Від Слов’янська до Чонгара: запорізькі козаки вперше показали, як боронять Україну

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО

Вони не в шароварах і не в каптанах, оселедці теж далеко не у кожного. Одяг пращурів чоловіки змінили на “піксель” та броники, й тільки завдання в них теж саме, що і сторіччя тому, — захищати Батьківщину. У запорізькому обласному краєзнавчому музеї сьогодні, 2 квітня, відкрилася фотовиставка “Бойовий шлях сучасного запорізького козацтва“. Усі представлені на ній світлини — любительські, зроблені за останні два роки в АТО. Кожна фотографія – це окрема історія конкретних людей — учасників бойових дій та волонтерів, — які входять до лав запорозького козацтва. Про це з місця події повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 1

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 2

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 3

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 4

“Вперше в Україні ми проводимо таку фотовиставку, яка красномовно свідчить про відродження запорозького козацтва, його бойового духу”, — наголосив керівник козацької обласної координаційної ради Дмитро Сухінін.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 5

За словами Сухініна, запорізькі козаки встали на захист країни з перших днів російської навали. “Два роки тому ми почали бойову роботу, в прямому сенсі цього слова, і створили дійсно бойову координаційну раду, яка налічує декілька керівників козацького руху, і пішли захищати нашу Неньку-Україну. На нашому рахунку успішно проведені операції “Дозор”, “Козацький волонтер” та “Перехоплення”. Крім того, постійне й до сьогодні чергування на блокпостах, патрулювання вулиць і охорона стратегічних об’єктів. Діємо ми спільно з СБУ, МВС та ЗСУ. Коли російська навала вдерлася на Донбас, а фактично почалася війна на сході України, ми відправили сотні наших козаків на передову, це зокрема у 55-у артбригаду, у 37-й батальйон та у батальйон “Скіф”. До речі, 37-й батальйон в повному складі минулого року вступив до лав козацтва. Воюють наші козаки і в інших підрозділах, задіяних в АТО, практично, в усіх “гарячих” точках. Були наші запорожці на Чонгарі, під Донецьком, в Слов’янську, Маріуполі”, — розповів керівник козацької ради.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 6

На кількох світлинах, представлених на виставці, є двадцятидворічний козак Богдан Рижов. Хлопець розповідає, як під час операції “Дозор” чергував на блокпосту поблизу Слов’янська та в самому місті. Пишається, що є козаком, і не цурається “шароварщини”, на яке “перехворіло” запорожці за останні два десятки років.
“Шароварництво” було перехідним періодом. Без нього не було б нинішнього козацтва. Тепер козаки не носять шаровари, а мають камуфляжну форму, і безпосередньо воюють. Козак не той, хто склав присягу, а той, хто в душі козак. Розумієте? Треба відчувати, що ти козак, ото і все. Особисто я вважаю себе козаком. І найсвятіше місце для мене – Хортиця”, — гаряче каже Богдан.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 7

Привертає до себе увагу триптих “Чайка”. Виявляється, “Чайка” — це позивний жінки-снайпера. “Обличчя її закрите, тому, що вона снайпер. А нижні дві світлини – це її руки, говорять самі за себе. “Чайка” також належить до лав запорозького козацтва. Прийде час і ми дізнаємося про неї більше”, — пояснив керівник штабу обласної координаційної ради козацтва Ілля Лапін, який проводить екскурсію фотовиставкою. Він завзято розповідає про кожну світлину — людей та події, які стали вже історією сучасного запорізького козацтва.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 8

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 9

Фотовиставка “Бойовий шлях сучасного запорізького козацтва“ діятиме у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї впродовж місяця.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

*

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.