Архивы за месяц Березень, 2017

Захід” Молодої Січі”

18 березня 2017 року вихованці обласної дитячої та міської молодіжної козацьких організацій Запорозького Коша «Молодої Січі» провели планові заняття з стрілецької підготовки на базі військової частини Запорізького гарнізону.
Представники військової частини зробили показ зброї на найвищому рівні – біля кожного виду зброї стояв свій інструктор, бійці були вдягнені у відповідну екіпіровку для наочності. Вихованці змогли відчути і на собі потужність, вагу зброї, бронежилетів, шоломів… Перед тим вихованці побачили, що таке казарма, каптерка, зброярня, штабні і стройове відділення. Троє з старшокласників вже влітку мають вступати після 9 класу до ліцею з підсиленою фізичною підготовкою «Захисник». Цікаво, що по завершенні екскурсії, абітурієнти казали: «Я ще більше хочу стати військовим!»
Керівники козацької організації висловлюють щиру подяку від себе і від вихованців офіцерам і сержантам підрозділу Збройних Сил України за патріотизм і розуміння виховної роботи серед шкільної молоді. Один день у війську зробив більше, ніж рік реклами на телебаченні.

Співпраця – на часі

Для встановлення тісної співпраці з місцевою владою та козацькими осередками з робочим візитом на Покровщині побували представники Міжнародного Союзу Козаків “Запорозька Січ” та координатори козацького руху при Дніпропетровській і Запорізькій ОДА.

Після короткочасного козацького кола біля каплички в селі Олександрівка, де вирішувались деякі організаційно-кадрові питання, голова координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА, член НСЖ України Д.В. Сухінін, голова координаційної ради з питань козацтва Дніпропетровської ОДА, Верховний отаман Всеукраїнської Академії козацтва М.М. Кущ, генеральний отаман МСК “Запорозька Січ” І.Є. Лапін, отаман Покровського осередку цього формування М.М. Никипілий, начальник штабу координаційної ради з питань козацтва В.М. Мельніченко, генеральний суддя МСК П.А. Білан, педагог-козак, відмінник народної освіти А.Д. Цвятков та інші козаки відвідали Покровську ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.
У навчальному закладі вони побували далеко не вперше, знову відзначили професійну майстерність педагогічного колективу та високий рівень патріотичного виховання учнівської молоді, схвально відгукнулися про участь школярів у Всеукраїнській патріотичній акції “Молоді – про українську армію”, започаткованій козаками. Козаки провели урок мужності, розповіли про операції “Дозор”, “Перехоплення”, “Козацький волонтер”, подарували бібліотеці школи літературу з Євроатлантичної інтеграції, взяли активну участь у святі “Посвячення в козачата”.
Цього ж дня відбулася робоча зустріч голови Покровської райдержадміністрації з вищевказаними посадовими особами (серед них – кілька учасників АТО) від МСК “Запорозька Січ”, який об’єднує козацькі формування шести областей України. Наголошували на необхідності співпраці та зміцнення зв’язків козаків із місцевою владою в багатьох питаннях, зокрема у військово-патріотичному вихованні, культурно-історичній роботі, втіленні у життя концепції “Інформаційний спротив”, всебічному сприянні наближенню перемоги у відстоєнні територіальної цілісності України.
Говорили також про наболіле: про нові форми роботи, шляхи координації дій, а то й об’єднання справді працюючих козацьких формувань (їх аж дев’ять на території району, але не всі сповідують проукраїнську ідеологію); про можливості фінансування козацьких заходів і деяких видів праці козаків місцевою владою; про виділення будівлі під офісне приміщення районного осередку МСК “Запорозька Січ”; про підтримку ініціатив отамана Покровського полку М.М. Никипілого (підполковника міліції, перевіреної часом людини, надійного бійця, якого бачили побратими в ділі, коли треба було захищати і ризикувати, і який має кількарічний досвід співпраці з райвідділом ВС у питаннях охорони порядку) тощо.
Сторони подякували одна одній за зустріч, домовилися про тісне подальше співробітництво і спільне долання перешкод, що виникають у суспільсві, особливо зараз, у фактично воєнний час, коли треба і інформаційно, і конкретними справами активно відстоювати не лише свої інтереси, а в першу чергу інтереси держави в усіх галузях життя і джерелах впливу на свідомість громадян.

Людмила ФЕДОРЕНКО
член НСЖ України.

Посвячення в козачата

З-поміж розмаїття дитячих спілок сучасного світу колектив Покровської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 давно обрав для себе (на думку дорослих і дітей) найдостойнішу – Козацьку республіку. Отож щороку до її лав приймають нових учнів, які хочуть носити звання “козачата”, жити за козацькими правилами і пишатися своєю Батьківщиною.

Не стала винятком і цьогорічна весна. На урочистості з нагоди посвячення в козачата прибули не лише майбутні козачата, а й сформовані в минулі роки дитячі козацькі загони, вчителі, батьки, представники Міжнародного Союзу Козаків “Запорозька Січ” з міст Запоріжжя і Дніпро та селища Покровське.
Після внесення прапора Козацької республіки почесними гостями відбулася, як і годиться, козацька перекличка, після якої школярики-другокласники заходилися доводити і словесно, й на ділі свою готовність поповнити лави козачат. Вони розповідали про себе і про те, як здобували знання та жили, готуючись до вступу в козачата і проходячи сходинками росту, тобто сходинками доброти, здоров’я, дружби, товариськості.

