Архивы за месяц Квітень, 2016

Міжнародний Союз Козаків “Запорозька Січ” щиро вітає Костянтина Івановича Бриля з призначенням на посаду голови Запорізької обласної державної адміністрації! Бажаємо наснаги та значних здобутків на посаді голови Запорізької ОДА!

Президент вручив Костянтину Брилю посвідчення голови Запорізької облдержадміністрації

Президент України Петро Порошенко здійснив робочу поїздку до Запоріжжя.

Під час зустрічі з активом області, яка відбулася в облдержадміністрації, Глава держави відзначив, що його візит присвячений тому, що в Запорізькій області нарешті з’явиться голова облдержадміністрації.

– Процес відновлення вертикалі влади почався в Києві – сформовано нову коаліцію, є новий Прем’єр, новий уряд.  З перших днів роботи нового уряду прискорено програму реформування країни. Від нас чекають рішучих реформ. Якщо вчора ми говорили про зупинку падіння економіки, то сьогодні ми говоримо про відродження економічного зростання в цьому році, а разом з ним – і зростання рівня життя населення, – сказав Петро Порошенко.

Повертаючись до головного приводу своєї поїздки, Президент акцентував увагу на тому, що подання на призначення Костянтина Бриля було одним із перших рішень нового уряду, що свідчить про важливе місце Запорізької області.

– За плечима Костянтина Івановича – великий досвід роботи у правоохоронних органах, Службі безпеки. Він – людина з твердими принципами. І за сім місяців роботи в області – я переконався – з високим рівнем відповідальності, – наголосив Глава держави.

Вручаючи посвідчення, Президент також попросив присутніх підтримати нового голову облдержадміністрації у його подальшій роботі.

У свою чергу, Костянтин Бриль подякував Президентові за довіру.

– Дякую за довіру, яку мені висловлено в цьому призначенні. Я прекрасно розумію свою відповідальність на цій посаді. Розумію, що не досяг би результатів без апарату облдержадміністрації, без підтримки депутатів усіх рівнів, народних депутатів, які відстоюють інтереси краю, усієї запорізької громади. Для себе і свого колективу я окреслив основні напрямки, над якими ми будемо працювати. Перше, це боротьба з корупцією. Друге, виконання Указу Президента   про допомогу військовим частинам. За нами закріплено 11 частин. Разом з волонтерами ми з цією роботою успішно справляємося. Але ми маємо амбітні плани, враховуючи те, що наша область прикордонна. Третє, це подальша робота над децентралізацією. Ми повинні виконати її на «5»,  – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

foto

УТВОРЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ПРЕСИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ.

IMG_3432 IMG_3433

Козацька старшина та отамани вдячні акторам театру ім.Магара.

30 керівників та членів координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА згідно заведеної традиції в черговий раз побували на виставі в театрі ім.Магара в Запоріжжі. Отаман куріня полковник та головний режисер театру Головатюк Євген Іванович з прекрасною талановитою трупою створив дуже цікаву, актуальну для сьогодення виставу про воїна,політика,українськогодержавника –  Гетьмана Івана Степановмча Мазепу. У високотворчій праці актори та режисер яскравими барвами намалювали складну картину, яка склалася на теренах нашої держави наприкінцісімнадцятого та початку  вісімнадцятого столітть. Це і міжнародні відносини й особисте життя гетьманасили-чоловіка,керівника,який любив по-справжньому свій народ , козацтво, хотів одружитися, але не судилося, Правдиво показані й персонажі -зрадники, заради булави хотіли допустити на рідну землю москалів, але самі пішли на плаху. Дуже багато енергії, хвилювань й великої сили духу в козацької старшини яка не пішла за зрадниками.Особливий успіх ,безумовно,дісався акторам, які зіграли Гетьмана да доньку Генерального судді. Таке враження,що вони побували в тому часі в Україні. Всім вистава дуже сподобалася. Голова координаційної ради Сухінін Дмитро Валентинович, заклавший традиції відвідування культурних, історичних та памїтних місць сердешно подякував всім Запрізьким талантам . Присутні : керівники отамани та старшина –  Лапін Ілля Євгенович,  Рижов Костянтин Анатолійович, Белан Павло Антонович,  Деркач Микола Олександрович, Авдєєв Роман Олександрович, Грицаєнко Ігор Миколайович,  Ігнатченко Сергій Борисович та інші поважні гості театру виразили щіру дяку та велику повагу справжнім майстрам Мельпомени. Враховуючи вирішальні часи для нашої держави Русі-України,  важко переоцінити й виховальне та політичне значення подібних постанов. Козаки закликали всіх небайдужих прийти на виставу та створити свою думку, свій погляд на розгорнуті події. Думаю вистава нікого не залишить байдужим.

