Архивы за месяц Травень, 2016

Президент вручив Надії Савченко «Золоту Зірку» Героя України

Президент Петро Порошенко вручив українській льотчиці Надії Савченко найвищу державну нагороду України – орден «Золота Зірка» Героя України.

Народний депутат Надія Савченко нагороджена високим звання Героя України та орденом «Золота Зірка» за незламність волі, громадянську мужність, жертовне служіння Українському народові.

Президент, під час вручення нагороди, зазначив, що Надія є першою жінкою-воїном, яка удостоєна цього високого звання і цієї високої нагороди.

«Служу Українському народові», – з такими словами Надія Савченко прийняла нагороду з рук Глави держави.

Петро Порошенко подякував бойовим побратимам Надії та майже двом сотням журналістів, які зібралися в приміщенні Адміністрації Президента: «Дякую усім журналістам, які зібралися сьогодні тут для того, щоб донести правду про Україну, правду, які є українці, і для того, щоб переконати – ми, українці, обов’язково будемо в Європі»

.9d73f9273a57f1952a6599493a4ef4e4_1464186629_extra_large

Свято «Прощання з Букварем» у ЗНЗ №87

26 травня 2016 року в Загальноосвітній школі IIII ст.. №87 відбулося свято «Прощавай, Букварику!».Учні, батьки, вчителі грунтовно підготувалися до фінального свята першокласників.

Діти захоплено читали вірші, співали пісні про Україну та школу, інсценували власну постанову казки, показували свої різноманітні таланти.

З теплими словами, підготовленими власноруч листами та подарунками зустрічали гостей – учасників АТО, пишалися їх мужністю і героїзмом, дякували за мирне небо та щасливе дитинство, за змогу мріяти та дивитися сміливо у майбутнє. Свято пройшло дуже емоційно, у теплій, дружній атмосфері злагоди. Всі отримали позитивний настрій та задоволення від свята.

Гості подарували прапор України,підписаний солдатами ОМПБ. №37.

Сподіваємося, що такі зустрічі будуть проходити частіше, а також на подальшу співпрацю

.DSC05003 DSC05008 DSC05009 DSC05024

Вельмишановні громадяни та козаки всьго світу !!! 4 червня 2016 року у місті Запоріжжя на острові Хортиця на Козацькому Колі відбудеться свято “День козацьких перемог та вшанування пам’яті всіх загиблих козаків у всіх війнах за незалежність та свободу України. Запрошуємо козаків, старшину, отаманів всіх областей України та зарубіжжя. Проведення ради отаманів о 9 годині , урочисте відкриття о 10 годині. Свято проводиться на о. Хортиця та у ЦПКВ “Дубовий Гай”.

Відбулось засідання громадської координаційної ради з питань козацтва в Мелітопольському районі.

25 травня під головування першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Журавльова відбулося засідання громадської координаційної ради з питань козацтва. В роботі ради взяли участь заступник голови координаційної ради ЗОДА з питань козацтва Дмитро Сухінін, генеральний отаман МСК «Запорізька січ», учасник бойових дій в Афганістані та на сході України Ілля Лапін, голова спілки громадських організацій «Мелітопольський козацький полк» полковник – Олександр Литвин, голова ради старійшин СПО цього полку полковник Геннадій Хохлов, представники патріотичних казацких організацій, учасники Антитерористичної операції на сході країни, депутати районної ради, правоохоронці, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації тощо.

У ході засідання розглядались питання щодо стану збереження лісосмуг в районі в рамках обласної операції «Дозор», національно-патріотичного виховання молоді та призову на військову службу.

Виступили командири підрозділів «Козацького дозору» Семенівської – П. Нетребко, Костянтинівської – В. Лень , Терпінівської – О. Залата, Світлодолинської – В.Руденко та С. Горбачов – Новобогданівськоїсільських рад району. Вони докладно та змістовно поінформували присутніх про результати роботи по збереженню лісосмуг та звітували про участь в обласній операції «Козацький волонтер» в Мелітопольському в районі. Відмітили, що в своїй роботі значну увагу приділяють більш широкому залученню молоді до волонтерської роботи по збору продуктів харчування та предметів особистої гігієни для воїнів АТО.

