В Запоріжжі пройшов Третій історичний міжнародний Конгрес козацтва

За новою традицією із стародавнім корінням, починаючи з 2014-го року, а потім в 2015-му, 2016-му роках за нашим запрошенням на землю козацької волі та звитяги приїжджали козаки, старійшини, отамани щоб як і в далекі століття середньовіччя зібратися разом та прийняти важливі, інколи доленосні рішення для всіх патріотів, для кого честь, воля, віра, життя українців та їх майбутнє мають головне значення.

 

В період початку окупації та війни з кремлівськими найманцями та бандитами після Революції Гідності переважна більшість українського козацтва ділом доказала гідність колишнім героям Запорозького Війська Низового.
Протягом останніх чотирьох років козаки – учасники Революції Гідності, Герої АТО, волонтери, шляхом участі та ухвалення рішень на вищому рівні  козацької демократії – Великий Раді Отаманів України (2014 р.) та двох Міжнародних Конгресах Козацтва (2015-2016 р.р.) спільними зусиллями будували систему інформаційного спротиву агресорам, приймали важливі історичні рішення  в новітній військово-політичній історії нашої держави.

 

Для наших нащадків, як і для нас, що вивчали історію пращурів – героїв буде завжди важливо знати правду про український патріотичний козацький рух спротиву терористам та загарбникам. Тому, збереження документів, рішень, матеріалів всеукраїнських високих загальних зборів із запрошенням іноземних союзників та нащадків козаків-повстанців минулих віків для нас всіх це вкрай важливі дії.

 

Важливою подією для козацького товариства та України в цілому стало проведення  Третього Історичного Міжнародного Конгресу Козацтва, його рішення, виступи делегатів, пропозиції та звернення.

 

Пленарне засідання Конгресу почалося ґрунтовною доповіддю про проведену роботу, виконання попередніх Резолюцій, завданнями та планами на майбутнє. Виступив Голова Великої Ради Отаманів Запорозького козацтва, очільник Запорозького козацького патріотичного руху опору з 2014-2017р. Дмитро Сухінін (Гора). Він дав характеристику стану справ в козацькому русі. Звітував про проведення операцій “Дозор”, “Перехоплення”, результатів діяльності всеукраїнського штабу операції “Козацький волонтер”. Проінформував делегатів щодо організації всеукраїнського козацького патріотичного руху інформаційного спротиву згідно з відповідною Доктриною інформаційної безпеки України, тренувальних та навчальних заходів в системі місцевої територіальної оборони, проведення круглих столів, науково-практичних конференцій, семінарів, зустрічей з військовослужбовцями, молоддю, козаками. Поділився досвідом створення сайтів та підготовки матеріалів про події на фронті, у волонтерському русі, допомоги армії. З серйозних проблемних питань, невирішених по теперішній час Дмитро Валентинович назвав відсутність державної та місцевих прогорами розвитку українського козацтва. Навів позитивний приклад Запорізької області, де з 2015-го року діє така програма, налагоджений діалог з владою, не без проблем (ще залишилися багато “януковців”, що свідомо гальмують діяльність). Окремо відзначив, позитивний досвід проведення спільних заходів на рівні районів Запорізької та Дніпропетровської областей, проведення операції “Лісоруб”, де спільно з правоохоронними органами козаки протистоять організованій злочинності.

 

Було запропоновано розповсюдити практику утворення Координаційних рад з питань розвитку козацтва при ОДА в усіх областях України. Прикладом такого досвіду є Запорізька область, оскільки, саме у Запоріжжі було вперше утворено Координаційну раду з питань розвитку козацтва при Запорізькій ОДА, до якої були залучені учасники АТО, волонтерів, науковці, представники творчої інтелігенції.
Серед досягнень роботи Великої Ради Отаманів Запорозького козацтва та Координаційної ради при ЗОДА було відзначено організацію та проведення всеукраїнських національно-патріотичних акцій: – “Молоді про українську армію”, “Вшануймо могили пращурів – героїв козаків”, “Вшануймо українську історичну літературу”.

 

В рамках інформаційно-публіцистичної діяльності отаман  Сухінін Д.В. відзначив позитивний здобуток – публікацію книги пана Дмитра – “Вогняні роси” про новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва (із спогадами воїнів АТО про боротьбу з окупантами, волонтерську та політичну діяльність на захист інтересів, віри, демократії та територіальної цілісності України у московсько-українській війні ХХІ століття).
Показово, що на третьому Конгресі практично одноголосно була підтримано  включення у  Резолюцію бажання бачити майбутнє України в Європейському Союзі та НАТО.
Такі питання вже не обговорювалися довго, бо війна, окупація екологічна катастрофа на Донбасі, мільйони безхатченків, безправність та диктатури так званих “ДНР” та “ЛНР” більше ні у кого не викликали вагання підтримувати чи не підтримувати курс політичного керівництва держави. Всім вже давно зрозуміло-тільки в союзі з демократичними вільними та економічно розвиненими країнами, в потужному оборонному союзі – НАТО нам можливо протистояти кремлівським агресорам та окупантам.