З повагою, генерал козацтва, член коордради  ОДА, отаман ГО «Козаки – Запорожці»  Белан Павло Антонович.IMG_3277 IMG_3284 IMG_3290 IMG_3297 IMG_3314

Запорізькі козаки започаткували нову традицію

       Делегація Запорізької обласної координаційної ради козацтва побувала у Великолепетиському районі Херсонської області, де зустрілася з керівництвом території, школярами, провела толоку на старовинному козацькому кладовищі у с. Мала Лепетиха.  Голова коордради Дмитро Сухінін розповів, що започатковується нова всеукраїнська акція «Пам’ятаємо могили своїх предків». Щороку, напередодні Великодніх свят, активісти по всій Україні прибиратимуть у місцях, які пов’язані з трагічними та героїчними миттєвостями бойового шляху козацтва. Особливу увагу буде приділено впорядкуванню історичних пам’яток та кладовищ. На території Запорізької області місць, де знайшли останній притулок нащадки козацьких родів, майже не збереглося. Проте, як свідчать історики, Північна Херсонщина у XIV-XVIII ст. мала тісні господарські зв’язки з нашим краєм, тут у плавнях розташовувалися великі зимівники – найпередовіші аграрні виробництва того часу. Гостей привітала голова райдержадміністрації Світлана Кумановська та юні козачата з яскравою концертною програмою. Помічник голови облдержадміністрації Олександр Зубченко передав теплі слова від очільника області Костянтина Бриля: «Толока для нашого народу споконвічно була символом оновлення та відродження, спільної праці в ім’я України. Сьогодні ми всі разом підтримуємо нашу армію, проводимо реформи та водночас повертаємося до нашого коріння, без якого не може бути України», – наголосив посадовець та подарував шкільній бібліотеці книжки з історії та географії Запорізького регіону. На Малолепетиському сільському цвинтарі збереглося чимало поховань, датованих останньою чвертю XVIII – XIX ст. Більшість з них, на жаль, закинуті. Козаки встановлювали повалені хрести, розчищали могили, висаджували молоді дубки,  вклонилися пам’яті отаманів Григорія Лантух-Філіповського і Миколи Кадовби. Роботи ще залишилося багато, наступного разу до запоріжців обіцяють приєднатися місцеві юнаки та дівчата, жителі села. Дмитро Сухінін упевнений, що є заради чого працювати. Відреставроване козацьке кладовище на мальовничих дніпровських кручах може стати однією з туристичних перлин Херсонщини. Відтепер виїзди для благоустрою козацьких могил стануть традиційними, що сприятиме відкриттю маловідомих сторінок історії козацького руху на Півдні України.DSC04376 DSC04585 DSC04581 DSC04580 DSC04569 DSC04549 DSC04542 DSC04438 DSC04394 DSC04392 DSC04391 DSC04389 DSC04387

МУЗЕЙ ГЕТЬМАНСТВА

ДелегаціяЗапорозького козацтва була прийнята колективом музею Гетьманства. Проведена цікава та яскрава екскурія. В дар першій національної громадскої історичної козацької бібліотеки , шановна керівник Галина Іванівна подарувала книги- мемуари доньки останнього Гатьмана України – Павла Скоропадського. В дар музею були вручені історичні зверненя ,на довічне зберігання , доПатріарха Філарета від Козацької Ради.IMG_3214 IMG_3217 IMG_3218 IMG_3221 IMG_3229 IMG_3187 IMG_3197 IMG_3200 IMG_3204 IMG_3180 IMG_3181 IMG_3184 IMG_3185

Вельмишановний Дмитро Іванович! Дозвольте від щирого серця привітати Вас з ювілеєм! Бажаємо щастя великого як наша Мати Земля, Справжніх Друзів! Вдачі у всіх справах! Добробуту в сім’ї! Міцного козацького здоровья! З великою повагою від отаманів , старшини, видатних козаків Сухінін Дмитро Валентинович!

Збори Генерального штабу.