На вершину ж доблесті хлопчики і дівчатка піднімалися привселюдно, ніби здаючи екзамен на готовність служити Вкраїні. На “історичному” етапі діти розповідали, хто такі козаки, вивчали козацькі правила і козацькі заповіді, на “загадковому” етапі – відгадували патріотичні загадки, “на ігровому” – змагалися в конкурсах “Як козаки взувалися”, “Як козаки на конях стрибали” та “Як козаки через річку переправлялися”. А потім ще й піснями переконували, що вони вже доросли до статусу козачат.
Кожен учень 2-А і 2-Б класів із рук гостей, справжніх козаків отримав “Заповіді козаків” і “Посвідчення козачати”, а з рук матерів – гарячі українські козацькі пампушки. Берегинь козацького роду, козацьких традицій і козацьких звичаїв – педагогів Л.В. Пилипенко, Л.Є. Комарову, Т.О. Щепець, Л.П. Потапенко, В.А. Каліберду, Л.М. Потапенко – нагороджено грамотами Дніпропетровської та Запорізької облдержадміністрацій за співпрацю у патріотичному вихованні підростаючого покоління.
Готуючи цей захід, заступник з виховної роботи Світлана Миколаївна Микуліна, педагог-організатор Наталія Валеріївна Кондратенко, класоводи Людмила Володимирівна Пилипенко та Людмила Євгеніївна Комарова старалися організувати його так, аби діти не просто знали чи розуміли, а й усвідомили, що Запорозька Січ – це наша історія, збагачена біографіями наших предків, що козаччина була і є не лише виявом державності українського народу, а й джерелом лицарського духу, воїнської звитяги, палкої любові до рідної землі. Аби діти зростали свідомими патріотами своєї держави.

Людмила ФЕДОРЕНКО,
член НСЖ України.

Козаки побували на буремній Донеччині

Представники Покровського районного осередку Міжнародного союзу козаків “Запорозька Січ” відвідали з гуманітарним візитом одне з військових з’єднань у зоні АТО, а також провели урок козацької мужності для учнів Катеринівської школи.

Багато чуток ходить про козацькі формування, в тому числі про ті, що сформовані на Покровській землі, адже вони досі зазнають усіляких реформацій-трансформацій. Наче б і хороша справа – відродження давніх звичаїв і традицій, а багато чого сприймається людьми скептично, а то й насмішкувато чи з недовірою. Тому наша зустріч з отаманом Покровського осередку МСК “Запорозька Січ” М.М. Никипілим відразу перетворилася на діалог “правда-неправда”. Та суть не в цьому.
– Кожен має право думати й говорити так, як йому забажається, – висловив свою думку Микола Миколайович після кількох хвилин “докопування до істини”. – Всяке буває у житті. Але ми допомагали і будемо допомагати нашим військовим. А якщо виникне така потреба, то всі разом візьмемо зброю до рук і станемо на передній край у боротьбі за єдність, незалежність України і спокійне, щасливе життя рідного краю.
– Як же ви потрапили майже на передову цього разу?
– Та як і всі волонтери. Підготували “передачу” і поїхали. Правда, перед цим командир полку, що займається ремонтом понівеченої військової техніки, звернувся до нас сам із проханням “придумати щось” для забезпечення з’єднання комп’ютерним обладнанням.
– І знайшли? Хто цим займався?
– Майже чотири місяці ми збирали кошти і шукали підходящий варіант. В основному, вирішення цього питання лягло на плечі козаків Сергія Кравченка та Олександра Кошаріна. А відвозив оргтехніку, а заодно ще й теплий одяг, консервацію, інші харчі я з козаками Олександром Горбом і Миколою Барвіненком. Так і працює наш комп’ютер від 12 лютого у штабі згаданого полку.
– А чому саме в цей полк і чому саме вас просили про допомогу?
– Ну, напевно через те, що там служать четверо наших козаків, членів Покровського РО МСК “Запорозька Січ” – осавул Анатолій Кулинич, старший лейтенант ЗСУ Валерій Нещерет, Олег Кузнєцов та ще один заїжджий боєць, який у нас на Покровщині приймав козацьку присягу.
– І як ставляться до козаків професійні військові?
– Добре, з повагою, розумінням. До речі, кожен третій солдат полку вже зараз із гордістю носить козацькі зачіску (оселедець) і вуса, а деякі з них подали заяви для прийому їх у козаки нашого осередку. Тож після свята Пасхи ми плануємо ще одну поїздку туди ж для проведення процедури козацької присяги із залученням священика УПЦ Київського патріархату (це – одне з їхніх побажань). Зустрічали нас тепло, по-дружньому. Цього разу бійців полку було вишикувано на плацу, і ми спільно з їхнім командиром провели мітинг, присвячений Україні, патріотизму, любові і обов’язку захищати рідних та Вітчизну від усякого зла. А потім я, виконуючи доручення голови Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій ОДА Д.В. Сухініна, вручив козацькі відзнаки п’ятьом кращим бійцям полку.
– Чи є ще десь козаки-покровчани на передовій?
– Аякже, козаки нашого осередку Микола Цебелко, Ярослав Колісник та інші служать у різних військових з’єднаннях ЗСУ у зоні АТО.
– Чула, що ви не лише перед дорослими звітуєте про зроблене козаками, а й перед дітьми. Чи розуміє юнь, для чого це?
– Ще й як розуміє! Зараз діти у багатьох випадках, у тому числі й у патріотизмі свідоміші за деяких дорослих. Ось і 21 лютого наша “делегація” (я, військові старшини Анатолій Василенко і Микола Барвіненко, підосавул Олександр Горб та козак, донедавна учасник АТО Володимир Шпилюк) на запрошення дирекції Катеринівської ЗОШ побувала на зустрічі із школярами. Спільними зусиллями ми не просто провели урок мужності, а побесідували з підростаючим поколінням і про відродження козацтва на наших теренах, і про нашу волонтерську роботу, і про операцію “Дозор та перехоплення”, і про співпрацю з козаками інших формувань та Генеральною канцелярією нашої МСК, і про потребу бути сильними, грамотними, мужніми, щоб уміти захищати рідну землю в будь-яку хвилину, і про задум щодо організації козаками занять з допризовної підготовки школярів.
– А не сприймають хлопці та дівчата ваші розповіді, бесіди, заклики, як якусь гру? Мовляв, час такий настав, коли козацтво просто ввійшло в моду?
– Повірте, діти все це сприймають дуже серйозно. І їм треба допомагати дорослішати і виростати гідними синами і доньками рідної землі. Як говорить наш Верховний отаман Ілля Євгенович Лапін: “Діти – це наше майбутнє, наша зміна. Є діти – значить, є майбутнє у нас і є майбутнє у держави”.
– Дякую за бесіду.

