Сухіхін Д.В. : в Запоріжжі відкриється перша козацька історична бібліотека

Рада отаманів Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» підтримала ініціативу похідного отамана ,автора книг, історика, кандидата наук з державного управління Сухініна Д.В. про створення в Запоріжжі першої національної козацької бібліотеки ім. Д.І. Вишневецького – Байди. До такого висновку прийшли активісти руху проаналізовавши стан справ з навчанням, рівнем знань, матеріальними можливостями молодих козаків. На жаль, й сьогодні дуже складно отримати можливість купувати дорогі , але так необхідні для патріотичного налаштованого громадянина-козака книги про справжню , реалістичну, правдиву історію бойових походів, війни де брали активну участь пращури-герої. Виникає багато проблем з пошуком та інколи відсутністю часу. Але в минулі часи на теренах нашої держави і в період Київської Русі і в період існування Гетьманської  Держави освіта, знання своєї історії були природним елементом виховної роботи старших поколінь. Європейський підхід , освітні стандарти високого рівня були нормою де інколи й Захід брав приклад організації роботи. Тому сьогодні треба зробити навчання та отримання знань доступними та безкоштовними як планується . За відповідним рішенням козаки будуть користуватися бібліотечним фондом без оплати. На конференції  свій внесок у вигляді історичних та документальних творів зробили  Сухінін Д.В. , Рижов К.А., Шеремет А.М., Лютий В.М., Галич С.Г. Ідею підтримали керівники Запорізької ОДА, депутати, активісти козацького руху. Відкриття бібліотеки планується на другий квартал 2016року.

IMG_6838 IMG_6840 IMG_6841 IMG_6844 IMG_6862 IMG_6865 IMG_6822 IMG_6823 IMG_6826 IMG_6831

 

В Запоріжжі козаки провели обласну науково-практичну конференцію за темою «Запорозькі козаки — фундатори гетьманської держави»

 

11 лютого 2016 року в Запоріжжі,в приміщенні обласної ради була проведена науково-практична конференція за темою : « Запорозькі козаки – фундатори Гетьманської держави». Враховуючі інтерес та актуальність теми до отаманів та видатних козаків приєдналися та були запрошені представники вищих учбових закладів, автори книг, доктори та кандидати наук, представники депутатського корпусу та облдержадміністрації. Доповідач голова коордради  Сухінін Д.В. підкреслив необхідність вивчення державницької роботи апарату управління, яку було створено керівниками боротьби за свободу й незалежність країни – гетьманами Богданом Хмельницьким, Іваном Мазепою, високоосвіченими старшиною та полковниками, в умовах запеклої війни зробивших ефективно діючий механізм керування та організації суспільства. Багато років система дозволяла вирішувати питання культурного, релігійного, громадського, господарчого та військового характеру. Особливу роль мало прийняття багатьма містами України Магдебурзького права, де правовідносини між владою та громадянами, владою та територіальною громадою вирішувалися шляхом використання демократичного інструментарію. Основи політики в галузі державотворення та прийняття загальноміських чи загальнодержавних рішень були закладені ще в період існування Київської Русі та фундаментом на початку розбудови права та органів влади був беумовно Звичай, на підставі якого почала пізніше існувати «Руська правда» та «Правда Ярославичів». Також Дмитро Валентинович. як державний діяч та науковець зі стажем підкреслив гостру необхідність реформування старої , з великими ознаками та недоліками радянських часів державної та муніципальної систем управління, й наголосив на підтримці авангардом українського народу – козаками програми змін діючого законодавства , запропоновану Президентом України  та закликав громаду козаків не тільки займатися допомогою армії та бойовою роботою, а як в минулі часи приймати участь у виборчому процесі, висувати активних та талановитих і чесних людей в депутатський корпус. Багаторічна робота координаційної ради з питань козацтва із обласною державною владою та муніципалітетами ще раз доказала правильність обраного шляху на взаємодопомогу , конструктивну роботу майже в період загострення конфлікту на сході України та наявність фронту біля нашої області. Сьогодні, як і в минулі часи національно-визвольної війни державний апарат необхідно не тільки змінювати за європейськими стандартами, враховуючи бажання людей та їх відношення до якості державних послуг, а й запроваджувати систему обрання до влади кваліфікаційних кадрів в тому числі з лав запорозького козацтва.

