БЕРДЯНЦІ ПІДТРИМАЛИ ЄВРОАТЛАНТИЧНУ ІНТЕГРАЦІЮ УКРАЇНИ

КОНФЕРЕНЦІЯ ІЗ СПРИЯННЯ ЄВРОАТЛАНТИЧНІЙ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ В БЕРДЯНСЬКУ СПІЛЬНО З ГО “ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СПРИЯННЯ ЄВРОАТЛАНТИЧЕНІЙ ІНТЕГРАЦІЇ”
Друзі! Сьогодні дуже важливо розуміння і підтримка громадянами України державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та практичних кроків щодо зближення з НАТО.

Не перший рік ми у місті Бердянську разом з військовослужбовцями підшефних військових частин, науковцями, освітянами, працівниками культури, громадськими активістами проводимо тематичні години, бесіди, лекції для молоді з питань євроатлантичної інтеграції України з розповсюдженням відповідної тематичної літератури. Важливо і надалі проводити ефективну інформаційно-роз`яснювальну роботу щодо підтримки стратегічного курсу країни на подальшу тісну співпрацю з Північно-Атлантичним Альянсом, популяризацію вступу України до НАТО.

З 2014 року Україна протистоїть російській агресії. Росія зруйнувала систему міжнародного порядку після Другої світової війни. Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО. Враховуючи незаконну анексію Криму та гібридну неоголошену війну на Донбасі, потенційну загрозу загострення положення на ТВД та антиукраїнські політтехнологічні проекти, у державі розробляється перспективний вступ України до НАТО.

У 2013 році лише 16 % українців підтримували ідею членства в НАТО. На сьогодні це – 59 %. Це – неймовірний результат після 70 років тоталітарного комуністичного режиму з мільйонами жертв через голодомори, війни, політичні репресії…

У бібліотеках міста виставлені на постійній основі тематичні книжкові виставки, інформаційні експозиції з питань діяльності Європейського Союзу та євроатлантичної інтеграції України. Мета наших просвітницьких заходів одна: довести до кожного бердянця, що агресія Російської Федерації проти України, анексія частини української території поставила перед Українською державою невідкладне завдання щодо реального забезпечення національної безпеки країни. Що вступ до НАТО сприятиме розширенню та поглибленню співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, зміцненню національної безпеки країни, а також матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності.

15 травня 2018 року у Бердянській міській бібліотеці відбувся методичний семінар з працівниками освіти і культури, за участю військовослужбовців Національної гвардії України і громадськості по виконанню Плану заходів щодо реалізації концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України у 2018 році.

Темою виступу голови громадської організації: “Запорізький обласний Центр сприяння Євроатлантичній інтеграції”, заступника голови обласної координаційної ради розвитку козацтва при Запорізької ОДА Дмитра Сухініна було надання рекомендацій у просвітницькій і інформаційно-роз’яснювальній роботі щодо курсу Євроатлантичної інтеграції України.

Дмитро Сухінін розповів присутнім про законодавчі акти нашої держави, цілі та завдання відповідної урядової Програми співробітництва Україна-НАТО, про історію створення та роботу з громадськими організаціями центру інформації та документації НАТО в Україні. Про те, що ідеї європейської та євроатлантичної інтеграції є консолідуючими, мають широку підтримку в українському суспільстві. Про що говорять соціологічні дослідження. Було також зазначено, що Альянс є надійною, дійовою структурою військово-політичного характеру та надійно, на протязі декількох десятиліть забезпечує мир та захищає Європу від можливих загроз захоплення територій своїх членів та війни.

Організація (НАТО) є однією з провідних міжнародних інституцій, яку поважають та з якою співпрацюють багато країн світу з метою дотримання міжнародного миру і безпеки. Під час гібридної неоголошеної війни з російським агресором співпраця України її міністерств та відомств, громадських організацій, Збройних сил як ніколи важлива, тому що дозволяє обмінюватися передовим досвідом в наукових, оборонних, дослідницьких та організаційних питаннях відносно тактики та стратегії оборони, боротьби з окупантами та бойовиками. Необхідність плідної спільної співпраці з фахівцями та військовими з подальшим вступом до НАТО вже нікому не треба доказувати.