Інтерв’ю вела Людмила ФЕДОРЕНКО
член НСЖ України з 2006 року.

Студенти, викладачі Запорізької державної інженерної академії та активісти козацької історичної бібіліотеки вшанували твори Т.Г.Шевченка

Студенти , викладачі Запорізької державної інженерної академії та активісти Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім . князя Д.І. ( Байди ) Вишневецького провели в читальному залі відомого своїми талановитими та відданими державницькій українській ідеї учбовому закладі цікавий урочистий захід – літературно-музичне свято – “Тернистими шляхами Кобзаря” , з нагоди 203-ї річниці від дня народження великого поета світового рівня -Тараса Григоровича Шевченка. Захід організувала кафедра українознавства академії. Також студенти та гості ознайомилися з новою експозицією з творів геніального майстра слова де була представлена література ЗДІА та козацької історичної бібліотеки. Книги для читачів ми зібрали в різних містах України, а поезію Тараса Григоровича в гарно оформлених та яскраво ілюстрованих зразках допомогли придбати Ю.Луценко, В.Кличко,Л.Лук’яненко. Думаю що популяризація українських авторів художньої та документальної направленності , спогадів та наукової літератури буди сприяти поверненю до витоків нашої високої культури слова. А проведені заходи свідчать про велику зацікавленість молоді в отриманні знаннь своєї історії та традицій через вивченя вагомого скарбу не тілки літкратури минулих столітть, але й сучасності. Сьогодні до проблеми розвитку світогляду. фундаментальних поглядів на вічні питання свободи, прав людини, добра, демократії та боротьби за незалежність, про що писав наш один з літературних першоходців та засновників письменницьких традицій необхідно ставитися більш уважно, а державі допомагати. як в нашій області , молоді , захисникам країни знайти правильні відповіді в творах вітчизняних авторів. впевнений, що долучення колег з обласних союзів письменників та журналістів, що надали згоду на спільну співпрацю надасть можливості суттєво розширити горизонти знаннь та допоможе виховати людину майбутнього з обізнану, свідому, з гарною освітою та непохитною громадянською поцицією – любові до рідної землі. Шана й дяка всім організаторам та учасникам заходу. В 2017 році Координаційна рада з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації, Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, МГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ” , ” Запорозьке військо низове “Запррозька Січ” , ГО “Козаки – Запорожці” планують планують провести аналогічні культурні зустрічі в лавах Збройних сил України ( 55-й артбригаді та 37-му батальйоні тероборони де вже створені філіали козацької бібліотеки.

З повагою, голова Всеукраїнського Комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ
член Національного союзу журналістів Дмитро Сухінін
Запоріжжя, оперативний штаб, 19 березня 2017 року.

Хроніка суспільно-політичних, науково-практичних, мистецьких та виховних заходів Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА. Сухінін Д.В.

