Архивы за месяц Грудень, 2016

Керівники Запорозького козацького руху області прийняли участь в роботі Коордради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді області

В складний період нашої історії, коли ворожі сили знаходяться практично біля наших східних кордонів, бригади та батальйони, де служать вже тисячі козаків, відважно боронять нашу землю від окупантів та терористів, а в районах та містах спільно з правоохоронцями проходить операція “Дозор” наші берегині, талановиті та обдаровані матері майбутніх героїв – Вчителі з великої літери серйозно та щоденно працюють над вирішенням важливої проблеми виховання справжніх синів українського народу – школярів, студентів, молоді. Підходять творчо, з використанням наукових методів та козацьких історичних традицій надихають молодь любити нашу культуру та звичаї, пишатися та бути гідними слави батьків та дідів минулих років складного, але переможного шляху до єднання, створення держави та її захисту.
Тому ми з задоволенням готувались та прийняли активну участь ( від імені Координаційної ради з питань козацтва та потужних козацьких організацій ) в роботі Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді, яку очолює Озерова Тетяна Ярославівна (директор Департаменту освіти та науки Запорізької облдержадміністрації) – керівник з великим досвідом педагогічної роботи .
img_5162
Модератор – Лариса Василівна Чурікова ( з якою ми плідно й активно працюємо вже третій рік ) люб’язно надала нам слово та почесне право виступити першими,не тільки як гостям, а впевнений, як добрим колегам та друзям. Нашій делегації ( Сухінін Д.В, Лапан І.Є начальник штабу КРК ЗОДА полковник ЗСУ, колишній начальник штабу 37-го козацького батальйону, учасник АТО., Собакар Л.П учасник Революції Гідності в Запоріжжі, операцій “Дозор” та “Козацький волонтер”, радник голови КРК ЗОДА генерал козацтва) було дуже приємно знаходитися серед однодумців й дуже корисно взагалі приймати участь в заході який має вагомий вплив на процес формування національно-патріотичного виховання як цілісінької системи, що допоможе в учбових закладах, на науковому рівні вирішувати проблему та втілювати у життя державні нормативно-правові акти України.
Ми проаналізували нашу спільну співпрацю. Дали високу оцінку керівникам митцям,обдарованим вчителям , що надавали допомогу козакам – учасникам Революції Гідності, захисті рідної землі від терористів в операціях “Дозор ” та “Перехоплення”, воїнам, солдатам та офіцерам Збройних сил України , гвардійцям правоохоронних органів та спец підрозділам управління СБУ в Запорізькій області.Особливо це стосується культурно-історичних, спортивних, військово-патріотичних та святкових заходів. Конкурси малюнків на козацьку тематику, спільна праця над підготовкою та редагуванням історичних Резолюцій та Рішень двох міжнародних конгресів козацтва, Великої Ради отаманів України, та книги про Перший міжнародний конгрес козацтва, підготовки інших документів, концерти та виступи обдарованих дітей та вчителів на наших конференціях, допомога у створенні Першої Національної громадської історичної козацької бібліотеки та участь в акції “Вшануймо історичну українську літературу”, створення Першої шляхетської гетьманської академії на базі педуніверсітету ім. Богдана Хмельницького, активна підтримка операції “Козацький волонтер” та багато інших. Щиро подякували освітянам за конкретні активні творчі дії, багаторічну спільну співпрацю та запропонували укласти угоду чи увійти до складу такого вкрай важливого органу виховної діяльності.
Дуже цікаво та корисно для нас отаманів, членів Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації було чути доповіді та виступи заслужених, активних та досвічених фахівців. Теми виступів, підкреслювали актуальність т а вчасність поважного зібрання, а науковий підхід, використання методик нового типу, та почерпнуті з практичної учбової роботи новації створили атмосферу ділового фахового спілкування.Також важливим є й прийняття рішення про укладання угоди про співпрацю з комунальним закладом Запорізької обласної ради ” Інститут післядипломної педагогічної освіти”. Нам, як і в минулі часи Костянтина Острозького, Дмитра Вишневецького , Івана Мазепи, Павла Скоропадського необхідно піклуватися про підвищення рівня культурно-історичних та геополітичних знань керівників патріотичних козацьких організацій, які вже суттєво впливають на громадську думку та свідомість своїх підлеглих. Дуже важливо підтримувати роботу потужних організацій України, які займаються вихованням молоді як федерація “Спас”, “Молода січ”, Міжнародний союз козаків “Запорозька січ”, приємно почути добрі слова про роботу й щодо нашої Координаційної ради з питань козацтва, яка ,на жаль одна діє в державі, маю на увазі з обласних державних організацій країни та вищеназваних організацій (Сухінін Д.,Притула О.,Шеремет А., Лапін І.) багато з побратимів виступають з лекціями та займаються із школярами ( Волков С.,Губа О.,Ігнатченко С., Лютий В., Кушнірук С., Рижов К., Шпітальов Г..Мордовськой М., Шаповалов Г., Молодиченко В.Кущ М., Кучинський В., Мельниченко В..Живиця М.та інші).
Яскравими, науково обґрунтованими , з необхідними рекомендаціями в роботі в школах були виступи голови Координаційної ради молодих юристів при Головному теруправлінні управління юстиції в Запорізькій області Богомолової Н.М. про підсумки виконання програми щодо правової освіти учнівської молоді, директора Комунального закладу ” Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді” Запорізької обласної ради Мітрофанової Т.Г. про підсумки проведення Всеукраїнської дитячої військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), методиста Регіонального інформаційно-аналітичного центру “Освіта та громадянське суспільство” Попович Я.М. про результати соціологічного опитування на тему “Готовність учасників навчально-виховного процесу до міжкультурної комунікації у навчально-виховному середовищі загальноосвітніх та позашкільних закладів Запорізької області, методиста Регіонального ІАЦОС Макаренко Т.М. про організаційно-методичне забезпечення волонтерської діяльності у системі освіти Запорізького регіону. Знаково, що тема допомоги армії пролунала на засіданні як одна з важливіших, а фактор фактичного успіху виховної роботи крізь конкретні дії, де діти самі обирали форму цієї підтримки ( виступали з концертами, малювали, збирали теплі речі, писали листи, надсилали книги тощо ) дав змогу поширювати наш досвід на всю країну.
Підводячи підсумки співпраці вчора на зборах Великої Ради отаманів Запорозького козацтва було прийнято рішення укласти угоду про співпрацю з освітянами та науковцями-педагогами з метою взаємної допомоги , збагаченням знаннями та досвідом на благо подальшого укріплення ділових зв’язків, виховної та учбової роботи, допомозі й на благо українському суспільству.