Сьогодні суспільство готово відповідально вирішувати питання захисту своїх дітей та нащадків від можливих драматичних подій та зазіхань на наші землі з боку імперських російських сил. А перехід на нову техніку, отримання технологій, нового менеджменту і стандартів в армії дозволить створити незламну потужну військову силу, з якою будь який ворог України не захоче воювати.

Також Дмитро Сухінін розповідав про боротьбу за незалежність з терористами, російськими окупантами та бойовиками, про сміливість та мужність бійців, допомогу фронту, з ризиком для життя козаків-волонтерів, наголосив на необхідності підтримки Програми співпраці з НАТО та вступу до організації, враховуючи необхідність забезпечення системи колективної безпеки та миру в країні та Європі.
Вчителям і бібліотекарям міста було роздано книжки та інформаційні листи про важливі шляхи взаємодії України і НАТО: “Стислий огляд допомоги НАТО Україні”, “Посилена Передова Присутність НАТО”, “Кіберзахист НАТО”, “П’ять найпоширених російських міфів про НАТО”, “Що таке НАТО? Знайомство з Трансатлантичним альянсом”.

Після проведення у рамках методичного семінару інформаційної години “Український шлях до НАТО”, працівники освіти і культури, військові, представники громадськості обмінялись досвідом, професійними напрацюваннями в проведенні просвітницьких заходів з питань євроатлантичної інтеграції України, відповідно до розпорядження голови Запорізької ОДА від 20.03.2018 № 144 “Про виконанню Плану заходів щодо реалізації концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік”.

Взяли участь у методичному семінарі: голова громадської організації: “Запорізький обласний Центр сприяння Євроатлантичній інтеграції” Дмитро Сухінін, який виступив з доповіддю, представники відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Бердянської міської ради: Ірина Шинкаренко і Ігор Зубрицький, голова Центральної бібліотечної системи Гусак Г.М., керівник міського методичного об’єднання вчителів історії Лариса Дмитренко, військовий психолог 3-го патрульного батальйону Національної гвардії України Людмила Зубович, голова ГО інвалідів війни і збройних сил Микола Філімонов, військовослужбовці, працівники освіти (вчителі історії) і культури (працівники бібліотек), міські ЗМІ.

Ведучі, головний спеціаліст відділу внутрішньої політики, секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання Ігор Зубрицький і директор Центральної бібліотечної системи Галина Гусак подякували всім за активну участь у заході та обмін досвідом. Учасники зустрічі були єдині в необхідності проведення і надалі дієвих практичних шляхів щодо популяризації взаємодії України з НАТО, активізації національно-патріотичного виховання молоді, консолідації Бердянської громади навколо захисту територіальної цілісності та незалежності України, профілактики сепаратизму, увічнення пам’яті Героїв всіх поколінь-борців за незалежність України, подальшому наданні волонтерської допомоги Українській армії, проведенні дослідницької та просвітницької роботи з питань відродження та розвитку історичних, патріотичних та культурних традицій Українського козацтва у Запорізькому краю і місті Бердянську.

Відеопрезентацію про історію створення, основні принципи, головні напрямки діяльності блока НАТО і виставку книг про український шлях до НАТО підготували для присутніх працівники бібліотеки Олена Баєва, Людмила Ясинчук і Олена Буркут.

Всі виступаючі на методичному семінарі були єдині у тому, що важливим для історичного періоду, який сьогодні проходить Україна є факт серйозної науково-технічної, правової. оборонгої та фінансової допомоги з боку керівних структур Європи, США та НАТО в боротьбі за демократію, загальнолюдські цінності та недоторканість кордонів. Разом з Україною Північноатлантичний альянс став би сильнішим і ефективнішим, ніж сьогодні.
Член радакційної колегії альманаху “Українське патріотичне козацтво”
Ігор Зубрицький

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий

*

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.