Хроніка суспільно-політичних, науково-практичних, мистецьких, культурно-історичних та виховних заходів Кординаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації з 10 – го по 19-те березня 2017року.
1. Підготовка та прийняття активної участі у проведенні літературно-музичного свята “Тернистими шляхами Кобзаря” з нагоди ” 203-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка спільно із студентами та викладачами кафедри українознавства Запорізької державної інженерної академії та активом Першої Національної козацької громадської історичної бібіліотеки ім. князя Д.І. (Байди ) Вишневецького. Організація книжкової експозиції та виховної роботи із студентами з популяризації української літератури.
2. Підготовка до проведення урочистих патріотичних заходів – Дня добровольця, 100-я української революції, вшанування 25-ї річниці Малого Герба України.
3. Участь в організаційній нараді в облдержадміністрації від головуванням Бойко З.М.
4. Організаційно-інформаційні заходи з керівниками козацьких громадських формувань щодо проведення в містах та районах Дня добровольця. Підготовка документів щодо нагородження козаків-добровольців, учасників бойових дій. Підготовка відповідного засідання КРК ЗОДА.
5. Проведення урочистого зібрання учасників бойових дій, козацької старшини, науковців, представників Союзів журналістів та письменників, митців спільно з керівництвом Запорізької облдержадміністрації , Запорізької обласної ради ( Подорожко В.В. ) та офіцерами та солдатами 55-ї артбригади до Дня добровольця. Нагородження захисників України.
6. Участь в організації та проведенні урочистих патріотичних зборів у відкритті в Запоріжжі, по вулиці Добровольчих батальонів інформаційної дошки пошани загиблих учасників бойових дій.
6. Прийняття участі у національно-патріотичних зборах на о. Хортиця, мітингу на честь загиблих героїв у парку Металургів,
8. Участь в організації та проведенні виставки присвяченої добровольцям в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї,
9. Проведення в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти круглого столу з питань розширення національно – патріотичної та культурно-історичної роботи з керівництвом закладу та інформаційно-роз”яснювальних зустрічей з викладачами та заступниками директорів середніх шкіл області з питань громадсько-політичної курсу держави щодо теріторіальної недоторканості та подальшого розвитку волонтерського руху.
10. Участь керівників козацьких органіазацій в телепередачі – ” По суті ” з питань проведення антитерористичної операції та підтримці державної концепції інформаційногот спротиву антиукраїнській пропаганді.
11. Допомога в організації та проведенні в Запорізкій філармонії мистецького ансамблю пісні й танцю з м. Київ.
12. Урок мужності, прийом до лав козацтва в Покровській середній школі та патріотичні заходи в краєзнавчому музеї Покровського района, робоча зустріч з головою Покровської РДА ( Покровський полк МСК “Запорозька Січ”.
13. Організація спортивних обласних змагань федерації “Спас”.
14/ Підготовка до видання книги – “Новітня військово-політична історія Запорозького козацтва”.
В організаційних заходах активну участь взяли члени Координаційної ради з питань козацтва ЗОДА, МГО ” Міжнаподний союз “Запорозька Січ”, ГО “Козаки-Запорожці”, ГО ” Запорозьке військо ннизове “Запорозька Січ”, Велика Рада отаманів Запорозького козацтва, Федерація “Спас”, Запорозький звичаєвий лицарський орден ім. князя Д.І. ( Байди ) Вишневецького, Перша Національна козацька громадська історична бібіліотека, Запорізький гідроенергетичний коледж та Запорізька державна інженерна академія, Запорізький обласний краєзнавчий музей. Активну допомогу та участь надавало управління внутрішньої політики ЗОДА та департамент освіти та науки облдержадміністрації.

Голова Координаційної ради з питань козацтва ЗОДА Сухінін Д.В.
Запоріжжя, оперативний штаб, 19 березня 2017року.

Запорозькі козаки продовжили проведення Вскукраїнської патріотичної акції – “Молоді про українську армію” в гідроенергетичному коледжі Запорізької державної інженерної академії

В Запорізькій області набирає обертів третя серйозна творча робота учасників Революції Гідності, захисників – добровольців ЗСУ, педагогів та капеланів УПЦ КП щодо організації в школах, учілищах, технікумах та вищіх учбових закладах лекцій, семінарів та конференнцій щодо правдивого та об”єктивного освітлення боротьби за незалежність та теріторіальну цілісність нашої країни, недопущення планів ворогу по створенню химерних терористичних угрупувань та захоплення влади. На таких заходах використовуюсться відео та кіноматеріали, предмети спорядження та побуту, пояснюються дії щодо безпеки для життя та здоров”я у необхідних випадках. Розповідають наші побратими і про складності та жахи життя підлітків в окупованих та сірих зонах, бо багато з нас після звільнення багатьох селищ та міст наслухався та побачів руйнацію не тільки будівель чи інфраструктури , а може, це саме головне, морально-психологічного стану. Як активний учасник заходу впевнений, що таку ацію треба розповсюджувати на інші області України, долучаючи очевидців, людей живої сучасної бойової історії руху опору, бо виховання майбутніх поколінь вимагає правдивих та реальних прикладів звитяжної боротьби за віру та волю які передаватимуться згодом , як і вминулі часи “з уст в уста”. Пам”ятаю як ми колись уважно та зацікавлено інколи з гордістю, а інколи з ненавистб до окупантів слухали літопис колишньої світової війни від наших дідів та прадідів про кров, подвиги. великі людські драми та Велику Перемогу, що дала вирости новим поколінням громадян – захисників, громадян – нащадків славетних козаків – Запорожців.

От і сьогодні в гідроенергетичному коледжі зібралися учасники бойової визволної роботи, добровольці, волонтери , представники капеланського корпусу УПЦ КП а уважні слухачі – студенти мали змогу послухати від нас – учасників героїчних подій про те як днями та ночами, ризикубчи життям, бійці та командири не дали бандитам ствоити сірі чи чорні зони на нашій землі , рятували , навчали та допомагали дітям та літнім людям, ховаючи іх від обстрілів та прикриваючи своїми тілами. Як волонтери пробиралися крізь вогонь та міни до військових частин , везли теплі речі, листи від школярів з теплими зігріваючими душу словами великої шани й дяки за силу духу та колосальну волю до перемоги, несли та залишали частину свого серця , там на полях битв , де залишали своє життя кращі сини України заради миру та спокою на старовинній землі пращурів-козаків Гетьманщіни.