Діяльність козацьких організацій підтримали демобілізовані воїни-учасники АТО. Було домовлено про взаємопідтримку проведення спільних заходів щодо операції «Урожай – 2016».

Старійшина СГО «МКП» Геннадій Хохлов в своєму виступі проінформував про хід виконання Указу Президента України «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 -2020 роки». Він відмітив, що в зв’язку з цим доцільно більше проводити серед молоді військово – спортивних змагань не тільки в сільських осередках, а й в масштабах району та області. З обов’язковим висвітленням результатів змагань в ЗМІ.

Голова СГО «МКП» Олександр Литвин відмітив, що в районі проходить весняний призов на строкову військову службу, відмітив, шо треба більше уваги надавати військово патріотичному вихованню молоді. Адже не є секретом, що на відміну від минулого сторіччя, коли служба в армії була священним обов’язком кожного юнака то в даний час молодь навпаки намагається уникнути цієї почесної місії. Акцентував увагу командирів підрозділів козацьких формувань на необхідність підсилення роз’яснювальної роботи серед сільської молоді про те, що є така почесна місія – захищати Батьківщину.

З інформацією виступив заступник голови координаційної ради ЗОДА з питань козацтва Дмитро Сухінін. Він дав конкретний аналіз роботи отаманів великих козацьких організацій та роботи оперативного штабу координаційної ради області. Підкреслив важливе значення виконання Указу Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» та запропонував створити відповідну програму дій. У своєму виступі Дмитро Сухінін відзначив достатньо високий рівень функціонування в Мелітопольському районі громадських формувань «Козацький дозор» та належне національно-патріотичне виховання молоді району. Крім того, Дмитро Валентинович подякував всім за злагоджену продуктивну роботу та побажав творчої наснаги в подальщій діяльності СГО «МКП».

По закінченню свого виступу, він запросив всіх присутніх на День козацьких перемог та вшанування пам’яті (Тризну) всіх загиблих козаків, які боролись за свободу та незалежність України.

З заключним словом виступив перший заступник голови Мелітопольської РДА Володимир Журавльов. Він підвів підсумки роботи координаційної ради району за 1 півріччя, подякував за плідну працю та поставив завдання роботи ради на 11 півріччя.VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100 VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100 VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100 VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100 VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

У Новомосковську пройшли V кінологічні змагання

22 травня в Новомосковську пройшли п’яті, вже традиційні, змагання собак службових і охоронних порід та сертифікована виставка собак усіх порід.

Продемонструвати уміння та красу своїх вихованців прибули учасники з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Київської та Одеської областей.

Цей захід із обласного рівня поступово переріс у Всеукраїнський, який традиційно присвячений Дню захисту дитини, а усі діти обожнюють домашніх тварин, і сьогодні вони матимуть можливість поближче з ними поспілкуватись.

З привітальним словом виступив заступник Верховного Отамана України Сухінін Дмитро Валентинович та провів раду отаманів на якій були присутні представники 27 козацьких організацій України. Вони вирішили провести 4 квітня у м. Запоріжжя, на о.Хортиця “День козацьких перемог та вшанування пам’яті всіх загиблих козаків у всіх війнах за незалежність України”

Виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Сергій Горошко привітав учасників з початком змагань і побажав усім гарного настрою та добрих результатів. Також  Сергій Григорович висловив сподівання, що такі заходи в місті будуть проходити щороку й надалі

.dsc_0106_0 dsc_0094(59)(66)

Запоріжці не втрачають зв’язків зі своїми захисниками – бійцями 37-го батальйону

На передових позиціях 37-го Запорізького окремого мотопіхотного батальйону в с. Новоселівка на Донеччині побувала делегація земляків у складі козаків, волонтерів, представників органів влади. Центральною подією зустрічі стала урочиста церемонія вступу до козаків, яку провів голова обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін. Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ» поповнився 120 військовослужбовцями. З кожним із них про значення, смисл та ідейно-змістовні засади козацького руху особисто говорив командир підрозділу підполковник Олександр Лобас.