В ході обговорення ґрунтовної та інтересної з громадсько політичної точки зору виступили майже всі учасники зборів. Так, єпископ Запорозький та Мелітопольський владико Фотій підтримав основні тези доповіді та закликав прискорити вдосконалення системи надання послуг громадянам, які подають заяви та пропозиції, щоб викреслити факти тяганини та втрат документів. Професор , доктор наук Лебединець М.Г. запропонував козакам готуватися до виборів та працювати над собою , вивчати документи та нормативні акти. Президент федерації «Спас» Притула О.Л. розповів про необхідність використання норм звичаєвого права в житті та державному будівництві, навів приклади спільної співпраці та проведення наукових заходів із студентами та викладачами вищих учбових закладів. Підтримали ідею участі у виборчому процесі козаків й отамани Рижов К.А., Белан П.А., Галич С.Г., Шеремет А.М.,Кириченко С.П., який розповів про труднощі операції «Перехоплення» її важливість, але зазначив необхідність підтримання реформ. Директор видавництва «Дике поле» , суддя «ЗВН Запорозька Січ» Лазутін О.М. підкреслив велику користь суспільству від допомоги, в тому числі й інтелектуальної складової від козацтва та теж підтримав пропозиції. Генерал Лютий В.М., та полковник поліції , ветеран правоохоронних органів Нестеренко В.В., виступили за подальшу співпрацю в галузі взаємодопомоги в захисті прав та свобод громадян. Куратор з організаційно виховної Мелітопольського державного педуніверсітету  ім.  Богдана Хмельницького Гузь В.В. запропонував проведення наукових заходів для навчання козаків, інтересно розповів про роботу  створеного нещодавно козацького куреня МСК «Запорозька Січ» та надав слушну пропозицію щодо запрошення до участі у виборчому процесі козаків-учасників АТО. Зубченко А.С. подякував присутнім за плідну співпрацю та взаємодопомогу й наголосив на необхідності в подальшому поширювати досвід роботи та прийняти участь у виборчому процесі. Шановні учасники конференції підтримали пропозиції доповідача та виступаючих, подякували організаторам та прийняли рішення на зборах коордради , Ради Отаманів України закликати активну частину організацій провести відповідну роботу щодо виборів в органи місцевої влади. Вивчити та врахувати історичній досвід Гетьманської Держави та підтримати курс на реформування органів державної влади та муніципалітетів по розширенню повноважень громад та підвищення якості послуг запропонований Президентом України Петром Порошенком.

 

Влада разом із родинами загиблих бійців визначила їх потреби

Учасники АТО та їх родини отримують усю передбачену соціальну допомогу. Обласна влада сприяє вирішенню питань з отриманням житла, пільг, пенсій, лікуванням. Разом з тим, в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль ініціював зустріч за круглим столом з родинами загиблих, щоб із перших вуст почути про їх потреби,  обговорити питання соціального захисту тощо.

Учасники зустрічі окреслили основні проблеми, з якими стикаються сім’ї загиблих: це отримання ордера на житло, виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника, працевлаштування матерів загиблих,  лікування й оздоровлення дітей.

За словами заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, процес передачі житла родинам загиблих –  не простий, але влада робить усе для того, щоб родини захисників мали гідні житлові умови. Як повідомив посадовець, держава та обласний бюджет виділяють кошти на придбання житла і є змога надавати допомогу сім’ям загиблих. Але на обліку на отримання житла наразі перебуває п’ять сімей із 116 зареєстрованих загиблих. Усі пенсії та виплати нараховуються вчасно, але деякі труднощі з отриманням грошей можуть виникати через технічні проблеми банку.

Керівник запорізького об’єднання сімей загиблих воїнів АТО Тетяна Завада звернула увагу на те, що багато матерів бійців ще не вийшли на пенсію, але роботу знайти не можуть. Едуард Гугнін запропонував скласти список матерів, щоб надати їм допомогу у  працевлаштуванні за фахом.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Ігор Мещан, оздоровлення дітей – один із пріоритетних напрямів роботи влади. Щоб отримати змогу відпочивати в оздоровчих закладах чи лікуватися в санаторії, необхідно стати на облік в управлінні соціального захисту.

Порушувалися також й інші питання. Зокрема, матері загиблих бійців запропонували в парку Металургів розширити стенд з фотографіями загиблих та встановити по області меморіальні дошки пошани. Такі ініціативи обласна влада повністю підтримала.

— Завжди приходьте для вирішення різних питань і проблем, з якими вам доводиться стикатись. Ви можете звертатися до обласної адміністрації, в районні управління соцзахисту. Це наша не остання зустріч, — запевнив Ігор Мещан.