З повагою, кандидат наук з державного управління,голова Координаційної ради з питань козацтва
Запорізької ОДА, голова Всеукраїнського комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ Сухінін Д.В.
25 грудня 2016 року. Запоріжжя

Перша Національна громадська історична козацька бібліотека ім.князя Д.І. (Байди) Вишнивецького в Запоріжжі поповнилася новою літературою

30 грудня в Запоріжжі, в приміщенні Державної інженерної академії представники координаційної ради з питань козацтва Запорізької обласної державної адміністрації передали у фонди бібліотеки багато корисної та необхідної студентам, військовим та молоді літератури. Вельмишановний ректор навчального закладу Віктор Аркадійович Банах та актив підтримали пропозицію отаманів, науковців, учасників АТО та надали приміщення та необхідні високопрофесійні поради й допомогу щодо організації,обліку, зберігання та видачі книг. Першими читачами стали військові 55-ї артбригади, 37-го окремого мотопіхотного батальйону (прийнявшого першим з військових частин козацьку присягу) та студенти ЗДІА.
img_6761
Зараз це вже більше тисяч рідкісних та нових книг. А сьогодні перший директор-фундатор Сухінін Дмитро Валентинович та відповідальний секретар організації Лапін Ілля Євгенович додали ще дуже важливу для читачів літературу. Це і книги про розвиток та роботу по забезпеченню миру в Європі північно-атлантичним Альянсом (НАТО), які люб’язно подарувала директор центру інформації та документації НАТО в Україні пані Наталя Немилівська і книги про діяльність декількох поколінь родини Згурських, цікава як глибоке документальне вивчення життя видатних та сміливих патріотів.
img_6765
Як приклад любові до історії своїх пращурів, держави, суспільства книги будуть корисні людям різного віку, враховуючи що написані вони як багаторічний детектив з пригодами , драмами та перемогами. Наукові історичні праці про питання розвитку цивілізації та знахідки вчених-археологів Запорізької області, дослідження обласного краєзнавчого музею курганів та поселень Х століття на нашій території, проведені за участю професора Шаповалова Георгія Івановича, видатного науковця України теж були передані в цей день.
img_6770
Дуже приємно. що в академії багато небайдужих людей, цікавих, активних та обдарованих, про це говорив голова КРК ЗОДА на урочистому зібранні де були вручені Почесні грамоти КРК Запорізької облдержадміністрації фахівцям високого рівня Семенюк Тетяні Костянтинівні і Шестопаловій Валентині Павлівні за вагомий внесок в розвиток козацької історичної бібліотеки та важливої для нас всіх просвітницької діяльності. Також Почесною грамотою був нагороджений студент-патріот Ураскін Євген за висококваліфіковану та серйозну роботу в галузі інформаційного простору.
Ми впевнені, що досвід із створення громадського закладу – історичної недержавної козацької бібліотеки буде вивчений та знадобиться побратимам в інших областях, а може країнах де сьогодні живуть нащадки славних лицарів степу – Запорозьких козаків.

Голова прес-центру КРК ЗОДА Михайло Мордовськой

Запорозька козацька старшина прийняла активну участь в організації та проведенні урочистих зборів на честь 74-ї річниці з дня створення 55-ї артбригади

30 грудня особовий склад розташованої в Запоріжжі, легендарної та героїчної 55-ї бригади відмітив серйозну дату – 74-ту рік з дня формування. До свята дуже ретельно готувалися, запросили ветеранів Збройних сил України, учасників бойових дій. колишніх вельмишановних командирів підрозділів , дивізії та бригади, побратимів з інших частин.
Треба підкреслити особливу повагу та любов солдатів та офіцерів до історії бригади. Враховуючи, довгих бойовий шлях, багато здобутих у битвах перемог та велику кількість воїнів-героїв які захищали нашу землю у важкі часи Другої світової війни солдати , офіцери, керівництво області, представники міської влади , великої ради отаманів Запорозького козацтва та родин тих сміливих та відважних бійців хто служив, виборював незалежність та свободу для народу й тих хто зараз несуть службу, виконують бойові завдання, не допускаючи агресорів та окупантів &n bsp;до нашого дому. Тому командир бригади, заслужена й досвічена людина, учасник та керівник військових операцій, полковник Брусов Сергій Євгенович почав урочистості з відкриття пам’ятника генералу Петрову – легендарному командиру, герою – полководцю,який без рук . декілька разів важко поранений пройшов всі жахи й труднощі війни, закінчив її переможцем, до кінця знаходився на службі народу. Його подвиг й сьогодні надихає молодь на звитяжні дії на фронті. Слова шани й дяки сказали голова Запорізької державної адміністрації, генерал-майор СБУ Костянтин Іванович Бриль та ветерани військового підрозділу. Було приємно чути гімн України, який співали всі разом – армія та громада бо сьогодні як ніколи важливо розуміння необхідності єдності в суспільстві.
img_6827
Далі урочисте засідання проходило в гарно вбраному залі де малюнки своїм братам. батькам, а інколи дідам передали талановиті та обдаровані діти . Прикраси, ялинка, вітання з Новим 2017-м роком виконані яскравими фарбами естетично підкреслювали та доповнювали створену теплом багатьох сердець атмосферу військового свята.
Полковник Брусов цікаво, на підставі серйозного документального матеріалу доповів гостям та особовому складу про героїчний бойовий шлях дивізії. а потім бригади в період Другої світової війни та сьогодні, коли доля свободи України вирішується фактично на фронті та залежить від нащадків козаків – героїв, які сміливо й чесно віддають військовий борг Вітчизні. Він також дав фахову характеристику ситуації, подякував бійцям за результативні бойові справи.
Голова Запорізької ОДА К.І.Бриль в своєї промові високо оцінив той внесок, який зробили воїни в забезпечення миру та спокою на нашій землі, щиро подякував волонтерам, сказав теплі слова сім”ям загиблих та поранених військовослужбовців. Пообіцяв і надалі допомагати та підтримувати солдатів та офіцерів в їх нелегкій почесній ратній праці.Костянтин Іванович нагородив кращих медалями Запорізької облдержадміністрації.
img_6823
Нам організаторам та учасникам визвольного руху теж було надано слово. Як керівник Запорозького козацького руху я звітував про волонтерську багаторічну працю, в бригаді наших козаків дуже гарно знають, від ветеранів подякував за вагомий внесок у здобуття права називатися вільними людьми, пригадав початок боротьби, коли чесні козаки пішли добровольцями в батальони, бригаду. в козацькі загони на блокпости, бойове чергування та охорону стратегічних об’єктів, зірвали плани створення бандитських бананових квазі-створень. Полковник Лапін Ілля Євгенович – колишній начальник штабу 37-го , першого козацького батальйону, колишній командир бригади, учасник АТО щиро привітав присутніх, розповів про видатну нелегку,але необхідну працю на фронті, закликав всіх бути гідними пам’яті пращурів-героїв, дружинників, козаків, бійців та командирів всіх війн де перемагали ворога. Від Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації в дар на добру пам’ять про взаємодопомогу у важкі часи командиру бригади, вельмишановному Сергію Євгеновичу була вручена картина, написана козаком – Святий Георгій Переможець.Нам за допомогу бригаді, на знак поваги були вручені Почесні грамоти за підписом командира бригади.
img_6794
Також виступили голова районної в місті Запоріжжі адміністрації Шевченківського району Федір Миколайович Майер, ветерани ЗСУ, колишні керівники дивізії, волонтери. Микола Говоруха – батько загиблого на фронті героя теж виступив , слухали його уважно, в залі стояла тиша, всі поминали загиблих.Матері військових, волонтери принесли подарунки та звітували про відрядження на передову до своїх синів та батьків, яскраво розповідали як годували домашніми варениками та тістечками.
Вручені були державні бойові медалі та ордени, Проведений концерт ще раз приємно здивував всіх своїми талантами та майстерністю. Впевнений, що величезний досвід цієї зразкової військової частини знадобиться багатьом в нашій рідній армії.