– Життєві принципи Українського козацтва – любов до Батьківщини та готовність віддати за неї життя, глибока віра та повага до свого роду за всіх часів єднали українців. Сьогодні, даючи відсіч російсько-терористичними агресорам, ми як ніхто інший гостро відчуваємо себе нащадками славних козацьких гетьманів та отаманів. Завдяки цьому бійці починають шукати та знаходити своє коріння, – зазначив офіцер.

Дмитро Сухінін вручив командирам підрозділів «Кобзарі».

– Під зливою ворожих куль, у постійній фізичній та моральній напрузі, актуальне у всі віки шевченкове слово допомагає зрозуміти, за що ми воюємо, які цінності відстоюємо», – наголосив він.

Кращих бійців, у тому числі двох вихідців із Грузії, було відзначено козацькими нагородами.

Службу за здоров’я  українських воїнів провів військовий капелан 56-ї бригади Збройних Сил України Олександр Вівчар. Під його духовною опікою – кілька тисяч військовослужбовців, які звертаються із радощами та смутком, питають поради, хочуть зрозуміти, як адаптуватися до мирного життя. У поміч священику – чи не єдина на всю лінію фронту автокапличка, створена зусиллями запорізької громадськості та соціально відповідального бізнесу. Служитель церкви регулярно зустрічається та спілкується по скайпу з солдатами, допомагає у проведенні релігійних ритуалів,  наданні першої медичної допомоги.

Щирі вітання та слова глибокої вдячності від очільника Запорізької регіону Костянтина Бриля передав начальник Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко.

 – Вся запорізька громада активно підключилася до виконання Указу Президента щодо шефської допомоги Українській армії. За нами закріплено 11 військових частин, особливе місце серед яких посідає 37-й батальйон. Адже його основою стали добровольці, учасники Революції Гідності та Самооборони, завдяки яким було придушено спроби сепаратистів дестабілізувати ситуацію в нашому місті. За ініціативи керівництва обласної виконавчої влади на честь бійців батальйону, які віддали життя за свободу та державний суверенітет України, буде перейменовано вулицю Шушенська у Дніпровському районі м. Запоріжжя, – повідомив посадовець.

З особливою теплотою бійці зустріли виступ першого начальника штабу батальйону полковника Іллі Лапіна.  Після повернення додому він ні на мить не втрачає зв’язку з бойовими товаришами, допомагає демобілізованим отримувати документи, вирішувати соціально-побутові питання, оформлювати субсидії, звертатися за соціальними виплатами тощо.

Гості із Запоріжжя передали гуманітарний вантаж – свіжі овочі, печиво та миючі засоби, ознайомилися з умовами несення служби, побували у штабі, їдальні та казармах.  У подарунок учням Запорізької ЗОШ № 87 солдати передали Державний прапор України, який майорів на самій лінії фронту.

Керівники делегації обговорили з Олександром Лобасом необхідність активнішого залучення закріплених міст та районів до ремонту військової техніки батальйону, централізованого вирішення цього питання на засіданнях Ради оборони області.

foto (3) foto (4) foto (5) foto (6) foto (7) foto (8) foto (9)

Запорізькі козаки започатковують відзначення Дня переможних походів

Оперативний штаб обласної координаційної ради козацтва  підбив проміжні підсумки операцій «Дозор», «Перехоплення», «Козацький волонтер», а також визначив основні напрямки участі у роботі з національно-патріотичного виховання молоді, шефської допомоги військовим частинам, популяризації козацьких цінностей серед підростаючого покоління. За словами начальника штабу Дмитра Сухініна, 4 червня на Хортиці буде започатковано нову традицію відзначення Дня переможних козацьких походів. Його присвячено військовим здобуткам видатних гетьманів та отаманів, згадка про які важлива у часи боротьби за свободу України. Також до 25-річчя незалежності України планується провести Другий міжнародний конгрес козацтва.

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко наголосила на важливості консолідації всіх патріотичних сил для збереження миру та стабільності в Запорізькому краї, подякувала активістам за значний внесок в укріплення оборони області. Посадовець зазначила, що необхідно розширювати присутність козацтва в інформаційному просторі, більше розповідати про патріотичні акції, тісніше контактувати з журналістами.

