До побратимів легендарного 37-го козацького батальону

Дуже приємно, коли в тебе є справжні друзі, що за декілька років важких іспитів, перемог, драматичних подій, багато разів доказали міцну єдність, непереборну силу волі, бажання та конкретні дії прийти на допомогу в мирному житті та на фронті. Вже четвертий рік народ об”єнався та не дозволяє супротивнику, зі зброєю в руках загарбати нашу рідну землю. А у боротьбі за людські цінності, філосовію правди та справедливості готові протистояти злу мільони громадян, сотні тисяч з яких знають, що таке війна, а інші, вдома піклуються, працюють, готують необхідну допомогу учасникам бойових дій за право жити в вільній країні, без диктаторів та рабської ідеології. Невипадково волонтерський рух, який без команд та спонукань. широко розгорнув свою благодійну діяльність в Україні. В Запорізькій області, що є прифронтовою в прямому сенсі цього слова, на яку у бандитів та загарбників були свої злочинні плани гарно пам”ятає складні місяці 2014-го року, коли ми могли стати фронтовою теріторію. Але народна воля, козацький патріотичний рух опору, самооборонці, а потім наші брати-добровольці Збройних сил України, армія спільно не допустили захоплення півдня та створення “сірої” зони. А волонтерський рух міцнішав, поширювався та спільно з армійськими підрозділами гартувався в боротьбі за свободу та європейські цінності. Вже в квітні 2014-го року нами була розпочати операція “Козацький волонтер”, організований штаб, до діяльності якого приєдналися козаки та берегіні з восьми областей України. Допомагали прикордонникам, національній гвардії, бригадам та батальонам. Так, влітку 2014-го було сформовано перший, ставший козацьким, овіяний славою героїв-захисників 37-й окремий батальон тероборони, де командиром та начальником штабу були наші побратими Олександр Лобас та Ілля Лапін та багато міливих наших земляків, де в липні 2015-го мав честь провести посвячення в запорозькі козаки, а отець Василь, священник УПЦ КП освятив важливе в житті кожного чоловіка рішення.
Тому й сьогодні ми з козаками-учасниками АТО, шановними берегінями, представниками-патріотами державної влади щотижнево, згідно плану роботи проводимо різні заходи для наших звитяжних воїнів.
Цього разу ми привітали бійців 37-го батальону, що захищають країну далеко від рідногот дому. У великій групі, що була сформована була дружня сім”я волонтерів з міста Запоріжжя та Пологівського району. Члени Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Запорізькій облдержадміністрації ( Дмиро Сухінін, заступник директора департаменту ЗОДА Олександр Зубченко), учасник АТО Тімур Книш, МГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ” (перший заступник начальника штабу, самооборонець Олександр Бистров), шановні берегіні: заступник голови Пологівської РДА Ірина Півень та керівник підрозділу Пологівської РДА Ангеліна Устименко, представники відомої групи “Космоледі”на чолі з Оленою Ганєвою, та колективом берегінь-волонтерок, що четвертий рік активно допомагають армії на чолі з Надією Мороз відвідали підрозділ з багатьма подарунками та важливими документами.
З початку всі дружньо переватажували багато коробок та ящиків, весело посміхаючись, з гумором та гарним настроєм закінчивши приємні хлопоти, командир, пане Володимир вишикував всіх для урочистих зборів. Найкращим офіцерам, сержантам та солдатам були вручені Почесні грамоти від голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля, мною були також вручені важливі для історії роду кожного козака-воїна Родові козацькі грамоти та передані вітання від “Соболя” та “Бронзи”, поінформовано про роботу та плани на майбутнє. Щиро привітали всіх присутніх шановні Ірина Півень, Олена Ганєва, Надія Мороз.
З гарним концертом талановитих майстрів, найсмачнішими варениками, смаколиками та піснями виступали присутні берегіні, справжні великі артисти та жінки з “золотими руками” та добрим серцем.
Також ми суттєво поповнили книжковий фонд філії Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І.Вишневецького(Байди), розповіли про нові книги про визвольний рух, Українське вільне козацтво, Гетьманську Державу, роботу Уряду УНР, Другу світову війну, мистецтво та культуру Київської Руси-України, легендарні бойові походи запорозького війська в часи Дмитра Вишневецького, Петра Сагайдачного, Івана Суліми, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Пилипа Орлика, скифсько-сарматський період, Голодомор в Україні. Проведена чергова роз”яснювальна робота з питань співпраці з НАТО та реалізацією положень відповідної програми. Бійцям вручені матеріали від Центру інформації та документації НАТО в Україні. Додали ми й художньої літератури від вітчизняних та зарубіжних європейськіх всесвітньовідомих авторів. Багато питань задавали бійці, цікавилися, читали анотації, вибирали літературу. Дуже важливо для розвитку культури та підтримки патріотичного духу воїнів мати можливість читати про героїчне минули нашого народу та козацтва, розуміти, що сьогодні, як і століття тому, ми нащадки великих прадідів захищаємо Добро, Справедливість, Волю нації та не підкоремося поработителям.
Час швидко пролетів. У всіх був гарний настрій, не хотілося прощатися та їхати додому, бо дуже тепла та щира атмосфера, яку створили берегіні, волонтери, козаки та наші герої-воїни назавжди подружили всіх розумінням правоти та необхідності наполегливої праці в тилу та на фронті заради мирного та щасливого майбутнього наших дітей.
Також наші захисники передали щирі вітання колективу учнів та викладачів комунального закладу “Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді” ЗОР при департаменті освіти та науки ЗОДА де в короткий час була реалізована блискавична ідея створення за стародавніми зразками оберегів для військових у вигляді гарно зроблених кукол-українських берегінь. що нами були вручені на зібранні. Вони теж будуть обороняти наших побратимів від ворога.
Слава Збройним силам України! Велика подяка всім волонтерам!
З повагою, координатор штабу всеукраїнської операції “Козацький волонтер”, похідний отаман МСК “Запорозька Січ” Дмитро Сухінін.
Запоріжжя, обласний оперативний штаб запорозького патріотичного руху опору.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий

*

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.