З повагою, голова Великої ради отаманів Запорозького козацтва, генерал козацтва Дмитро Сухінін

Запорозькі козаки привітали колектив обласного краєзнавчого музею та подарували картину першого отамана

27 грудня 2016 року делегації Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації, Великої ради отаманів Запорозького козацтва, Запорозького звичаєвого козацького лицарського ордену ім. князя Д.І. (Байди) Вишневецького прибули в зал урочистих прийомів, завдяки спільним зусиллям обласної влади та колективу музею, де керівником наш видатний козак Мордовськой М.М. та вчитель багатьох мешканців міста та області, теж наш член КРК ЗОДА , професор Шаповалов Г.І. заздалегідь гарно відремонтованого на радість людям. На честь 95-ти річчя такої важливої культурної установі та з нагоди в наступному році 500-ліття з дня народження першого гетьмана першої Запорозької Січі на острові Мала Хортиця мною було урочисто передано до музею в дар портрет Дмитра Івановича, який написав козацький старійшина та оголошено рішення ( підтримане керівництвом музею ) про передачу на довічне зберігання прапору першою, самої потужної в країні козацької патріотичної організації МГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ”,яка з перших днів Майдану, Революції Гідності та бойових дій на сході України з терористами та окупантами стала на захист свободи та правди, очоливши рух в області. З глибокою повагою слухали виступи Мордовського Михайла Михайлович а, голову Запорізької обласної ради Самардака Григорія Вікторовича, заступника голови ОДА Гугніні Едуарда Анатолійовича, Шаповалова Георгія Івановича ( ветерана музейної справи, великого майстра своєї почесної роботи ).
IMG_6748
В своєму слові до шановних присутніх щиро подякував від імені всіх тисяч козаків, сімей, дітей та онуків за можливість доторкнутися до нашої історії, культурних цінностей, глибоко зрозуміти в чому наша сила, розібратися в складних. але героїчних часах минулих століть. Також , вже як експонат ми передали Книгу Першого історичного міжнародного конгресу. що був організований нами вперше в новітній історії Українського козацтва в Запоріжжі де фактично була сформована перша справжня патріотична сила яка не дала ворогу створити безлад в області.
IMG_6754
Вагома частина заслуги , безумовно , належить працівникам історичної справи. Теплі слова хотілося б сказати за підтримку колективом нових креативних підходів до роботи це і виставки речей з Майдану Незалежності в період Революції Гідності, експозиції та документи , спорядження та особисті речі учасників бойових дій, оновлені зали, формування сучасних поглядів на Першу та Другу світові війни та громадянської війни, Голодомору та дій по державотворенню УНР чи Гетьманської держави. Проведення фотовиставки “Бойовий шлях сучасного Запорозького козацтва”, спільного проекту України та Ізраїлю, фотовиставки та телемоста про війни сьогодення в країнах, навий зал з документами та речами отаманів – Запоріжжя, Гуляй поля (Нестора Махна та інших).
IMG_6752
Все це було зроблене в дуже стислий час і що історично важливо для козацтва, за допомогою багатьох учасників руху опору ХХI століття, нашими отаманами, членами координаційної ради, учасниками АТО , побратимами з 37-го козацького батальйону, 55-ї артбригади, старійшин. Ми збирали й збираємо речі, які невдовзі стануть експонатами та розкажуть правду про минулі на той час сьогоднішні часи. Як історик, науковець, державний керівник з багаторічним стажем хочу висловити велику подяку за допомогу краєзнавчому музею, де ми щомісячно проводимо семінари, конференції, екскурсії всім побратимам з організацій де отаманами Лапін Ілля Євгенович, Рижов Костянтин Анатолійович, Волков Сергій Вікторович,Галич Сергій Григорович, Литвин Олександр Іванович, Гонтарь Віктор Миколайович, Губа Олександр Павлович, Некіпілий Микола Миколайович, Кущ Микола Миколайович, Кучинський Віктор Ігнатович, Камаєв Олександр Олександрович,Грицаєнко Ігор Миколайович, Шеремет Анатолій Миколайович та інші.
Така спільна плідна співпраця з колективом музею надає змогу виховувати справжніх громадян України, розуміти нашу роль в історії, пишатися перемогами та досягненнями предків та бути гідними високої честі козаків-запорожців. фундаторів Гетьманської держави.

Голова Великої ради отаманів Запорозького козацтва Дмитро Сухінін (Гора)
Запоріжжя 29 грудня 2016 року.

КОЗАЦЬКА ЯЛИНКА


Козачата КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 25 в очах дорослих – маленькі дітки. Та це тільки на перший погляд. У свої 9 – 10 років вони вважають себе досить зрілими, багато з них починають почуватися вченими і добродійниками. Такі вихованці і в свої дитячі роки здатні привносити людям радість.
Напередодні зимових канікул зібралися вони до дитячого козацького кола та почали обговорювати здійснені справи, гомоніти про наступаючі Новорічні й Різдвяні свята, Щедрий вечір, колядки, коляди, щедрівки, а також Масляну…
Поруч з ними за вчительським столом працювала їхня вчителька. Їй приємно було відчувати як зростають її вихованці, особливо раділа тоді, коли козачата виявляли бажання творити добро тим людям, з якими так часто зустрічаються.
Коли ж хлопчики і дівчатка почали говорити про Новорічні подарунки, які вони готують для батьків, Ліна Миколаївна непомітно приєдналася до них і тихо запитала: «А що ж ми з вами подаруємо мешканцям нашому Роменському мікрорайону?»
Діти на якусь мить притихли, з цікавістю подивилися на вчительку і, немов би зговорившись, вигукнули: «Ялинку!»
«Як це здорово! Ви так швидко відгадали моє бажання! Як приємно!», – радісно вигукнула вчителька і додала – «Завдяки вам, діти, на подвір’ї нашої школи вперше буде встановлена Новорічна ялинка. Нам залишається тільки вибрати для неї місце».
«На стадіоні, біля нашого козацького лісу», – зарепетували учні…
До реалізації дитячого задуму залучилися всі. Особливу зацікавленість у цьому творчому дійстві мала Ліна Крівшенко. Кому як не їй знати, що тільки подібного роду діяльність пробуджує і формує у її вихованців найцінніші людські якості, серед яких чуйність, милосердя, доброчинність, здатність до безкорисливого творення краси для тих, з ким живеш поруч тощо.
Ставити та прикрашати ялинку козачатам допомагали батьки та дорослі козаки. А з яким бажанням і насолодою долучалися до такої роботи діти! Ще не встигли вони убрати яскравими іграшками зелену лісову красуню, як до неї потягнулися мами зі своїми немовлятами.