14 квітня в м.Київ відбулися збори членів Генерального штабу Всеукраїнського та зарубіжного козацтва, З доповіддями виступили Левандо Олександр Петрович, Сагайдак Дмитро Іванович, Сухінін Дмитро Валентинович,виступили також представники дев”яти областей УкраЇни. Головуючий-Падалко Вячеслав Михайлович докладно розповів про порядок денний та вчасно слідкував за регламентом.Були обговорені багато питаннь пов’язаних з допомогою армії, продовженням операцій “Дозор ” та “Козацький волонтер” , вшанування пам”ті загиблих за свободу України в Другої світової війні.Особлива увага була приділена роботі з дітьми з патріотичного виховання, виконання відповідних Указів Президента (щодо національно-патріотичного виховання,допоиозі Збройним силам України тощо).З висновками доповіді Левандо О.С. погодилося й підтримало все шановне зібрання.Дмитро Іванович Сагайдак підкреслив необхідністьєднання всіх козацьких патріотичних організацій заради перемог, миру, та злагоди в суспільстві.Сухінін дмитро   Валентинович ре тельно проаналізував стан справ в козацькому русі сьогодення , поділився досвідом з проведення бойового чергування та навчаннь з військовими в районі м. Маріуполь, передав вітання від побратимів-маріупольців, також розповів пропершу фотовиставку”Бойовий шлях Запорозького козацтва”, де розповідалося мовою фотографій про війну,охорону життя громадян, важку й небезпечну службу на блокпостах, охорону вокзалів та мостів, системну волонтерьку діяльність членів координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністріції, отаманів, старшини, майже тисяч  козаків. Великий інтерес було ,  й до створення в Запоріжжі першої в історії світового козацтва історичної громадської козацької бібліотеки ім.Князя Дмитра Івановича Вишневецького (Байди) – великого керівника козацької Хортицької січі,переможця й героя. Як керівник проекту Дмитро Валентинвич зазначив , що до літературного фонду були зібрані книги з багатьох  міст нашої країни,  В першу чергу , це військова історія – книги про бойові походи запорожців та всіх козаків до Туреччини, Кримського Ханства, Московії та Речі Посполитої, тактика та стратегія операцій, мемуари та документалістика про отаманів гетьманів та видатну старшину та козаків, одноголосно було підтримано – запровадити цей досвід в інших областях. Багато питань , які стосувалися роботи з армією підіймав в своєму виступі полковник Лапін Ілля Євгенович – колишній начальник штабу37-го мотопіхотного батальйону , а сьогодні отаман Міжнародного союзу козаків “Запорозька Січ” , учасник бойових дій  в Афганістані та на сході України, який подякував за допомогу солдатам та офіцерам, визначив головні напрями діяльності козацького руху в період АТО та наголосив на необхідності створення системи надання правдивої об”єктивної інформаяції про події в зоні АТО, відповідати на інформаційну війну та виклики що створюють терористи та бандити. Дуже приємно , що на зібранні був козак-Отаман, Чемпіон, сильна волею людина – Кармацьких Олексій Олексійович , який один з перших допоміг у створенні бібліотеки в Запоріжжі, Дмитро Валентинович урочисто і з теплими словами дяки й шани вручив йому УНІВЕРСАЛ фундатроа. Приянято рішеня про настуні збори в травні місяці. IMG_3245 IMG_3246 IMG_3247 IMG_3249 IMG_3255 IMG_3256 IMG_3257

Зустріч з Патріархом Філаретом.

Згідно рішеня координаційної ради.переважної більшості отаманів та козацької старшини про звернення до Патріарха Філарета з поданням щодо призначення владикі Фотія єпіскопа Запорізького та Мелітопольського відповідальним духовником всього  козацтва. В члени делегації входили представники декількох організацій також представники армії, учасники бойових дій.Його святість Патріарх Філарет уважно віслухав делегатів, благословив їх та дав згоду на добре діло.Необхідно особливо зазначити , що вперше за часів незалежності та мабуть за століття боротьби казацтво буде мати можливість звертатись до священника який особисто буде опікуватись козацькими справами.Звичаї та історична правда й факти свідчать про наявність непохитного фундаменту на якому базувалися любов до Батьківщини,сміливість ,звитяга, бажання захищати до останньої краплі крові свій народ це,, безумовно , була свята християнська православна вііра в  Бога ,  та завжди , на протязі столітть , велику духовну справу робило духовенство.Вважаємо, що повернення до звичаєв періоду гетьманів Сагайдачного,Хмельницького,Мазепи  буде найкращім вибором козацтва й надалі.

Ми – всі діти українські

У святковий день Благовіщеня в Покровській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбувся захід з військово-патріотичного виховання, на який прибули почесні гості – козаки МСК «Запорізька Січ» міст Дніпропетровська та Запоріжжя, представники куреня Покровського району, а також учасники військових дій на Донбасі.