 Під час засідання лицарським хрестом родини Мазеп  було відзначено бійців батальйону спеціального призначення «Січеслав», які завітали до своїх запорізьких побратимів. Історія військового підрозділу розпочиналась у нашому місті в квітні 2014 року. Першою бойовою операцією, якою керували учасник Майдану Олег Борщевич та доброволець Микола Вишневецький, став порятунок із російського оточення під Іловайськом понад 100 українських солдатів, серед яких 15 важко поранених. Про свій бойовий шлях розповіли оборонець Авдіївки, уродженець Москви Антон Осипов, бойовий офіцер Євген Хорошенко, водій Андрій Махно, який під найзапеклішими обстрілами, у спеку та мороз, точно за розкладом доставляв на передову харчі та боєприпаси.

Також козацькими нагородами було відзначено полковника начальника штабу 37-го окремого мотопіхотного батальйону у 2014-2015 роках Іллю Лапіна, який після демобілізації координує волонтерську допомогу своїй фронтовій родині, та головного режисера українського музично-драматичного театру ім. Магара Євгена Головатюка, постановника блискучих вистав про Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепу.

Підбиваючи підсумки, Дмитро Сухінін підкреслив важливість активізації просвітницької роботи, розширення першої козацької бібліотеки, посилення уваги до тренінгової підготовки та гуманітарної допомоги нашим захисникам на Сході та на кордоні з тимчасово окупованим Кримом

.foto (1) foto (2) foto

Казачья община Никопольского края объединяет усилия и потенциал (хронология).

В марте 2016 года прошли консультации с казачьми атаманами  в Днепропетровске, Днепродзержинске, Никополе и Кривом Роге, а  26 марта на Казачьем Круге в городе Никополь была создана Малая Рада атаманов Днепропетровской области(МРРОД). Создана концепция МРРОД, в городе Днепропетровск заработала канцелярия, а штаб – в г. Никополь. В штаб избраны 21 казак, координатором РОД единоглассно избран наш земляк, казак-характерник Ю.И. Полоз. Но все 106 делегатов, а это 79 казачьих организаций области, приняли еще ряд интересных решений:

1. Признано геноцидом казачества безосновательное решение Никопольской сессии –  партдепутатов о недопущении казачьих представителей в “Спостережну раду” по контролю за коммунальным и не только беспределом.

2. Отосланы письма 22 руководителям областных центров Украины с предложением внедрить  проект снижения ДТП в области, опыт такой работы в г. Никополе в 1999-2007 гг. был официально признан положительным (кстати, на 15.05 ответили только 2 области) . В Днепропетровской облраде до сих пор хранится пакет документов об этой работе – всех устраивает травматизм?

3. Было принято решение о создании Положения по проведению международных дней памяти кошевого атамана И. Сирка (вторая суббота августа) и штаб РОУ (Рада атаманов Украины) обратился через советника РОД  Р.С. Расулова к  Министру культуры Украины с этим предложением.

4. Делегаты определились с концепцией казачества в политике на 2016-2021гг. – главное в управлении «частными предприятиями», по типу исполком.

5. Делегаты обратились в комитет ВРУ с вопросом противодействия корупции о “странном” поведении власти по вопросу создания государственного заповедника “Базовлуцького прибережно-рiчкового комплексу” совмесно с ГО “Нiкопольське формування з охорони громадського порядку” и другими организациями.

Пока что в составе МР РОД – 21 атаман. Но уже 25.04.2016 представители МР РОД вошли в штаб, создаваемый Днепропетровским  управлением СБУ, где объеденены усилия областных казачьих Рад Днепропетровской и Запорожской на благо и независимость Украины. Рада создается благодаря усилиям руководителя Запорожской областной рады по вопросам казачества Д.В. Сухинину и первому заместителю УСБУ в Днепропетровской области Р.А. Семенову.

Казачья община Никопольского края сегодня реально становится объединяющей силою для территориальной общины. В ближайшее время 21.05 кафедра “Казачьей медицины” проведет благотворительное собрание членов Союза вдов Чернобыльцев, ветеранов, ветеранов офицеров – для всех Никопольчан в приклонном возрасте, по вопросам оздоровления. Мы обучим ветеранов технологиям характерников.