Новорічна ялинка вдалася на славу. Чом не дарунок для школярів і малюків свого мікрорайону!

Задоволені козачата поверталися до школи, а до козацької ялинки вели своїх малят дідусі, бабусі, батьки. Милувалися її красою та зворушено запитували: «Хто ж це встановив і прикрасив ялинку біля дитячого козацького лісу?»

Матеріал надав Віктор Лезо.

Вперше в новітній історії Запорозького козацтва створено Велику Раду отаманів Запорозького козацтва і Генеральну Асамблею

24 грудня 2016 року в зал урочистих засідань зібралися отамани, козацька старшина, представники наукової та мистецької еліти з метою створення Великої Ради отаманів Запорозького козацтва.
Для продовження важливої роботи щодо збереження спадщини стародавньої історії, велетенського руху до свободи, справедливості, людяності та створення через століття нашої рідної України. Дуже важливо, що тема відтворення, вивчення та збереження безцінної інформації про події тисячолітньої Руси-України, Гетьманської держави, Української народної республіки, Гетьманату сьогодення приваблює письменників, державників, старійшин, старшину та отаманів, а саме головне молодь, що прагне отримати правду від документальних джерел, архівів, метричних книг з церков, розповідей дідусів та батьків, колишніх назв територій чи селищ. Всі хто приймав участь в історії новітньої Запорозької січі та майже новітньої історії України гарно розуміли одну важливу річ, без нас, нащадків великих, сильних духом талановитих та наполегливих творців єдиної країни, наших переможців – пращурів не було б життя сьогодні і мабуть завтра. Тому пропозиція, винесена мною на обговорення під час зібрання, про створення Міжнародної Генеральної Асамблеї нащадків гетьманських, отаманських та видатних козацьких родин, – була сприйнята позитивно.
Серед запрошених, високоповажних гостей був Ігор Всеволодович- голова княжого Дому сім’ї нащадків І.С. Мазепи. Він підкреслив важливість для історії та актуальність вже не тільки для нас, а й для майбутніх поколінь нашаї спільної діяльності: не тільки спеціалістів-архівістів, а громадян, які пишаються нашою загальною та сімейною епопеєю подвигів, перемог, досягнень. Також серед запрошених: начальник управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Запорізької облдержадміністрації, козак Зубченко Олександр Сергійович, який запевнив, що влада підтримувала і буде завжди підтримувати Запорозький козацький рух.
Голова Запорізької ОДА Костянтин Іванович Бриль підтримав програму “Запоріжжя-козацька столиця України” і підкреслив, що керівництво області високо цінує вагомий внесок запорожців, які в операціях “Дозор”, “Перехоплення”, “Козацький волонтер” та бойових діях на Сході України не дали терористам захопити наш Запорізький край. Президент Міжнародної федерації “Спас” Олександр Леонтійович Притула наголосив про необхідність не тільки вченим, а самим козакам проводити таку цікаву та корисну творчу роботу по вивченню минулого свого козацького роду, життя та боротьба якого створили можливість для нас жити вільно на своїй землі.
Нащадок в багатьох поколіннях, отаман Покровського полку Микола Миколайович Некіпілий яскраво розповів про пращурів, які воювали у Першу світову війну та зрадів за можливість продовжити, за допомогою фахівців, цю почесну діяльність. Начальник штабу 37-го козацького батальйону, учасник АТО, начальник штабу Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА також підтримав рух до пошуку історичної правди, як нащадковий родовий козак з роду Гусаків, які приймали активну участь у визвольній боротьбі в багатьох війнах, – підкреслив важливість збереження не тільки в серцях синів чи онуків, а в документах та історичних свідоцтвах, які згодом можливо буде передати до архівних установ та музеїв.
Отаман ГО “Молода січ” Анатолій Миколайович Шеремет теж підтримав ідею та навів приклади цієї важливої роботи, що була ним проведена. Як спеціаліст високого рівня, цікаво та конкретно виступив директор обласного краєзнавчого музею Мордовський Михайло Михайлович. Спираючись на особистий досвід, він блискавично проаналізував стан справ в цьому напрямі в державних установах України та в музеях держави. Михайло Мордовський правильно й чітко окреслив нашу діяльність з точки зору академічної науки. Поставив акценти на необхідності в першу чергу: державних службовців, працівників музеїв та архівів допомагати аматорам, громадським активістам й всім зацікавленим людям шукати свої коріння, бо це велика частина нашого загального минулого.
Ми зобов’язані перед пам’яттю прадідів виконати борг по збереженню скарбу всесвітнього значення. Козацький отаман з Енергодару, учасник бойових дій, учасник Революції Гідності Сергій Васильович Волков теж активно підтримав ідею вивчення історії козацького роду та розповів про своїх пращурів, що приймали участь майже в усіх війнах останні двісті років. На жаль залишилося замало документів, багато було знищено окупантами. та більшовиками, але треба наполегливо шукати правду свого стародавнього роду.