Дуже приємно , що на пропозицію проведення такої зустрічі з представниками педагогічного колективу та студентами з великим задоволенням та зацікавленістю відгукнулися директор Віктор В”ячеславович Черненко, викладачі – патріоти Приймак Оксана Василівна, Сичова Наталія Григорівна, Бірюкова Наталія Олександрівна, Виноградова Анна Сергійовна, Потапова Анжеліна Олександрівна. Треба сказати добрі слова й про аудиторію, наше майбутнє – про студентів сьогодні, а завтра керівників підприємств та науково-технічних організацій держави. Всі уважно слухали виступаючих, було помітно, що колектив учбового закладу налаштований на плідну співпрацю, гарно вихований та підтримуючий ідею єдності народу , священого права та обов”язку в складну годину допомгти депржаві та армії. А питання які задавали майбутні фахівці показали , що всі уважно слідкують за військово-політичною ситуацією, знають про видатні історичні події нашого минулого, переможних походів Запорозького козацтва. Було приємно відповідати , спілкуватися та планувати тематику наступних заходів з молодими активістами : Михайлом Хібіним, Володимиром Шаповаловим, Олександром Варениковим,Богданом Суіновим, Тимофієм Дикопавленко та іншими. Домовились й про створення козацького куреня , а шановні студентки попрохали не забути й про них, як берегінь. Така атмосфера інтересу, поваги, порозуміння могла бути тільки в закладі де національно-патріотичне виховання ведеться на високому професійному рівні, а активність студентів обумовлена бажаням педагогів нести не тількі спеціальні знання, а створити людину з міцними морально-етичними поглядами.

Досвід показав правильність дій Координаційної ради з питань козацтва облдержадміністрації, Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, МГО ” Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ “, по створенню лекторської групи та розповсюдженню акції, як одної з форм виховної роботи на інші області України. А долучення безпосередніх учасників подій сміливого капелана УПЦ КП отця Володимира Синєпольського, талановитого волонтера-вчітеля Сергія Ігнатченка, батьків учасників АТО Миколи Говорухи , Володимира Лютого, керівників учбових закладів та комадирів – добровольців, вже ветеранів руху опору Іллі Лапіна, Павла Івка та багатьох інших надасть можливість молоді знати правду вже про сучасну історію та сучасних видатних козаків.
Сьогодні Запоріжжя є полігоном нових ідей, методів та підходів до різних аспектів подальшої генези виховної, інформаційно-роз”яснювальної, культурно-історичної та військово-патріотичної діяльністі в умовах фактичної війни, а запорукою успіху є підтримка з боку облдержадміністрації та обласної ради народних депутатів, а результатом є мир та спокій на славетній землі Запорозького коша.

З повагою, Голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва , член Національного союзу журналістів України, кандидат наук з державного управління Дмитро Сухінін.
м. Запоріжжя, оперативний штаб, 13 березня 2017р.

Історія створення Запорізького коша

Звіт президента ГО «Всеукраїнська федерація «Спас» про роботу організації за 2016 рік та перспективи роботи в 2017 році