Ежемесячно проводится массовая робота с детьми  и  молодежью, организовываются спортивные мероприятия. Но главное, что все это делается за деньги, заработанные казаками собственными усилиями – мы не служим коррупционной власти!

Делегаты МР РОД вошли в состав созданной “Ліги Українського козацтва” (ЛУК) с центром в городе  Львов и в “Третій гетьманат Українського козацтва” с центром в городе Киев. Вошли наши представители и в «Велику Раду Отаманів України» . Никопольской казачьей общиной уже сегодня созданы  представительства в 63 странах Мирового сообщества.

Потрібно зауважити, що під час заходів 9 травня керівництву міста під час мітингу передано звернення щодо порушень та бездіяльності «влади» з приводу екологічної безпеки у Нікопольському регіоні.  А вже 11.05 на Спостережній раді звернули увагу цієї «ради» на критичні  місця захоронень токсичних відходів – «могильників», а також про необхідність контролю за діючими підприємствами в екологічному напрямку.

14.05.  Нікопольська козацька делегація відвідала м. Зміїв Харківської області, де підтримала Слобожанську козацьку общину (отаман Г.С. Тягунов), з приводу встановлення храму на поклонній горі, де козаки стояли до останньої краплі крові в боротьбі з «великоросами», та створення ради отаманів Слобожанщини – для захисту родинних інтересів козацької общини.

У Харківській області було вшановано пам’ять пам’ять козаків-запорожців.

Не дивлячись на рясний дощ 14.05.2016 р. бІля гори Козачка с. Коропово ЗмІЇвського району Харківської області Представниками Козацьких Організацій Харківщини, Київщини, Полтавщини, Запоріжжя, Одеси та м. Нікополь Дніпропетровської обл. було ушановано пам’ять козаків-запорожців, які загинули при штурмі Святомиколаївського монастиря в 1788 році.DSC_0415 DSC_0423 DSC_0428 DSC_0435 DSC_0447 DSCN1328 DSC_0405 DSC_0406 DSC_0408 DSC_0410 DSC_0412

Херсонці відзначили 307-у річницю Кам’янської Січі

Сьогодні, 14 травня, у селі Республіканець Бериславського району, на території Кам’янської Січі, відбулися урочисті заходи з нагоди 307-ї річниці її заснування та вшанування пам’яті кошового отамана Кості Гордієнка.

На свято прибули козаки з Херсона та багатьох районів області, представники обласної та районної влади, громадськості області, учнівська молодь.

У своєму виступі голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв відзначив, що Кам’янська Січ – це наша святиня, до якої, будуть приходити майбутні покоління: «Наша Херсонщина – це козацький край. Край сміливих, працьовитих та сильних людей, який і до нині пронизаний могутньою козацькою енергетикою».

Крім того, він підкреслив, що є домовленості з представниками бізнесу Херсонщини про реконструкцію Кам’янської Січі: «Ми відновимо ту історичну справедливість, яка має бути, і Кам’янська Січ займе гідне місце в історії українського козацтва», – наголосив Андрій Гордєєв та побажав всім наснаги, козацької впертості та мирного неба.

Біля пам’ятника козакам Кам’янської Січі та могил кошових отаманів Кості Гордієнка і Василя Єрофєєва священниками було проведено молебень по загиблих козаках, присутні поклали вінки та квіти. Після цього на Січовому майдані відбулися шикування козаків, церемонія виносу козацьких прапорів та підняття Державного прапору України. Свято супроводжувалося урочистим концертом.

Крім того, на святі в Кам’янської Січі після закінчення урочистостей відбулися спортивні змагання на козацьку тематику та частування всіх козацьким кулішем.

Довідка. Кам’янська Січ на території нинішньої Херсонщини існувала протягом 1709-1711 років та 1728-1734 років. На сьогодні вона вважається єдиною Січчю запорозьких козаків, де збереглися основні її складові частини, зокрема, рештки козацьких куренів, Січового майдана, виробничих майстерень, козацький цвинтар. За часів існування Кам’янської Січі тут було 40 куренів і проживало близько 2 тисяч чоловік.

В урочистих заходах прийняв участь директор Національного заповідника “Хортиця” Остапенко Максим Анатолійович.

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.