Цікаві розповіді ми почули від отаманів-учасників спецоперацій та самооборони Лютого Володимира Миколайовича (голови ради отаманів Міжнародного союзу козаків “Запорозька Січ”, батько героя-учасника АТО), Губи Олександра Павловича, Грицаєнка Ігоря Миколайовича, Кашаріна Олександра Олександровича, Григоряки Миколи Михайловича, Лютого Ігоря Володимировича, які встали на захист свободи та незалежності і не дали злочинній владі й надалі ошукувати народ. Високоповажні керівники та представники потужних Дніпровських патріотичних сил: Кущ Микола Миколайович, Мельниченко Володимир Іванович, Кучинський Віктор Ігнатович, Іващенко Валерій Петрович. Дякуємо також старійшинам, учасникам визвольного руху новітньої історії Запорозького козацтва Синьопольському Ігорю Анатолійовичу, Матченку Валерію Івановичу, Гонтарю Миколі Миколайовичу та іншим.
Запрошений, за звичаєм, священник Української православної Церкви Київського Патріархату отець Василь, який благословив створення Великої Ради отаманів Запорозького козацтва і Генеральної Асамблеї нащадків гетьманських, отаманських та видатних козацьких родів та підкреслив актуальність питання повернення до своєї родової спадщини, велику користь історичній науці, світовій спільноті побратимів, державним установам України і пообіцяв надавати допомогу з архівною церковною документацією з свого боку що зберіглася в УПЦ КП. Важливість вирішення проблеми гарно розуміє і єпископ Запорізький та Мелітопольський УПЦ Київського Патріархату Фотій.
До речі, мій вчитель, вельмишановний колишній багаторічний директор Запорізького краєзнавчого музею, професор, доктор історичних наук, автор багатьох всесвітньовідомих книг, представник нашої козацької старшини Шаповалов Георгій Іванович дав згоду на спільну наукову співпрацю, допомогу та експертний супровід цієї великої роботи. яка, що символічно, почала свій урочистий рух із Запоріжжя – духовної столиці світового козацтва.
Впевнений, що нам допоможуть наші друзі та козаки (в декількох поколіннях) з Канади , Європейських країн, Сполучених Штатів Америки, де зараз знаходяться, небайдужі до цієї справи, нащадки гетьманів, отаманів та видатних козаків.
Були обрані робочі органи та керівництво. За нашою пропозицією головою Генеральної Асамблеї було обрано Ігоря Всеволодовича Мазепу, першим заступником – генеральним писарем Сухініна Дмитра Валентиновича, в раду увійшли всі фундатори заходу.
Важливим було прийняття рішення про створення Великої Ради отаманів Запорозького козацтва. До складу Ради увійшли: Сухінін Дмитро Валентинович, Мазепа Ігор Всеволодович, Лапін Ілля Євгенович, Лютий Володимир Миколайович, Білан Павло Антонович, Гонтар Віктор Миколайович, Притула Олександр Леонтійович, Грицаєнко Ігор Миколайович, Собакар Леонід Петрович, Гонтар Віктор Миколайович, Некіпілий Микола Миколайович, Рижов Костянтин Анатолійович, Губа Олександр Павлович, Камаєв Олександр Олександрович, Шкребитько Євген Сергійович, Кашарін Олександр Олександрович, Григляк Микола Михайлович Літвін Олександр Іванович, Кущ Микола Миколайович, Кучинський Віктор Ігнатович, Волков Сергій Вікторович, Шпитальов Геннадій Георгійович, Говоруха Микола Семенович, Лютий Ігор Володимирович, Гарін Сергій Геннадійович, Плужник Олександр Іванович, Кальченко Юрій Іванович, Живиця Михайло Аркадійович, Черемесюк Олег Леонідович, Фуніка Василь Іванович. Старійшинами обрали Дедюка Леоніда Олексійовича, Цвяткова Анатолія Дмитровича, Хохлова Григорія Миколайовича, Синьопольського Ігоря Анатолійовича, Матченка Валерія Івановича, Шаповалова Георгія Івановича. Головою ради обрано Сухініна Дмитра Валентиновича, начальником штабу-генеральним писарем Лапіна Іллю Євгенійовича, членами штабу Мордовського Михайла Михайловича, Пилипенка Віталія Павловича, Жаворонкова Євгена Олександровича, Авдєєва Романа Олександровича, Бондара Олексія Івановича, Бощановського Олександра Владиславовича, Кузьміна Євгена Тихоновича, Маніту Миколу Миколайовича, Собакаря Леоніда Петровича, Зубрицького Ігоря Івановича.
Від УПЦ КП запросили отця Василя. Дуже приємно, що привітання до таких серйозних заходів, проведених вперше в новітній бойовій історії Запорозького козацтва, надіслав народний депутат України Микола Олександрович Фролов, активний учасник операції “Козацький волонтер”.
Також до лав когорти отаманів Запорозького звичаєвого козацького лицарського ордену ім. князя Д.І.Вишнивецького (Байди) були обрані представники вельмишановних потужних патріотичних організацій, де козаки приймали участь у бойових діях, спецопераціях, в Революції Гідності, культурно-історичних та військово-політичних акціях.
Після цікавої екскурсії по краєзнавчому музею, обговорення актуальних питань плану військово-патріотичного виховання молоді та участі у волонтерської та мобілізаційній роботі активісти руху опору, ветерани, самооборонці, митці та науковці отримали Почесні грамоти, що символічно, від Запорізького міського голови Володимира Буряка.
Вкрай важливо, щоб все те, що ми започаткували та відроджували за роки боротьби за свободу і незалежність України, й надалі продовжували
отамани та козацька старшина наступних поколінь. Український козацький визвольний рух бути жити стільки в пам’яті народній, скільки його будуть шанувати. вивчати науковці, творити митці, а козаки будуть гідними своїх нащадків, надихнувших Європу до принципів справедливості, поваги. гідності та народовладдя. Козацькому роду-не має переводу!

