Заповіт Запорожця

kanivec_3Козацтво — братерство людей, об’єднане особливим станом душі та   свідомості, моральності та моралі.

Козаки — соціальна верства нашого народу, яка має свою культуру, історію та пам’ять. Славне минуле Козацтва, справи та заповіді предків дають нам право з гордістю сказати: «Слава Тобі, Господи, що ми козаки!»

В козацтві спільне завжди було вище від особистого. Козаки завжди служили рідній землі — Святій Україні, своєму Народові та своїй Державі! Ми — нащадки та наступники славних попередників – козаків минулих віків!

Понад усе в Козацтві були КОЗАЦЬКА ВОЛЯ та НАРОДОПРАВСТВО.

1. ЧЕСТЬ ТА ДОБРЕ ІМ’Я ДЛЯ КОЗАКА ДОРОЖЧЕ ЖИТТЯ.

Бережи честь з молоду. Достойність зберігати в будь-якій обставині. Май волю та хоробрість визнати свої помилки. Якщо треба, побори себе сам. Поважаючи інших, не принижуй себе. Не заздри іншим та не тримай зла в серці своєму. Не будь занадто гордим; та навіть в згадках не допускай, що ти вище інших козаків. Нікого не навчай звисока, подивись для початку на себе. Бажай добра іншим, але без лесті. Май широку душу. Удари долі зустрічай стійко. Вчинивши ганебну справу, май силу волі приймати крайнє рішення.

2. КОЗАКІ ВСІ РІВНІ В ПРАВАХ, ПАМ’ЯТАЙ: «НЕМА НІ КНЯЗЯ, НІ РАБА, А УСПІХ БОЖИЙ!»

Козаки рівні як в правах, так і в відповідальності за свої справи, незалежно від суспільного стану, освіти чи минулих заслуг. Рішення, прийняті на Раді — закон для всіх. Козаку ніхто не має права забрати його слова, окрім командира в строю. Любий козак може бути обраний на любу посаду. Для збереження єдності Козацтва козак не повинен бути в політичних партіях.

3. ПО ТОБІ СУДЯТЬ ПРО ВСЕ КОЗАЦТВО ТА НАРОД ТВІЙ.

Не допускай паршивих справ та утримуй від них інших. Будь чесним та правдивим, не бійся постраждати за Правду. Нехай не зваджують тебе ні користь, ні хабарництво. Уникай нецензурних слів. Пам’ятай: паршиві слова ще в давнину придумали вороги нашого народу для приниження наших Матерів та Віри. Будь прикладом в своєму житті, захисти ображеного, допоможи потребуючому, нагодуй голодного, не дай впасти слабому духом та тілом. Не піддавайся згубним пристрастям. Не захоплюйся спиртним, тютюном — це не на користь тобі, ні оточуючим.

4. СЛУЖИ ВІРНО СВОЄМУ НАРОДУ, А НЕ ЗЛОДІЯМ.

Козацтво своєю головною ціллю бачить служіння народу та Батьківщині задля їхнього добробуту, а не своїй користі та славі. Козак за це готовий пролити кров свою, та не учинити собі сорому та подібного йому!

5. ТРИМАЙ СЛОВО, СЛОВО КОЗАКА ДОРОГЕ.

Козак! Пам’ятай, що кожне твоє слово — це слово твого народу, слово Козацтва. Сказавши слово — не впіймаєш. Говори, та не промовляйся, бо просто сказане не просто слухають. Стійкість честі — в слові.

6. ШАНУЙ СТАРІЙШИН, ПОВАЖАЙ СТАРІСТЬ.

Пам’ятай! Без згоди старійшин ні одне важливе рішення Отамана не може бути виконано. Влада старійшин — не від сили, а від авторитета та мудрості. Прислухайся до слів бувалих і уникнеш багато помилок. Кожного старішого вважай своїм Батьком, а стару козачку — Матір’ю.