 

Особливою була тема доповідача щодо підтримки рідної Української Церкви щодо прагнення відновлення історичної правди та справедливості.
Товариство одноголосно підтримало включення у резолюцію пунктів щодо сприяння процесу створення Української Єдиної Помісної Православної Церкви. Позитивно відзначено діяльність Патріархів Варфоломія та Філарета, дії  Верховної Ради України, Президента України Петра Порошенка.

 

Також, викликали інтерес такі питання як наявність в лавах козацтва в Україні, непатріотичних організацій, з небезпечною ідеологією “русского мира”, “отдельной титулярної коренной народности” , з “казачками”-титушками, які приймали участь у побитті людей – мирних протестувальників на Майданах в областях в тому числі в Запоріжжі – “панчинківці”, що не приймали участь у боротьбі за віру та волю, у волонтерстві, а вижидали або таємно проводили підривну в тому числі ідеологічну роботу. Сміх викликали утворення організацій з так званими багатьма “гетьманами” на чолі. Історія України добре пам’ятає чим закінчувались ігри в розподіл України на багату кількість таких керманичів, якою високою ціною платили цілі покоління від ганебної боротьби за владу, в період Руїни та розбрату в керівництві отаманів. А в період теперішньої запеклої боротьби за щасливе майбутнє наших дітей та онуків це зовсім не смішно, а прямо підриває обороноздатність країни. Було висунуто пропозицію вивчити досвід демократичних держав Східної Європи, Прибалтики, особливо побратимів з Литовської республіки, які були присутні на Конгресі. Вельмишановні побратими з організації Стрільців та представники посольства Литви вперше в історії проведення Конгресів приймали участь у роботі заходу. Велика їм дяка та повага!

 

Перед делегатами Конгресу виступили представники Литовської делегації: Міндаугас Бабонас, Вітаутас Зіманчіус та Кестутіс Бауза. Литовські колеги проінформували присутніх про литовський досвід створення єдиної парамілітарної організації «Союзу стрільців Литви» для територіальної оборони зазначеної країни.

 

З великою увагою делегати слухали доповіді вельмишановних гостей з республіки Литва, представників Союзу стрільців Литви та посольства республіки в Україні. Побратими розповіли історію створення організації, нелегку боротьбу з окупантами, з далекого 1918-го року, діяльність повстанців в період Другої світової війни, в період окупації СРСР, навчальну та військову підготовку в теперішній час, з метою в будь який час захистити незалежність Литви, співпрацю із Збройними силами та підрозділами НАТО, органами державної влади та місцевого самоврядування. Шановні гості підкреслили важливість єдності цілей, завдань, керівництва та організаційної структури для успішного виконання оборонних завдань. Такий досвід, реально створеної та дієвої організації, як приклад приємно вразив присутніх і надихнув на конкретні дії з об’єднання зусиль та розробці нормативних актів або Закону про Єдине козацтво в Україні.

 

Козацьке товариство з увагою сприйняло доповідь старійшини козацтва –генерал-хорунжого Українського Вільного Козацтва,  Першого заступника Кошового отамана і речника зовнішніх справ Коша Козацтва Австралії ім. гетьмана Петра Сагайдачного – Юрія Менцинського.

Вельмишановний пан Юрій привітав присутніх від козацтва Австралії, зокрема м. Сідней. Позитивно відзначив надання Україні Томосу про автокефалію православної церкви.

 

Ю. Менцинський зазначив, що українська діаспора добре сприймає демократичні здобутки в Україні, зокрема, що стосується свободи слова. Наш вельмиповажний австралійський побратим рішуче засудив політику Путіна та його приспішника Лаврова щодо України. Засудив використання Росією козацького чинника у власній агресивній терористичній політиці. Зокрема відзначив підступне намагання московітів замаскувати власні регулярні війська під виглядом козацьких організацій так званого «Всевеликого війська донського».

 

Конгрес привітав Голова Старшинської Ради Українського Козацтва Канади, генерал-хорунжий Армін Конн. Шановний старійшина наголосив на необхідності засудження світовими інституціями та козацькими організаціями російської агресії та адекватної відповіді окупантам. Висловив сподівання що заходи Конгресу сприятимуть об’єднанню українського козацтва.

 

Від імені українського козацтва в Естонії з вітально доповіддю виступив отаман Українського Козацтва в Естонії пан Володимир Паламар. Пан Володимир підтримав пропозиції висловлені на Конгресі, зокрема, включення до резолюції пунктів про євроатлантичну інтеграцію України. Відзначив, що Естонія цілком підтримує ініціативи української влади на міжнародній арені. Від козацтва Естонії висловив підтримку ініціативам Конгресу.

 

Участь у заходах Конгресу взяв отаман козаків Словаччини Йозеф Затько, який висловив підтримку Конгресові та підтримав положення проекту резолюції Конгресу.