З повагою. Голова Ради отаманів Запорозького козацтва,
керівник операції “Дозор”, голова КРК ЗОДА Д.В.Сухінін

Запорізьке козацтво проводить всеукраїнську патріотичну акцію “Вшануймо історичну пам’ять пращурів-героїв”

Вшануймо пам’ять пращурів козака Леоніда Собакаря!

У травні року 1797-го перська війна скінчилась, і чорноморці з полковником
Чернишовим пішли на Кубань. Втративши у поході половину товариства і
натерпівшись всякого лиха, чорноморці повернулись у Катеринодар у кількості
всього 504 козаків, друга ж частина загинула під час війни. Козаки мали себе
покривдженими своєю старшиною й хотіли поскаржитись Котляревському, але той був
на Тамані. Тоді козаки після зустрічі та молебна, коли їм наказано було
розходитися по куренях, заявили старшому після Котляревського полковникові
Кордовському, що не підуть у курені, доки не задовольнять їх за кривди, вчинені
їм під час походу. Вони стали кошем на майдані й сказали, що дожидатимуть, доки
повернеться отаман.
У давні часи на Запорожжі козаки зараз витягли б довбиша, вдарили б у котли,
скликали б раду, поскаржилися б на старшину товариству, погомоніли б — от би й
одлягло од серця. Тепер же, хоч цариця Катерина й подарувала Війську
Чорноморському котли, навіть срібні, та старшина далеко заховала їх, щоб козаки
вже не почули й дзвону. Та й товариства в Катеринодарі було обмаль — всі сиділи
по станицях, або чатували кордони — аж курені бур’яном поросли.
Думали-гадали покривджені та й подали у військову канцелярію скаргу на ім’я
“Чорноморського військового общества”, себто звернулися до всієї козацької
громади.
Вони скаржились на те, якої шкоди завдавала козакам військова старшина, а саме:
1). Як ішли козаки походом в Астрахань, то Головатий наймав чумаків, щоб везти
козацьке збіжжя, та не заплатив за хури з військової казни, а вивернув із
козацького жалування по 50 копійок з кожного;
2). В Астрахані ганяли козаків на роботи, а гроші за працю, як чули козаки,
старшина забрала собі.
3). У Баку козаків примушували складати в бунти лантухи з припасом, дозволяючи
відпочивати тільки по дві години в день. За ту роботу виплачували по 5 копійок
за чверть, але козаки не дістали й шага.
4). Під час війни ще багато довелося працювати козакам, та за те їм нічого не
дісталося, а чули вони, що старшина приховала 16 000 карбованців, виданих за те
від казни.
5). У Баку козацька старшина продала 64 чверті військового борошна за 660
карбованців, але гроші приховала.
6). На переселення козаків із Дністра казна видала 30 000 карбованців, козаки ж
нічого з того не отримали.
7). Горілку, яку відпускали з казни для хворих козаків, старшина продавала на
свою користь.
Пізніше до тих пунктів обвинувачення козаки додали ще чимало оповідань про
попередні неправдиві вчинки старшини, скоєні ще під час турецької війни та після
неї, й кінчали собі скарги тим, що козацька старшина забрала собі у власність
найкращі на Чорномор’ї землі, рибні лимани та плеса.
Нема чого й казати, що таких злочинів старшини не могло б бути, коли б у
Чорноморському Війську, як колись на Запорожжі, щороку збиралися ради, на яких
кожен старшина мав би звітуватися перед товариством.
Діставши звістку про незадоволення козаків, Котляревський, пригадавши, мабуть,
що на Січі не насмілився б і очей показати, легкодухо втік у Усть-Лабу просити
російського війська, щоб вгамувати, як він казав, бунт.
Тим часом чутка про те, що чорноморці почали шукати правди, розійшлася й по
станицях, і незадоволені козаки почали і звідтіля сходитися до Катеринодара.
Найбільший вплив мав на присутніх ще не старий козак завзятої вдачі Дикун. З
наказу Котляревського його було заарештовано, але товариші одбили й визволили
Дикуна, й, зібравшись на раду, вирішили скинути всю старшину, яка од них
ховається, та обрати нову.
Прибулий випадково на Кубань генерал Пузиревський, на прохання Котляревського,
вислухав козаків і, довідавшись, що вони хочуть обрати старшину, сказав, що
цього не можна робити, бо Котляревський призначений військовим отаманом од царя.
Тоді козаки: Дикун, Шмалько, Собакар, Половий та інші відповіли, що згоджуються
коритися Котляревському, але всю останню старшину зараз же поскидають. І так й
учинили — обрали, а між усіма Дикуна — військовим осавулом, Шмалька — пушкарем,
а Собакаря — полковником на соляний двір.
Тоді Пузиревський вдався до хитрощів: порадив козакам написати скаргу цареві й
послати її з депутацією у столицю, а доки депутація повернеться з Петербурга,
лишити на уряді стару старшину. Щирі серцем козаки пристали й на це і, не
сподіваючись провокації, обрали депутатами всіх тих, хто найбільше обстоював
їхні права: Дикуна, Шмалька, Собакаря, Полового та ще до десяти душ. Усіх їх, як
тільки вони прибули до Петербурга, було заарештовано; в Катеринодарі ж тим часом
почали саджати інших непокірливих. Позаяк острогів у той час не було, то
арештованих пускали в глибокі ями, з яких неможливо було вилізти. З одної ями,
що була близько од берега Кубані, козаки підкопались до річки, і 30 чоловік
втекло на Дунай, передати товаришам звістку, що загинула вже на Кубані
запорозька воля. З інших заарештованих, яких налічувалось біля двох сотень, 50
душ померло до закінчення суду через неможливі умови життя в неволі. Багатьох
же, кого хотіли посадити, не вдалося розшукати; — треба гадати, що, хоч і далеко
був Дунай, а чорноморці знаходили туди стежку: просто брали човники, й,
покладаючись на козацького заступника святого Миколу, перепливали Чорним морем.
Довго мучились у тюрмах Дикун, Шмалько, Собакар та Половий, доки нарешті
привезли їх назад, у Катеринодар, де мало відбутись катування. Тільки Дикун та
Шмалько не дожили до тортур — Дикун помер по дорозі до Катеринодара, а Шмалько —
у в’язниці, як уже його привезли до Катеринодара; Собакаря ж та Полового було
покарано батогами перед військом, а далі їх затаврували, обірвали їм ніздрі й
заслали на каторжні роботи до Сибіру.
Так було поховано на Кубані запорозьку волю, виборче право й військову раду.

В міністерстві оборони України проведено перше засідання Координаційної ради з питань козацтва