 

Сьогодення нашої держави, як ніколи, потребує відданих і мужніх синів та дочок українських, що любитимуть свою країну, дбатимуть про свою Батьківщину, захищатимуть її у лиху годину.  Тому військово-патріотичне виховання у школі має надзвичайно актуальне значення, і навчальні заклади району надають цьому неабиякої уваги шляхом організації та проведення відповідних уроків, заходів тощо. Проте лише спільне, систематичне, цілеспрямоване виховання генерації у патріотичному дусі вчителями, батьками, суспільством матиме вагомий результат, а наші нащадки будуть справжніми українцями, які розбудовуватимуть країну для себе та наступних поколінь.

Урок мужності, що пройшов у Покровській ЗОШ І-ІІІ ст.№2, підготували та провели заступник директора з виховної роботи Ю.Л. Соляннікова і педагог-організатор Л.В. Пилипенко. Дітлахи, учні 3-Б та 4-А, маленькі козачата загонів «Сонечко» і «Бджілка» були урочисто вбранні в національні костюми. Їх личка світилися щирістю, безпосередністю, допитливі оченята уважно спостерігали за усім, що відбувалося у класі. Вони голосно, виразно, дружно виголошували назви своїх загонів та девізи.

Захід розпочався з виступу школяра Дмитра Гординського, який  виконав бадьору пісню «Я – козак». Далі Л.В.Пилепенко розповіла про діяльність шкільних дитячих організацій «Гарт» та «Веселкова Республіка козачат». Потім педагог-організатор представила гостей заходу, яким учениця школи Анна Дурденко вручила запашний коровай на вишитому рушникові.

Першим до школярів звернувся верховний отаман міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ» Ілля Євгенович Лапін. Він піднесено, легко і цікаво розповідав дітям про історичне минуле України, про її героїчну сьогоденність, наголошуючи на тому, що вони – маленькі козаки і берегині, за якими майбутнє нашої держави. Почесний гість повідав про 37 мотострілецьку козацьку бригаду, яка зараз діє у зоні АТО, захищаючи мир і спокій громадян України і єдина, що має статус козацької у Збройних Силах України.

І.Є. Лапін вручив почесні грамоти вчителям школи: В.А Каліберді, С.К. Лапко, Л.В. Пилипенко, Ю.Л. Солянніковій та В.А. Черненко за відродження українських традицій та підтримку козацтва. До нагородження грамотами були представлені також покровчани – отаман Покровського осередку М.М. Никіпілий, військовий старшина А.О. Василенко, підосавул О.В. Горб, за створення та розвиток кращого полку Міжнародного Союзу Козаків.

Грамоти отримали і маленькі козачата загонів «Сонечко» та «Бджілка». Особливо зворушливо нагороджував верховний отаман загін «Бджілка», адже саме під таким позивним служив в АТО козацький побратим Геннадій Замотаєв, який нещодавно помер від отриманих на війні поранень.
Хвилиною мовчання вшанували гості, вчителі, діти усіх, хто загинув за свободу України, починаючи з подій на Майдані і хто зараз віддає життя за Батьківщину.

Далі І.Є Лапін нагородив грамотами козаків та військових за боротьбу у збереженні цілісності української держави.  Гарною піснею привітала присутніх Дарина Карнета, після запального виступу якої до школярів з промовою звернулися отаман Покровського полку М.М. Никіпилий, козаки, військові.

Анна Дурденко, вже досить відома в Покровському вокалістка, під аплодисменти малечі та гостей заходу, заспівала чудову пісню про Україну.

Загалом, свято пройшло яскраво і пізнавально. Діти були настільки захоплені подією, що поводили себе якнайкраще. Перед ними були люди у формі, живі герої сучасної війни, які розповідали про реальні, пережиті ними випадки. Це свято надовго, а, можливо, й назавжди залишиться у їх пам’яті і, напевне, запалить або ж підсилить у їх маленьких серцях вогник любові до України.

Далі козаки продовжили збір в українській православній церкві Київського патріархату «Успіння Пресвятої Богородиці» у селі Великомихайлівка, настоятелем якої є отець Олександр Левчук. Там кількох демобілізованих військових посвятили після прийнятої присяги у козаки. На козацькій присязі були присутні Покровський районний полк МСК «Запорізька Січ», Гуляйпольський курінь, три куреня із Дніпропетровська, а також Великомихайлівська сотня імені Нестора Махна та генеральна старшина під керівництвом верховного отамана МСК «Запорізька Січ» І.Є. Лапіна.

 

 

Яна СІЛЕЦЬКА-ВАСИЛЬЄВАDSC09479 DSC09482 DSC09485 DSC09488 DSC09491 DSC09471 DSC09472

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.