 

Привітав та висловив підтримку пропозиціям до проекту резолюції Конгресу, також, отаман Українського козацтва Швеції – Олександр Еріксон.

 

Високоповажне зібрання погодилось з тезами доповіді та подякувало за роботу Великої Ради Отаманів Запорозького Козацтва до складу якої входить вісім областей України. З діловими та правильними пропозиціями виступили старійшини козацького руху опору агресорам та окупантам – Костянтин Лямцев, Володимир Мельник, Георгій Шаповалов, отамани учасники оборони області та відповідних операцій “Дозор” та “Перехоплення” – МГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ” – Микола Никіпілий, Олександр Литвин, голова ради отаманів Володимир Лютий, Микола Григоряк, Ігор Грицаєнко, Володимир Братищенко, Юрій Хижняк (учасники АТО, герої – воїни).

 

Конструктивні та цікаві пропозиції Були висловлені головою координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА Костянтином Рижовим, президентом всеукраїнської федерації “Спас” Олександром Притулою, священиком УПЦ Київського Патріархату отецем Василем (Терно).

 

Поділились цінним досвідом роботи вельмишановні гості з різних областей нашої країни – отаман Петренко з Черкас, заступник отамана Усть-Азовського полку Володимир Федченко з Херсонської  області, отаман пан Володимир з Полтавської області, керівник ГО “Молода Січ” – Анатолій Шеремет з Запоріжжя, голова комісії з питань козацтва при громадській раді Дніпропетровської ОДА, отаман та член Великої Ради Отаманів Запорозького козацтва Віктор Кучинський, відомий та заслужений скульптор та художник Григорій Мацегора, заступник керівника Запорізького Січового Колегіуму Віта Михайлова, фундатор запорозького жіночого козацтва Олена Шевчук, секретар коордради, член редколегії альманаху “Українське патріотичне козацтво”, учасник Революції Гідності з Бердянську Ігор Зубрицький.

Цікаві пропозиції подали Леонід Собакар, Євген Жаворонков,                                 Павло Білан, Михайло Живиця.

Прозвітували перед делегатами Конгресу отаман Сергій Волков з  Енергодару та Євген Шкрибітько отаман Кам’янсько-  Дніпровської паланки МСК “Запорозька Січ” та інші.
Обговорювалися питання участі козаків у державних справах участі у виборах в депутатський корпус, органи самоорганізації, запровадження в навчальних закладах уроків козацької історії або циклу лекцій, об’єднання українського козацтва, повернення до навчальної військової підготовки,
проведення пошукової роботи, створення постійно діючих органів, “Кола нації”, розробки економічних моделей розвитку виховної та наукової діяльності, збереження спадщини предків, історії родів, документів, розшуку нащадків видатних козацьких родів, участь у створеної в Запоріжжі ГО “Всесвітня генеральна асамблея нащадків козацьких родів” та утворення на нашому прикладі ГО “Запорозький обласний центр сприяння євроатлантичній інтеграції України” аналогічних структур в інших областях держави під керівництвом козаків.

 

Висловлені обурення діям прокремлівських політтехнологів на окремих нібито українських телеканалах. Були надані пропозиції стосовно юридичної оцінки з притягненням до відповідальності телеканалів, які “рекламують” та пропагують антидержавні та антиукраїнські схеми, політичні заходи, що можуть дестабілізувати країну в період фактичної війни та окупації частини нашої рідної землі – Криму та Донбасу.

 

14-го жовтня учасники історичного третього міжнародного Конгресу козацтва, згідно традиції та звичаїв Війська Запорозького побували на священній Хортиці, помолилися в
козацькій церкві, вклонилися славетним місцям бойової слави, вшанували пам’ять всіх загиблих козаків в битвах за віру та волю України, прийняли участь в Козацькому Колі та святкових заходах на честь захисників України, дня визволення Запоріжжя від нацистів в Другій світовій війні, ще раз привітали друзів та близьких із святом Покрови Пресвятої Богородиці. Робота Конгресу була закінчена згідно плану заходів. Дуже приємно, що наші зарубіжні друзі пильно слідкували, приймали участь та вітали делегатів міжнародного історичного козацького патріотичного
заходу.

 

Щиро дякуємо за підтримку Конгресу та нашого демократичного вибору козаків-побратимів з Австралії, США,
Європи (Словаччина, Литва, Польща, Швеція, Латвія, Естонія, Данія, Німеччина, Болгарія, Грузія).
Всі також привітали оргкомітет Конгресу, голову Дмитра Сухініна, щиро подякували за високу організацію, актуальні питання доповіді, підготовку документів та вручення кожному делегату першого випуску альманаху “Українське патріотичне козацтво” та книги “Вогняні роси” про новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва.
Начальник штабу Великої Ради
отаманів Запорозького козацтва,
член оргкомітету Роман Авдєєв

 

ФОТО  З  КОНГРЕСУ

 

            
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий

*

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.