Міністр оборони України генерал армії Степан Полторак провів перше засідання Координаційної ради з питань козацтва.
Зараз формується склад Координаційної ради, а дуже важливо для конструктивної спільної праці, щоб Кабінет Міністрів, міністерство оборони, шановні побратими – отамани визначили основні напрями діяльності та критерії, за якими до цього важливого для країни органу, будуть долучатися фахівці, науковці, патріоти, керівники козацького руху та інші небайдужі
порядні люди. Дуже приємно, що ми колективно виконали Резолюцію Другого історичного міжнародного конгресу козацтва, який пройшов в колисці козацького руху опору – Запоріжжі. Тому , що вперше в новітньої бойової історії українського козацького руху по організації спротиву бандитам та окупантам ХХI століття, певною мірою завдяки об”єднанню зусиль нащадків пращурів-героїв ми вперше створили координаційну раду з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації, яка системно діє вже декілька років.
З метою розповсюдження корисного досвіду декілька слів про нашу роботу. На жаль, як і в інших областях в нас діяло декілька отаманів та організацій проросійського напряму, які виступили проти людей, за що народ та прогресивне козацтво дали їм принципову оцінку. За співпрацю із злочинною владою. пасивність, злочинну недбалість, вороже ставлення до людей інших поглядів вони були викреслені з історії патріотичного руху та відповідних інституцій. А наш актив прийняв звичаєве рішення боягузів, бовтунів, демагогів, сепаратистськи-налаштованих козаків та отаманів не обирати та не запрошувати до роботи в органах типу координаційних рад. Наш оргкомітет працював над тим, щоб не тільки громада, а й відповідні правоохоронні структури перевіряли подані документи до входження в коордраду, зробили ми й свою люстраційну службу. Час показав правильність наших дій. Зараз новітня бойова історія Запорозького козацтва пишеться конкретними справами справами на блокпостах, на фронті, волонтерською справою ,ідеологічною, культурно-історичною, спортивною, виховною й спортивною роботою. Тому критерій корисної бойової чи волонтерської роботи повинен стати основним для залучення до роботи нових членів та можливо перегляду набраних. Це принципово. За період фактичної війни всі керманичі та старшина козацького руху мали змогу зробити свій внесок в підтримку захисту держави та народу, мати свою історію боротьби. Якщо чогось чекали, нічого не робили та захотіли керувати Українським козацтвом, таким не місце в Координаційній раді, де головує міністр оборони нашої держави та можливо будуть розглядатися питання конфіденційного характеру, треб а службам перевіряти не тільки документи, а й кандидатів. Думаю треба негайно внести необхідні зміни в нормативний акт , що регулює прийом до Коордради.
Ще одне не останнє питання ефективної роботи. Це залучення відомих талановитих представників науки та культури, людей яких поважають в народі, наприклад, Левка Лук’яненка та інших. В Запоріжжі до роботи в раді мною були запрошені директор обласного краєзнавчого музею, ректор педуніверситету ім. Богдана Хмельницького, старші офіцери – учасники бойових дій, ветерани спецоперацій, літні люди, але маючи досвід, допомогли нам всім та владі правильно створити, наприклад, блок-пости в районах та містах, налагодити охорону стратегічних об’єктів та бойове чергування спільно з правоохоронними органами. Були створені спеціальні загони для проведення операцій “Дозор” та “Перехоплення”, згодом почали розгортання та проводимо й досі операцію “Козацький волонтер”, за цей час проведено сотні рейдів, завдяки плідній співпраці швидко йшла мобілізаційна робота, тисячі козаків вже відслужили, тисячі на фронті.Біля ста тон різних вантажів дали наші організації військовим, десятки одиниць техніки відремонтували та відправили на фронт.Без фахівців ( в Запоріжжі це офіцери – ветерани СБУ, ЗСУ, МВС, високопосадовці держслужби) результатів не буде.
Стосовно напрямів діяльності. Безумовно після підтримки бойової роботи, армії, мобілізаційної та допомоги правоохоронним структурам в захисті прав та свобод громадян, волонтерського руху, необхідно приділяти увагу проведенню Всеукраїнських патріотичних акцій з питань історії та культури нашої держави , ми, наприклад, провели такі: “Вшануймо могили пращурів героїв” ( навели порядок на козацькому кладовищі ХVIII століття, чи “Вшануймо українську історичну літературу” та інші, до речі нами вперше в історії України створена Перша Національна громадська козацька історична бібліотека ім. князя Д.І.Вишнивецького, вперше був створений козацький батальйон, особовий склад якого прийняв козацьку, батальйон “Січеслав”, що формувався теж в Запоріжжі став козацьким, багато офіцерів та солдат 55-ї артбригади стали козаками.Згоден з генералом Полтораком військово-патріотичне виховання фундамент успіху.
Серйозний вплив на свідомість отаманів, козацької старшини впливають заходи науково-просвітницького характеру, третій рік ми запрошуємо докторів наук, істориків, культурологів,для проведення науково-практичних конференцій, семінарів, організації екскурсій в музеї області та районів, останнім часом приймали участь у створенні першої експозиції історії махновського визвольного руху в Запорізькому музеї, проводили вперше в новітньої бойової історії Запорозького козацтва фотовиставку про майже трирічну діяльність на фронті, на кордонах та в області, науково-практичні конференції щодо діяльності Д.І.Яворницького, Михайла Грушевського тощо. Відвідали всі краєзнавчі музеї області, молоді дуже сподобалося.
Враховуючи фактичну інформаційну війну, розв’язану проти нас, силами молодих патріотів студентів та журналістів створили медіагрупу( систему сайтів ) де методично , з 2014 року пишемо про свою працю, ведемо своєрідний літопис подій на фронті та в тилу, на кордонах області яка сьогодні є прифронтовою. Завдяки безкоштовній інтелектуальній та складній роботі можна мати справжню історію руху опору Запорозького козацтва. На жаль така робота системно проводиться тільки в Запоріжжі. Для реалізації ідеї протидії необ’єктивній інформації агресора та сепаратистів ми створили Всеукраїнський комітет з питань преси та інформації козацьких ЗМІ, плідно співпрацюємо з обласними радіо та ТВ, а також міністерством інформаційної політики. Але без державної підтримки цього дуже замало. Недооцінювати вплив засобів масової інформації – груба помилка, яка може привести до трагічних наслідків для нас всіх. В Коордраді необхідно вирішувати питання створення козацьких історичних телепрограм, надання допомоги у створенні своєї козацької мережі сайтів в областях та районах України, укріплювати зв’язок з міжнародною спільнотою, козаками, громадськими діячами, патріотичними громадськими організаціями Європи. В грудні 2016 року ми провели українсько-литовську міжнародну конференцію Запорозького козацтва з Союзом стрільців Литовської республіки. Питання об’єднання з колегами з Європи (Польща, Литва, Литвія,Естонія, Словакія, Чехія тощо) не остання справа Коордради.
Для цього нами в Запоріжжі були проведені два Міжнародних конгреси козацтва, це було вперше в історії України періоду її незалежного існування.Раніше їздили на конгреси в Новочеркаськ та Москву, “на поклони, до старшого”. Ми отримали серйозний позитивний резонанс та привітання та підтримку від багатьох всесвітньовідомих козаків та громадських діячів. Всім стало зрозуміло, що козацтво України незалежно проводить проєвропейський демократичний рух який ми успадкували від Дмитра Вишнивецько го,Петра Сагайдачного,Івана Сірка,Івана Мазепи,Пилипа Орлика, Павла Скоропадського –
фундаторів Гетьманської держави, великих Європейців , князів Руси-України – Святослава Хороброго,Володимира Святого, Ярослава Мудрого та інших.
Козацтво України не може бути осторонь в питаннях євроатлантичної інтеграції. Фактична війна на нашій території, окупація Криму, бойові дії на Донбасі, бандити й терористи все це вимагає плідної співпраці з структурами НАТО, відповідної допомоги необхідним спорядженням, переходу до стандартів Ал’янсу, великої роз’яснювальної роботи, конкретних дій направлених на формування в козацтві та суспільстві, особливо у молоді реалістичний погляд на проблему безпеки та створення за допомогою північноатлантичного блоку системи захисту людей та кордонів країни.
Недопущення розповсюдження агресії, виконання відповідних рішень Уряду та Указів Президента України щодо євроатлантичної інтеграції. В Запоріжжі, вперше в історії Українського козацтва ми провели конференцію з представниками НАТО та нашою пропозицією декілька потужних козацьких організацій й наша обласна координаційна рада уклали Угоди про співпрацю з центром інформації та документації НАТО в Україні. Наслідком чого почалася робота в армійських підрозділах, в козацьких загонах, в учбових закладах лекційна діяльність, за допомогою необхідних документів та матеріалів (які люб’язно представила керівник пані Наталія Немилівська). Така робота проведена в Запоріжжі, Мелітополі,Бердянську, Гуляй полі, Пологах, Енергодарі,та інших містах. Було б доречно запросити на тренування й наших козаків-учасників АТО.
Повертаючись до деяких аспектів культурно-історичної роботи ми запропонували введення козацьких звань, посад, нагород, та присвоєння військовим частинам великих імен гетьманів та отаманів Українського козацтва та війська Запорозького за подвиги у битвах та війнах.Окреме невирішене питання щодо форми козаків та армії. Питання історичної правди теж необхідно розглядати та ставити в Коордраді, наприклад щодо форми. Ми в Запоріжжі вирішили носити вишиванки під повною формою. Геральдика в нагородах, ліквідація “совєтскості” у парадних формах теж серйозна справа.А створення літопису подій новітньої бойової історії Українського козацтва взагалі відкрите питання.
Колись генеральні писарі війська Запорозького доклали багато зусиль для того , щоб в наші дні ми читали , розповідали та пишалися героїчним минулим. Це завдання теж необхідно вирішити.
Думаю, що наш Запорозький козацький досвід плідної спільної співпраці з обласною,місцевою владою, армією та правоохоронними структурами та змогу працювати ефективно на користь укріпленню обороноздатності нашої держави.