Шановні друзі, колеги, побратими!
В 2016 році ГО «Всеукраїнська федерація «Спас» працювала згідно програми діяльності, напрямків роботи, задекларованих на 2016 рік.
Заходи федерації проводилися згідно календарного плану.
Загалом Всеукраїнська федерація «Спас» проводила діяльність по семи напрямкам роботи:
– спорт;
– культура;
– козацька медицина;
– козацька педагогіка;
– військово-патріотичне виховання;
– соціальне партнерство;
– наука.
В напрямку «Спорт» наша організація розвиває українське національне спортивне єдиноборство – «Український рукопаш «Спас», українські національні види фізичної культури та спорту, українські національні засоби фізичного виховання, козацькі засоби фізичнї культури.
Щодо українського рукопашу «Спас», то можна сказати, що це сформований вид спорту, який занесений в Єдиний державний реєстр визнаних видів спорту в Україні. Календарний план всеукраїнських заходів вноситься в план міністерства молоді і спорту України, розроблена система державних спортивних розрядів і спортивних звань.
В 2016 році згідно календарного плану змагань були проведені чемпіонат України та Кубок України з українського рукопашу «Спас».
Питання , які стоять перед нашою організацією – це , насамперед, розширення кількості регіонів – учасників спортивних змагань з українського рукопашу «Спас».
Науково-методичним відділом Всеукраїнської федерації «Спас» розроблені доповнення до правил змагань з українського рукопашу «Спас», де введені правила змагань «Лава на лаву», як розділу українського рукопашу «Спас». Правила пройшли рецензію та затверджені міністерством молоді і спорту України. Розділ в 2016 році буде введений до класифікації видів спорту і учаники змагань можуть мати змогу для отримання спортивних розрядів і звань.
В 2016 році ми провели два Всеукраїнських турніри «Лава на лаву» спільно з Запорізькою філією Національної телерадіомпанії України. Наші змагання мали змогу дивитися глядачі не лише України, але і інших країн в прямому ефірі.
Всеукраїнська федерація «Спас» розвиває додатково, як розділ українського рукопашу «Спас», ще і українські національні види боротьби навхрест та на поясах. В 2016 році були проведені, як окремі Всеукраїнські турніри з цих видів боротьби, так ці види боротьби були інтегровані в комплексні змагання з видів боротьби та бойових мистецтв.
В жовтні 2016 року Всеукраїнська федерація «Спас» спільно з Запорізькою міською радою провела 4 Всеукраїнські козацькі ігри «Запорозька Слава» (друга назва Козацька Олімпіада). Цей проект об’єднав сім видів традиційних козацьких видів змагань, козацьких граїв: боротьба на поясах, фехтування на макетах козацьких шабель (м’яких), фланкіювання козацькою шаблею, метання козацького ножа, метання козацького списа, змагання “Лава на лаву”. Козацька олімпіада стала вже традиційними козацькими змаганнями.
Всеукраїнська федерація “Спас” в 2016 році в грудні заснувала пілотний проект роботи зі студентською молоддю вракурсі козацьких видів спорту. Була проведена на рівні Запорізьких ВНЗ Козацька універсіада з семи козацьких граїв:
– Козацька забава «Зняти шапку»;
– Фланкіювання (володіння) козацькою шаблею;
– Фехтування на м’яких козацьких шаблях;
– Боротьба «Підніми козака»;
– Боротьба «Виштовхни з кола»;
– Боротьба «Тягни бука»;
– Лава на лаву (варіант «Штовхач»).
Пропонується розширити проет Козацької універсіади до рівня всеукраїнського.
В планах Всеукраїнської федерації «Спас» в 2017 році впровадити в правила змагань з українського рукопашу «Спас» розділів з боротьби навхрест, на поясах. Проведення з розділів українського рукопашу «Спас» чемпіонату України і Кубку України.
Всеукраїнська федерація «Спас» ініцюювала перед мністерством молоді і спорту України визнання в Україні державою українських національних видів спорту Розроблене визначення поняття «Українські національні види спорту», визначені характерні особливості українських національних видів спорту. Процес визнання державою на жаль іде дуже повільно на наш погляд, але все ж рухається.
Підготовлені зміни до “Закону України про фізичну культуру і спорт”, в якому буде визначення українських національних видів спорту. Проект закону пройшов голосування профільного комітету Верховної ради України, отримав підтримку і зараз знаходиться на етапі винесення на голосування на засідання самої Верховної Ради України.
Визнання українських національних видів спорту державою є концептуальним кроком в національній системі фізичної культури і спорту і надасть можливість системної підтримки державою української національної фізичної культури.
В напрямку “Культура” основною метою діяльності Всеукраїнської федерації “Спас” є відродження, популяризація і розвиток бойової культури українського народу – системи звичаїв, обрядів, світоглядних аспектів щодо виховання і життя воїнської верстви українського народу.
Створений і успішно функціонує театр козацького бою “Запорозький Спас”. В осередках федерації по регіонам розвивається показово-видовищний та фолклорно-мистецький напрямки, проводяться показові виступи бойового мистецтва “Спас”.
Протягом 2016 року Всеукраїнською федерацією “Спас”, та за її сприяння проведено фестивалі бойового мистецтва: Всеукраїнський фестиваль національних бойових мистецтв “Дніпровські Пороги” (лютий, м. Дніпро), Всеукраїнський фестиваль козацького бойового мистецтва “Запорозька Січ” травень, м. Запорріжжя), Міжнародний фестиваль націоанльних воїнських та традиційних культур “Запорозький Спас” імені Анатолія Єрмака (серпень, м. Запоріжжя – м. Мелітополь), Всеукраїнський фестиваль “Витоки” (вересень, м. Дніпро). В регіональних осередках федерації проводилися фестивалі місцевого рівня. Ці заходи сприяють популяризації і розвитку бойової культури українського народу. В осередках федерації проводяться традиційно народні календарні свята: Різдво, Водохреща, Масляна, Великдень, Зелені Свята, Купала, Спас, Покрова та інші свята. Козаки та учні Всеукраїнської федерації “Спас” не тільки приймають участь в заходах, але і самі є ініціаторами і організаторами відродження святкувань традиційних народних свят в контексті бойової культури українського народу.
Ведеться робота по внесенню бойового звичаю українського народу “Спас” до реєстру нематеріальної культурної спадщини України під захистом ЮНЕСКО. Цей процес ведеться під координацію першого віце-президента Всеукраїнської федерації “Спас” Рижова Костянтина.
В планах Всеукраїнської федерації “Спас” в 2017 році ініціювати процес визнання міністерством культури України поняття “Бойова культура українського народу”.
В напрямку “Козацька педагогіка” основною метою Всеукраїнської федерації “Спас” є відродження кращих традицій козацької педагогіки, популяризація і впроваження в педагогічну систему передових та традиційних козацьких методів виховання, вивчення, дослідження та сучасний розвиток такого явища, як козацька педагогіка.
Для практичної реалізації принципів козацької педагогіки і впровадження їх в сучасний педагогічний процес Всеукраїнською федерацією “Спас” ініційовано створення на базі Запорізької школи-інтернату для малозабезпечених дітей № 4, школи –інтернату для обдарованих дітей “Козацький Ліцей”, де в педагогічний процес будуть впроваджені і вже впроваджуються принципи козацької педагогіки, ведеться національно-патріотичне виховання на базі козацького бойового мистецтва “Спас” в співпраці з Запорізькою обласною ДЮСШ з українського рукопашу “Спас” та Запорізькою обласною федерацією козацького бойового мистецтва “Спас”. На базі цього навчального закладу планується проведення багаторічного педагогічного експерименту по впровадженню козацької педагогіки на основі передових світових педагогічних методик в педагогічний процес, створення педагогічної моделі української шкли майбутнього на основі традицій козацької педагогіки.
Всеукраїнська федерація “Спас” співпрацює з ВНЗ України в даному напрямку. На базі Запорізького національного університету вже декілька років існує спеціалізація “Український рукопаш “Спас”, де випускники отримують диплом з спеціалькості “Фізичне виховання” зі спеціалізацією “Вчитель фізичного виховання. Тренер з українського рукопашу “Спас”. Випускники ЗНУ в подальшому працевлаштовуються в систему ДЮСШ та СК з бойового мистецтва “Спас”, загальноосвітні школи з викладанням українського рукопашу “Спас” на рівні секційної роботи.
В планах Всеукраїнської федерації “Спас” в 2017 році популяризація принципів козацької педагогіки і впровадження їх в педагогічну систему України, розробка і випуск науково-методичної літератури в даному напрямку.
Напрямок “Козацька медицина” передбачає вивчення передового досвіду козацьких цілителів, вивчення, популяризацію і розвиток козацьких методів оздоровлення і лікування. Для даного напрямку в рамках федерації створена Академія здоров’я і успіху “Спас” де ведеться системна робота вивчення аспектів козацької медицини і здорового способу життя, навчання бажаючих цьому напрямку та методикам особистого розвитку. Семінари Академії проводяться щомісячно в містах Запоріжжя та Дніпро. В панах 2017 року розширення діяльності Академії здоров’я і успіху по регіонам України.