Запропонував допомогу і заступник військового комісара по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов

— Ми всі в боргу перед вами. Ви втратили синів, а ми – захисників. Наш обов’язок  – дбати про вас. З усіма питаннями приходьте у будь-який час, — запропонував офіцер.

 

Управління у справах преси та інформації

Костянтин Бриль візьме участь у засіданні Ради регіонального розвитку

В.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль відбув у відрядження до Києва. Керівник області візьме участь у засіданні Ради регіонального розвитку. Захід відбудеться сьогодні під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Відповідно до порядку денного розглядатимуться питання про шефську допомогу з’єднанням і військовим частинам Збройних Сил України та сприяння комплектуванню Збройних Сил України особовим складом на контрактній основі; питання детінізації економічних процесів, діяльності ЦНАПів та стандартів надання послуг, а також державної підтримки професійної технічної освіти.

 

Управління у справах преси та інформації

Земля Саксонія-Анхальт і Запорізька область налагоджують культурний обмін

Під час поїздки делегації Запорізької області до землі Саксонія-Анхальт (ФРН) учасники двосторонніх зустрічей обговорили ряд актуальних питань розвитку культури. Про те, які це питання і як вони  вирішуються, поінформував директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

Так, у рамках зустрічі з керівниками міста  Магдебург та представниками дорадчих органів ландтагу та мерії досягнуто попередніх домовленостей щодо культурного обміну. На запрошення німецької сторони творчі колективи Запорізької області візьмуть участь у традиційному фестивалі до дня міста Магдебург. Зі свого боку запоріжці передали до бібліотеки мерії перший том „Усної історії російсько-української війни 2014-2015 років”, виданий у Запоріжжі. Як зазначив Владислав Мороко, це видання дозволить більш чітко зрозуміти події останніх років в Україні, що є  важливо для розвитку  співпраці між нашими громадами.

Крім цього, запорізька делегація ознайомилася з діяльністю Міністерства культури і освіти землі Саксонія-Анхальт. У ході „круглого столу” німецька сторона презентувала власні здобутки у напрямку співпраці з ЮНЕСКО. Так, за останні роки основним акцентом роботи стало занесення до переліків всесвітньої культурної спадщини об’єктів архітектури – як окремих будівель, так і комплексів забудов. Представники запорізької делегації також презентували свої напрацювання в цьому напрямку. Зокрема, протягом останніх років тривала активна робота щодо занесення до списків ЮНЕСКО історико-культурного заповідника «Кам’яна Могила», що на Мелітопільщині. Цей об’єкт уже знаходиться з 2006 року в попередньому списку, а в 2016 році буде занесений до переліку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Втім,  на цьому запоріжці не збираються зупинятися – наступними об’єктами, які готуються до номінації, є курганний могильник „Солоха” та о. Хортиця. Представники Міністерства культури землі Саксонія-Анхальт запропонували надати всю можливу допомогу в прискоренні процесу створення номінаційного досьє та сприяти залученню до цього фахівців з Мюнхена та Берліна. Німецька сторона запропонувала розпочати роботу і в напрямку об’єктів архітектурної спадщини. Такими визначили два комплекси – «Соцмістечко» в м. Запоріжжя та «Садиба Попова» в м. Василівка.

Широка презентація «Усної історії російсько-української війни 2014-2015 років»  відбулася під час зустрічі запорізької делегації в Центральному бюро землі Саксонія – Анхальт з питань політичної освіти.

— Соціально-політична ситуація всередині країни та зростаючі темпи дружніх відносин між Україною та Німеччиною вимагають від нас більш широкої просвітницької роботи в німецькому суспільстві. Саме тому важливо збільшити кількість зустрічей між представниками громадянського суспільства та наукової спільноти наших країн,  надати громадянам Німеччини інформацію про події в Україні з перших рук, без «північно-східних посередників», – зазначив Владислав Мороко.

За результатами презентації досягнуто домовленості про проведення більш широкої акції з ознайомлення саксонців з військово-політичною ситуацією в Україні в цілому та зокрема в Запорізькій області. Погоджено проведення презентацій у м. Магдебург ще трьох томів «Усної історії російсько-української війни 2014-2015 років» навесні 2016 року. Крім того, очільник Центрального бюро запропонував провести у серпні-вересні 2016 року презентацію пересувної експозиції «Історія Магдебурзького права» в музеях та бібліотеках Запорізької області. Запоріжці радо прийняли і цю пропозицію.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

*

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.