З повагою, голова координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації, учасник Революції Гідності,
кандидат наук з державного управління, військовий історик, автор книг Дмитро Сухінін

Запорозькі отамани прийняли участь в роботі Всеукраїнського форуму патріотичних сил України

15 грудня в приміщенні Будинку офіцерів був проведений, на мою думку, дуже важливий та необхідний, перший за такими серйозними масштабами захід – всеукраїнський форум патріотичних сил України та робоча зустріч з представниками міністерства оборони України.
З цікавою та корисною для у часників промовою виступила один з організаторів заходу, помічник генерального штабу МО України , волонтер зі стажем, принципова та смілива людина Алена Вербицька. Вона дала розгорнуту характеристику по роботі волонтерів, окреслила завдання громадських організацій, запросила на нараду висококваліфікованих фахівців, старших офіцерів міністерства оборони України.
IMG_5107
Важливим був виступ Юрія Чижмара члена Координаційної ради руху сприяння територіальній обороні України, представники якої вели збори. В доповіді професійно проаналізовано стан справ з питань роботи громадських організацій
по створенню необхідних умов для розширення допомоги в мобілізаційній роботі, долучення патріотів до створення системи територіальної оборони, наведені приклади діяльності аналогічних фундацій в країнах Східної Європи.
Дуже важливим фактором фактичного успіху форуму була присутність старших офіцерів генерального штабу МО України, які з точки зору військових розповіли про принципи та конкретні дії генерального штабу, військових комісаріатів, місцевої влади про формування системи органів та підрозділів територіальної оборони України. Дали корисні поради отаманам, керівникам громадських організацій, які сприяють обороні нашої держави, самі були учасниками Революції Гідності та АТО на сході України. Підкреслювалась необхідність працювати разом, допомагаючи армії та владі, діяти одною командою, навчатися вирішувати проблеми уважно слухаючи одне до одного. Були й дуже гострі питання стосовно комплектації, забезпеченням необхідним спорядженням, чергування та взаємодії з відповідними структурами армії та громадянських інституцій.
IMG_5134
Враховуючи наш досвід в організації роботи по захисту областей південного сходу нашої країни, участь козаків в структурах самооборони, служби в армійських підрозділах, ми з полковником ЗСУ полковником Лапіним І.Є. (начальником штабу 37-го омпб, до речі , козацького) розповіли як була організована робота по протидії створення в нас “Новоросії”, недопущення до влади бандитів та проросійських найманців, спільну діяльність першої в Україні за часів її бойової новітньої історії координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації, підкреслили важливість плідної співпраці з правоохоронними та військовими підрозділами. Показали , що наш успіх був досягнутий завдяки об’єднанню всіх здорових демократичних сил суспільства та представниками нової влади. Особливо важлива волонтерська діяльність, за, цей період запорозькі козаки, у створеній операції “Козацький волонтер” допомогли армії різними речами до ста тон вантажів. А створення батальйонів тероборони стало завданням не тільки влади, а й козаків. Отаман Лапін , наприклад, призначений командиром 6-го батальну, а тисячі козаків вже демобілізовані й приймають участь у громадській діяльності та операціях “Дозор” та “Перехопленя” які ми проводимо з початку загрози захоплення областей з структурами СБУ та ЗСУ.. Звернули увагу ми на мисливців та необхідність теж долучати їх організації до необхідних, у складну ситуацію, заходів.Необхідність співпраці з військовими та іншими органами північноатлантичного альянсу теж є запорукою успіху і в нас є відповідні напрацювання.
Впевнений, що такі збори патріотичних сил повинні проводитися систематично. Нам треба розвивати оборонні напрями роботи. вивчати досвід в різних областях, накопичувати знання, навчати молодь. Думаю представникам генерального штабу теж було корисно побачити різні погляди на проблеми воєнного характеру, поспілкуватися, подискутувати й напевно допомогти керівникам патріотичних громадських організацій зрозуміти підходи та погляди командирів. Робота тільки почалася, але приємно, що рішення Другого історичного міжнародного конгресу козацтва не залишилися на папері.

З повагою, голова координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації,
керівник Всеукраїнського комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ ВРОУ Дмитро Сухінін

Урок мужності в козацькому ліцеї

Вже стало доброю традицією проведення уроків мужності отаманами та козацькою старшиною МСК ” Запорожська Січ” у козацькому ліцеї м.Запоріжжя. Діти з великим задоволенням приймали участь у цьому патріотичному заході. Керівництво КЗ” Запорізькі загальноосвітня школа – інтернат |-||| ст.√ 4 особисто директор Губіна Оксана Олександрівна багато уваги приділяє патріотичному вихованню юних громадян України. В ліцеї організовано і вже працює отряд юних Джурів в подальшому буде організовано козацький курінь ім.ДІ. Вишневецького- Байди. В подальшому в планах роботи багато цікавих патріотичний і культурних заходів. Особливі слова подяки за співпрацю з ліцеєм висловлюю президенту федерації Спас Олександрівському Притулі, Констянтину Рижову, та волонтерам ,які постійно працюють з цим закладом Марії Олександрівна Мороко.

Отаман ГО МСК” Запорожська Січ” генерал- осаул Лапін Ілля Євгенович

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.