В 2016 році реалізований пілотний проект щодо реабілітації воїнів – ветранів АТО методами козацької медицини. Протягом серпня два тижні був сворений мобільний центр козацької медицини під керівництвом козацького спасівського цілителя-лікаря Івана Васильовича Дудки. Проведена реабілітація декількох десятків ветеранів АТО з добровольчих батальонів в напрямку реабілітації опірно-рухального апарату, нервової системи та інших типових захворювань ветеранів АТО. Результат вразив навіть нас, організаторів. Реабілітація воїнів становила 100 % (!).
В рамках популяризації такого явища, як козацька медицина спільно з Запорізькою філією Націоанльної телерадіокомпанії України, автором-ведучим та Всеукраїнсько/ федерацією “Спас” тема козацької медицини була розкрита в серії програми “Козацька звитяга” та фільмі “Жити наново” які отримали популяризацію на міжнародому рівні в участі вдекількох кінофестивалях та конкурсах.
В планах федерації створення 2017 році Центрів козацької медицини в мережі Всеукраїнської фелдерації “Спас”.
Планується написання, розробка і випуск серії науково-методичної літератури даного напрямку.
Напрямок “Військово-патріотичне виховання” розвивається в мережі Всеукраїнської федерації “Спас” протягом усього існування організації.
Останні буремні роки україно-російської війни поклали свої реалії даного напрямку. Всеукраїнська федерація “Спас”, регіональні осередки протягом 2016 року системно співпрацювали з військовими частинами в напрямку волонтерства, допомоги в організації територіальної оборони. Багато хто з вихованців та членів федерації не лише є учасником бойових дій, ветераном АТО чи волонтером, але і є командирами успішних українських військових частин. По осередкам федерації проводилися навчальні семінари по рукопашному бою з бійцями військових частин.
В червні 2016 року був проведений пілотний експериментальний прооект “Хортицька Січ” по соціальній реабілітації ветеранів АТО, їх навчанню в напрямку інструктора початкового рівня рукопашу “Спас” та інструктора національно-патріотичного виховання. Проект був реалізований спільно з Запорізьким обласним центром патріотичного виховання (керівник Шконда Марина Анатоліївна). В результаті 15 ветеранів АТО отримали базові знання з козацького рукопашу “Спас”, основ національно-патріотичного виховання. 1/3 випускників на сьогодні працює на ниві національно-патріотичного виховання в районах, 1/3 ветеранів повернулась на службу в збройні сили України, 1/3 веде активну громадську діяльність в напрямку розвитку націоанльно-патріотичного виховання.
Проект планується в 2017 році розвивати по осередкам федерації.
Осередки Всеукраїнської федерації “Спас” є активними учасниками і співорганізаторами Всеукраїнської козацької спортивно-патріотичної гри “Сокіл-Джура”. В 2017 році планується ущільнити співпрацю з організаторами “Сокілу-Джури”, допомогти в організації системної проміжної секційної роботи даного Всеукраїнського проекту.
Системно і традиційно осередками Всеукраїнської федерації “Спас” проводяться літні вишкільні табори з бойового мистецтва “Спас” де поряд з вивченням бойового мистецтва “Спас” з вихованцями проводиться націоанльно-патріотичне та військово-патріотичне виховання. Це забезпечує системну роботу по підготовці вихованців таборів до захисту України.
Важливим аспектом напрямку військово-патріотичного виховання є організація зв’язку у співпраці з військовими частина ми та ветеранами АТО. В 2017 році планується посилити дану співпрацю. Планується розробка методичної літератури щодо бойового напрямку бойового мистецтва “Спас” для українських воїнів.
Напрямок “Соціальне партнерство” передбачає співпрацю в галузі громадянського суспільства, благодійної роботи, соціальної реабілітації.
Осередки Всеукраїнської федерації “Спас” є партнерами державних установ в галузі національно-патріотичного виховання та інших напрямків роботи федерації.
Важливою є співпраця з державними установами та службами через механізм громадських рад. Всеукраїнська федерація “Спас” є членом громадської ради при Держприкордонслужбі України, Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Кабінеті міністрів України.
Важливим аспектом цього напрямку є благодійна діяльність. Осередки Всеукраїнської федерації “Спас” на регіональному рівні проводять системну благодійну, волонтерську діяльність. В 2016 році Всеукраїнська федерація “Спас” прийняла системну і активну участь в проекті “Козацький волонтер”. Загалом загальна допомога армії при участі нашої оганізації перевалила за 100 т матеріальної благодійної допомоги.
Ведеться системна робота з дітьми з обмеженими можливостями. Соціальним партнеросм Всеукраїнської федерації “Спас” вже багато років є Запорізький дитячий будинок для хлопчиків з обмеженими можливостями (ДЦП, аутизм та ін.). Системна робота голови громадської ради цього закладу, віце-президента Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва “Спас” Притули Ніли дали можливість в 2016 році реалізувати проект залучення благодійників до допомоги даному закладу. Надана матеріально-технічна допомога. Вставелені склопакети на одному поверсі, побудований спортиний спеціалізований майданчик для дітей вихованців цього закладу.
В 2017 році планується розширення напрямку “Соціальне партнерство” на реніональних рівнях, враховуючи процес децентралізації.
Напрямок “Наука” є важливим напрямком діяльності ВУсеукраїнської федерації “Спас”.
Науковий напрямок передбачає собою ведення наукової діяльності в напрямках:
– бойові мистецтва;
– національна фізична культура і спорт;
– фізична культура і спорт;
– звичаєве право, як форма і джерело права;
– козацька медицина;
– козацька педагогіка;
– характерництво.
Для реалізації науковогї діяльності Всеукраїнською федерацією “Спас” спільно з Запорізьким національним універсистетом сворено Академію “Спас”, яка має на меті наукову діяльність в вищенаведених напрямках.
В 2016 році виданий збірник наукових статей Міжнародної науково-парктичної конференції “Національні воїнські культури в контексті світової цивілізації. Феномен.”, яка відбулась. в серпні 2015 року.
Виданий навчально-методичний посібник для учнів федерації “Правильник козака “Спасу”.
В жовтні 2016 року проведений круглий стіл “Україна, Хортиця в контексті світової цивілізації.
В березні 2016 року президентом Всеукраїнської федерації “Спас” захищена кандидатська дисертація (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Конох Анатолій Петрович) на тему “Підготовка мабутніх фахівців фізичної культури і спорту до використання національних засобів фізичного виховання професійній діяльності”.
В рамках зйомок телевізійної програми “Козацька звитяга” проведені зустрічі з вченими, дослідниками історії козацтва, зроблено декілька наукових досліджень і відкриттів щодо бойової спадщини козацтва, які планується описати в роботах 2017 року.
В 2017 році Всеукраїнської федерацією “Спас” планується проведення науково-практичних конференцій у напрямках “Звичаєве право Запорозької СІчі”, “Національні бойові мистецтва”, “Козацька педагогіка”, “Козацька медицина”, “Роль і місце України в контексті світової цивілізації”.
Сім основних напрямків роботи Всеукраїнської федерації “Спас” не є остаточними.
Важливим напрямком діяльності федерації є співпраця і парнерство з іншими видами бойових мистецтв, національними видами спорту і бойових мистецтв на всеукраїнському і міжнародному рівнях.
Всеукраїнська федерація “Спас” є націоанльним представником Міжнародної конфедерації бойових мистецтв (56 країн-членів конфеерації).
Всеукраїнська федерація “Спас” співпрацює з Національною федерацією рукопашного бою України, Всеукраїнською федерацією грузинської національної боротьби “Чідаоба”, представниками національниз видів ботьби: вірменської наіцональної боротьби “Кох”, азербайджансьої національної боротьби “Гюляш”, украаїнської бортьби на поясах та ін.
Всеукраїнська федерація “Спас” є партнером в багатьох проектах спортивних організацій східних єдиноборств та бойових мистецтв.
В 2016 році був проведений ХХ Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур “Запорозький Спас” імені Анатолія Єрмака де були предтавлені національні види боротьби та бойових мистецтв – партнери Всеукраїнської федерації “Спас”.
В 2017 році Всеукраїнська федерація “Спас” планує стати членом Во Мао – Всесвітньої асоціації бойових мистецтв.
В 2017 році планується завершення реєстрації Міжнародної федерації “Спас”.
В 2016 році плідною виявилася співпраця з Національною телерадіокомпанією України. В партнерсві створено 2 документальних фільми “Не шукайте Спас на чужині” (про бойове мистецтво “Спас”) та “Жити наново” (про козацьку медицину), створений 2 сезон телевійзіної програми “Козацька звитяга” (45 програм), в якій представтений розділ “Бойове мистецтво “Спас”.
В 2017 році Всеукраїнська федерація “Спас” планує совю діяльність по основним напрямкам роботи, які представлені на початку. Планується випуск серії науково-методичної літератури з бойового мистецтва “Спас”, створення навчальних фільмів. Планується продовження співпраці з партнерами федерації та розширення кола партнерів.
2017 рік має стати позитивним і активним роком в історії відродження бойового мистецтва “Спас”, розвитку Всеукраїнської федерації “Спас”.
Слава Україні!