7. ТРИМАЙСЯ ВІРИ ПРЕДКІВ, РОБИ ВСЕ ПО ЗВИЧАЯМ СВОГО НАРОДУ.

Якщо сумніви торкнулися твоєї душі і ти не знаєш, як діяти, — дій по звичаю свого народу та згідно Віри предків. Пам’ятай! Козацький звичай завжди скріпляв сім’ю та все Козацтво.

8. САМ ЗАГИНЬ, А ТОВАРИША ВИРУЧИ.

Так було завжди у козаків. Взаємодопомога — основа козацького братерства. Як ти глянеш в очі матері товариша, якого міг спасти, а не спас?!

9. ЛЮБИ ТРУД. НЕ БУДЬ НЕРОБОЮ, ЛЕДАЩЕМ, ЛЕДАРЕМ.

Кожний козак має робити все, щоб його сім’я та він жили в достатку, але не тягни руку з криком «Дай!» Живи своєю працею. Презирай лінощі. Кожна справа має «горіти» в твоїх руках.

10. БЕРЕЖИ СВОЮ СІМ’Ю, СЛУЖИ ЇЙ ПРИКЛАДОМ.

Сім’я — святиня шлюбу. Ніхто не має права ввтручатися у справу сім’ї без її прохання. Сім’я — основа козацького товариства. Голова сім’ї — Батько, з нього питають за все. Батько! Добийся в сім’ї авторитету та взаємопорозуміння. Виховуй своїх дітей чесними, сміливими, добрими, чутливими, безкомпромісними в боротьбі зі злом, відданими Батьківщині. Виховай їх козаками. Дай дітям відповідну освіту. Козак має оберігати жінку, захищати її честь та гідність. Цим ти забезпечиш майбутнє свого роду. Козак не має права втручатись в жіночі справи. Поважай своїх батьків.

КОЗАКОМ НЕ МОЖНА НАРОДИТИСЬ!

КОЗАКОМ ПОТРІБНО СТАТИ!

КОЗАКОМ ПОТРІБНО БУТИ!

NAPA, Calif. (AP) Marshawn Lynch isn't shedding anymore light on his decision to sit during the national anthem before the Oakland Raiders' first exhibition game.Lynch declined to comment on why he chose to sit down Saturday night while the rest of his teammates stood during the anthem before a game in Arizona against the Cardinals.That left his teammates to answer for him on Tuesday after the team returned for its first practice since that game."I'm proud of him," tight end Jared Cook said. "I think it's awesome. Everybody has points of discussion after what Charles Woodson Jerseys happened in Charlottesville just the night before. I think it's important for men in our position to step up and speak on unnecessary situations we find ourselves in as minorities in this country. That's why I'm proud of him."Cook said he hadn't talked to Lynch about his stance and didn't know what specifically he was protesting. Other players who have declined to stand for the anthem have been much more open about their reasons, starting with former San Francisco quarterback Colin Kaepernick, whose protest last year over police brutality and racial oppression made it a major issue in the NFL."We didn't talk to Latavius Murray Jerseys him," Cook said. "I don't know his intentions. I don't know what he wanted to do by it. But I know that guys like Colin Kaepernick have become my favorite football players for doing it."Kaepernick is not on a team this season but the issue remains with Seattle Seahawks defensive lineman Michael Bennett and Lynch both sitting for the anthem last weekend.Bennett has been vocal about Khalil Mack Jerseys his reasons why, citing social injustice. He said his decision was solidified by the violence last weekend surrounding a white supremacist rally in Charlottesville, Virginia, that included the death of a young woman who was struck by a car deliberately driven into a group of counter-protesters.Cook said he has considered an anthem protest in the past and does not rule out doing one this season."As far as the future goes, I don't know. Bruce Irvin Jerseys I don't know," he said. "I know I feel uneasy about the situation going on in this country and have been for Derek Carr Jerseys a while."Raiders coach Jack Del Rio said last season that players should protest on their own time instead of when they are representing the organization.