Шаповалов, ректор Мелітопольського державного педагогічного університету Валентин Молодиченко та інші.

Як повідомив Дмитро Сухінін, примірники збірки будуть направлені в бібліотеки області, школи, козацькі організації, щоб з її матеріалами могли ознайомитися всі бажаючі, хто цікавиться козацьким рухом, насамперед молодь.

НА ЗАСІДАННІ 14.01.2016 р. КООРДИНАЦІЙНА РАДА ТАКОЖ ВИРІШИЛА

IMG_6422 IMG_6427 IMG_6432 IMG_6436 IMG_6440 IMG_6449 IMG_6453 IMG_6455 IMG_6466 IMG_6473 IMG_6478 IMG_6479 IMG_6483 IMG_6416 IMG_6417 IMG_6418 IMG_6419 IMG_6421НА ЗАСІДАННІ 14.01.2016 р. КООРДИНАЦІЙНА РАДА ТАКОЖ ВИРІШИЛА

  1. Проведення на Дніпрі урочистих заходів до Свята Хрещення Господня.
  2. Проведення науково-практичної конференції у лютому 2016 року за темою «Звичаєве право козацтва, як початок    влади та його вплив на створення Гетьманської держави.
  3. Щомісячні заходи на протязі року операцій «Дозор», «Козацький волонтер», «Перехоплення».

Також на раді заслухали керівників козацьких організацій з проведення операції  «Козацький волонтер» та інформацію голови ради Сухініна Д.В.

Виступили отамани: Кириченко С.П., Белан П.А., Нікіпілий М.М., Шеремет А.М., Рижов К.А., Деркач М.Ф., Притула О.Л., старійшини: Мельник В.М., Сокульський А.Л.

З доповненнями до плану роботи виступив Притула О.Л. та запропонував проведення  фестивалю «Спас» та створення документальних фільмів про козаків .

Також за пропозицією голови ради Сухініна Д.В. було прийнято рішення про проведення  ІІ Міжнародного конгресу козаків в Запоріжжі, з метою об’єднання зусиль козаків всього світу на допомогу Україні, збереженню традицій та вивченню славної історії руху.

На засіданні оперативного штабу розглянуто заяву Сокульського А.Л. Вирішено взяти заяву на контроль та направити в облуправління МВС та СБУ., відповідальні Лапін І.Є, Грицаєнко І.М.

 

20.01.2016 р.

Голова координаційної ради генерал козацтва                            Д.В. Сухінін

КОЗАКИ НА ЗАПОРОЖЖІ ЗАПОЧАТКУВАЛИ НОВУ ТРАДИЦІЮ

 

19 січня 2016 року недалеко від легендарних порогів на Святому Дніпрі вперше об’єдналися козаки з десятків організацій області та наших гостей побратимів, щоб керівництвом Української православної церкви продовжити звичай пращурів  – відсвяткувати Хрещення господнє.

Владика Фотій із священиками урочисто провів службу та окропив святою водою молодь, козаків, отаманів та сивовусих старійшин, отаманів Кириченко С.П., Белана П.А., Рижова К.А., Грицаєнко І.М.,  членів координаційної ради з питань козацтва, козаків-інтелектуалів – Мордовського М.М., Пилипенко В.П., Цвяткова А.Д., Лютого В.М., Собакаря Л.П. та інших.

 

Запрошуємо всіх козаків наступного року також підтримати старовинний християнський звичай…

Голова координаційної ради генерал козацтва                      Д.В. Сухінін

IMG_6557IMG_6550 IMG_6548 IMG_6542 IMG_6541 IMG_6535 IMG_6519

ПОХОВАННЯ ВЕЛИКОГО КОЗАКА – ЗАПОРОЖЦЯ Л. І. ЖАБОТИНСЬКОГО

 

16 січня в Запоріжжі поховали всесвітньовідомого важкоатлета, великого серцем та душею чоловіка, справжнього запорозького козака Леоніда Івановича Жаботинського.

Козаки прийняли участь у похованні Л. Жаботинського, генерала козацтва Міжнародного Союзу Козаків «Запорозька Січ» – талановитої, щирої, доброї серцем і душею людини.

Леонід Іванович був багатьом наставником, вчителем, отаманом, чемпіоном та вченим, тренером та громадським діячем.

Він залишиться назавжди в наших серцях.

Вічна пам’ять герою !!!

Від усіх запорозьких козаків                             Д. В. Сухінін

IMG_6490 IMG_6495 IMG_6507

СЛОВО НА СПОМИН ЛЕОНІДА ІВАНОВИЧА ЖАБОТИНСЬКОГО

14 січня 2016 року, на 77 році життя, в місті Запоріжжя, пішов з життя видатний українець, всесвітньо відомий спортсмен радянської доби, важкоатлет, почесний громадянин міста Запоріжжя, генерал-полковник козацтва Міжнародного союзу козаків “Запорозька Січ” – Жаботинський Леонід Іванович.

Леонід Івановичнавіки залишиться у людській пам’яті як дворазовий абсолютний олімпійський чемпіон з важкої атлетики, чотириразовий чемпіон світу, дворазовий чемпіон Європи і п’ятиразовий чемпіон СРСР, котрий за свою спортивну кар’єру встановив 19 світових рекордів, 20 рекордів СРСР та 58 рекордів УРСР.

Дякуємо за все, що Ти зробив і був серед нас. Вічна Тобі пам’ять, Богатире. Спи спокійно, Високодостойний Сине України.

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині та близьким Леоніда Івановича. Хай Господь дає Вам сил та мужності перенести цю велику втрату. Переконані, що світлий образ Леоніда Івановича, його відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в пам’яті всіх, хто його знав.

 

Запорізька обласна координаційна рада

з питань козацтва

З Новим Роком!

Шановне козацьке товариство!

Минулий 2015 рік був для нас дуже складним. Та все ж нам вдалося зміцнити наші ряди і створити потужну силу, яка здатна досягти успіхів у збереженні спокою та миру на нашій землі. Запорозькі козаки плідно попрацювали на благо України і зміцнення її обороноздатності. Координаційна рада з питань козацтва Запорізької ОДА очолила всеукраїнський козацький рух в проведенні бойових операцій “Перехоплення” і “Дозор”, а також в акції “Козацький волонтер”.

Крім того, в громадсько-політичному житті козацтва відбулась надзвичайно важлива подія – перший в історії Міжнародний конгрес козацтва. Його робота пройшла наприкінці вересня в м. Запоріжжі. За результатами роботи Конгресу була видана книга з виступами отаманів та видатних козаків.

Низькій уклін і подяка всім, хто працював на спільну справу. Висловлюю надію на спільну плідну роботу козацьких організацій України і в наступному 2016 році. Від щирого серця вітаю всіх з Новим роком! Бажаю Вам успіхів у вашій благородній діяльності, миру, злагоди, а також козацької вдачі. Слава Україні! Слава українському козацтву!

З великою повагою, заступник Верховного Отамана України, начальник обласного оперативного штабу КРК Запорізької облдержадміністрації Д.В.Сухінін

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.