«Козацька масниця»

В Запоріжжі 26 лютого на історико – культурном комплексі «Запорозький дуб» пройшло свято «Козацька масниця». Організаторами свята виступили Запорізька міська рада, ДЮСШ «Спас», Запорізький обласний центр патріотичного виховання молоді та Запорозьке Військо Низове «Запорозька Січ».
Свято «Козацької масниці» відкрив директор ДЮСШ «Спас» Костянтин Рижов, гостей привітав голова координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій обласній державній адміністрації Дмитро Сухінін.
У цей день запоріжцям випала нагода побачити дивовижний концерт за участю козацької православної школи»Спас», молодих запорізьких виконавців, а також фаер-шоу. Для гостей були проведені різноманітні конкурси, ярмарок сувенірів, всі бажаючі могли скуштувати смачні козацькі страви.
За традицією козаки в останній день перед великим постом збиралися і святкували сиропустну неділю, проводили різні козацькі забави-дуження, билися на кулачках. Козаки вважали, що кулаками допомагають вибити один у одного чортів , а потім попросили один у одного пробачення, і очисти свою душу перед великим постом. Так і сьогодні всі бажаючі мали змогу випробувати себе в боях лава на лаву, які організували спасівці для дітей, парубків і дорослих.
На завершення свята, опудало, яке є символом зими, спалили. Цей обряд означає, що холодній зимі вже настав час поступитися квітучій весні.

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.